GİZEMLİ BİR NETFLİX DİZİ ÖNERİSİ | DARK DİZİSİ |

Merhaba sevgili blog okurları, bugün sizlerle güzel bir Netflix dizisini paylaşmak istiyorum. Geçenlerde Netflix hesabımda gezinirken Dark isimli diziye denk geldim ve merak ettim, daha sonra birkaç bookstagramda ve blogda  da görünce dayanamayıp izlemeye başladım.  Öncelikle hiç sıkılmadan izleyebileceğiniz bir dizi olduğunu söylemek isterim, çok fazla gizemli ve mistik bir havaya sahip dizi.

Belki başlarda ana dil Almanca olduğu için garipseyebilirsiniz ya da oyuncuların daha az duygu katmasını da garipseyebilirsiniz ama kısa sürede alışıyor ve tamamen olaylara odaklanıyorsunuz.

 

IMDb puanı 8.8 olan bu dizi ilk Alman menşei olan Netflix dizisidir. Kurgusu çok karışık olduğu için izlerken insanı zorlayan bir dizidir. Dizimiz bir sezon olmasına rağmen çok ses getirmiştir ve şimdiden ikinci sezonun onayını almıştır.

 

Dizimizdeki olaylar Winden isimli kasabada bir çocuğun kaçırılması ile başlamaktadır. Dizi birçok açıdan Stranger Things’e benzetilmiştir fakat izlediğiniz zaman fark ediyorsunuz ki neredeyse benzer hiçbir yön bulunmamaktadır.

 

Dizide paranormal, doğaüstü olaylar bulunmasıyla beraber izlerken asla diğer paranormal diziler gibi olduğunu düşünmüyorsunuz, bütün sezon boyunca olaylar bitmek bilmiyor ve çoğu şeyi de tahmin edemiyorsunuz. Netflix yine çok başarılı bir dizi çıkarmış ortaya diyerek bir sonraki sezonu sabırsızlıkla beklemeye başlıyorsunuz.

 

Dizide gerçekleşen olaylar daha önce 33 sene önce de gerçekleşmiş ve ondan önceki 33 yıl öncesinde de aynı olaylar yaşanmıştır ve olaylar izledikçe karman çorman olmaktadır.

 

Dark dizisi benden tam puan alan nadir dizilerden birisi ve herkese önerdiğim bir dizidir. Siz okurlara spoiler vermeden anlatmanın yolu pek olmadığı için yazımı bu kadar kısa ve kapalı kutu olarak tutuyorum. Bir an önce izlemelisiniz ve yorumlarda bize fikrinizi yazabilirsiniz.

 

Yazımı okuduğunuz için teşekkürler <3

Ayrıca dizi ile alakalı Youtube kanalımda da yorum girdim, buraya link bırakıyorum…https://www.youtube.com/watch?v=6Yjq7NR5aUo&t=178s İyi günler sevgili okurlar. Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: