I am Not Okay With This – Dizi Yorumu

iamnotokaywiththis-diziyorumu-head
Merhabalar arkadaşlar! Nasılsınız? Hep Kore dizisi hep Kore dizisi nereye kadar dedim ve Netflix orijinal serisinden yeni çıkan I am Not Okay With This dizisi ile karşınızdayım! Bu diziyi izlememin ilk sebebi, başrol oyuncusunun Sophia Lillis’in olmasıydı. Kendisini It: Chapter 1 ve 2’den biliyorum ve oyunculuğunda belki de canlandırdığı karakterlerde beni kendisine çeken hoş şeyler vardı. Bu yüzden ben de I am Not Okay With This dizisine başladım. Kısaca konusundan, oyunculardan bahsettikten sonra kendi yorumuma geçeceğim… Zaten çok bir şey yazacağımı da sanmıyorum çünkü mini bir diziydi çabuk bitti ve bir şeylerden bahsetmeye başlarsam, spoiler verebilirim diye kısa kesmeyi düşünüyorum! 🙂

I am Not Okay With This – Konusu:

Gergin bir tip olan Syd, filizlenen süper güçlerini kontrol etmeye çalışırken lisenin tuhaflıkları, aile draması ve en yakın dostuna duyduğu karşılıksız aşkla uğraşır.

I am Not Okay With This – Oyuncuları:

Sophia Lillis – Sydney Wyatt Oleff, Sophia ile It filmlerinde birlikte sahne almışlardı… Hatta karakter isimleri aynıydı. Stanley. :’) Sofia Bryant – Dina

I am Not Okay With This – Yorumum:

Bölümler 20’şer dakikaydı ve 7 bölümden oluşuyordu. Anime izlemekten, 20’şer dakikalık dizilerin film ruhu yarattığını düşünen ben, bu dizide 20 dakikanın nasıl geçip gittiğini anlayamadım… O kadar hızlı bitiyordu ki, kendimi anında bir sonraki bölüme geçerken buluyordum. Zaten 7 bölüm ve 20 dakikadan oluştuğu için başladığı gibi bitti diyebilirim. Öncelikle, Syd’in güçlerinin neden ortaya çıktığını merak ediyoruz, aynı zamanda aile dramasıyla birlikte gelen yine dramatik bir aşk söz konusu oluyor. Syd hangi birisiyle uğraşacağını şaşırmışken, bir de peşine gizemli bir gölge takılıyor! Olaylar biraz gizem, gerilim biraz da fantastik güçlere kayıyor. Eğlenceli ve hızlı bir diziydi. Daha derinlemesine bahsedersem muhtemelen dizinin bütün olayını anlatırım diye korktuğum için sizleri dizinin fragmanıyla bırakıyorum. Alt satırdan I am Not Okay With This dizisinin fragmanına ulaşabilirsiniz. İzlemenizi tavsiye ederim, zaten çok da vaktinizi almaz. Kaldı ki, karantina günlerimizde biraz kafa dağıtmak için ideal bir diziydi… Keyifli seyirler dilerim, bir sonraki yazımızda görüşmek üzere! Kendinize iyi bakın.   I am Not Okay With This, fragmanı: https://www.youtube.com/watch?v=M9vp9lhZiqU

Semiha Kaya

6 Haziran 1998 doğumlu, hayalleri yaşından çok olan ve hepsini bir bir gerçekleştirmek için acayip hırs dolu bir insanım.
Hırsımın yanı sıra, üşengeç ve unutkan da olduğum için tüm planlarımı sonsuza dek yaşayacakmışım gibi yaparım lakin genelde anın tadını çıkartırım.
Hem ne demiş James Dean?
"Sonsuza kadar yaşayacakmışsın gibi hayal kur. Bugün ölecekmişsin gibi yaşa."
Benim hayallerim zaten sonsuzluğa eriştiği için, şimdi yaşadığım her anı güzel kılmak için çabalıyorum çünkü bu dünyaya bir kez geliyoruz, tadını çıkarmadan veda etmek yakışmaz bana.
Öte yandan, yazmak ve okumakla fazla haşır neşirim. Öyle ki, Wattpad uygulamasında on milyona ulaşan mizah kitabım, şu an Epsilon Yayınları sayesinde raflardaki yerini aldı. Hâlâ daha aktif bir şekilde yazmaya devam ederken, üniversite okumaya da çalışıyorum. Bir garip İktisat öğrencisiyim ve mezun olduktan sonra bölümümle de ilgili çok büyük hayallerim var.
Size söyledim ya, hayallerim yaşımı aşıyor diye... Benim çok fazla hayalim var. Öyle ki, benden birkaç tane olmasını isterdim çünkü yapmak istediklerimin hepsini bir ömre sığdıramayacakmışım gibi hissediyorum.
Kısacası ben, çok düşünen, çok kuran, çok yazan, çok... çok... Diye giden bir sürü şeyle uğraşan bir insanım.
Bana, instagram: semihaakaya / wattpad: ianinprensesi kullanıcı adları üzerinden ulaşabilirsiniz!

Önerilen makaleler

1 Yorum

  1. […] önce sitede yorumunu girdiğim I’m Not Okay With This dizisi, hem kısa hem de sürükleyici bir mini dizi. İkinci sezonunu bekliyoruz […]

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: