The New Mutants – Film Yorumu

Merhaba arkadaşlar! Bu günde, ağabeyimin The Queen’s Gambit’ten sonra, Anya hanıma takılı kalıp bütün filmlerini izleme sevdasına düşmesinden kaynaklı izlediğim bir filmle geldim.

Yanlış anlaşılmasın, X-Men evrenini ve MCU’yu severim zaten izleme listemdeydi sadece biraz daha öne çıkmış bulunuyor. Eh, şimdi sizlere filmin konusundan ve oyuncularından bahsettikten sonra, fragmanını bırakacağım ve yorumumu gireceğim.

The New Mutants – Film Konusu:

X-Men evreninde geçen The New Mutantsmutant olduklarını travmatik olaylarla keşfeden bir grup gencin, bulundukları mutant rehabilitasyon merkezinin sandıkları gibi bir yer olmadığını ortaya çıkarmalarıyla gelişen olayları konu ediniyor.

The New Mutants – Film Kadrosu:

Yönetmen -> Josh Boone
Anya Taylor-Joy – Illyana Rasputin
Charlie Heaton – Sam Guthrie
Alice Braga – Dr. Reyes
Maisie Williams – Rahne Sinclair
Blu Hunt – Danielle Moonstar
Henry Zaga – Roberto da Costa

The New Mutants – Film Yorumum:

Açıkçası, süperkahraman filmlerini çok fazla izlemiş birisi olarak özellikle MCU’yu defalarca kez izlemiş birisi olarak işleniş bana biraz yavan geldi. X-Men evrenine de çok hakim değilim ancak olayların biraz daha yoğun anlatılmasını isterdim.

Filmin sonunda, dediğim tek şey, “Bu kadar mıydı?” oldu.

Oyunculardan tanıdığım bildiğim isimler olsa da, Maisie ve Anya gibi, filmi sadece açtığımız için izlediğimi söyleyebilirim. Merak uyandırıp, içine çeken ve sonunda, “Vay be!” dedirten bir sahne olmadı…

Açıkçası uzun uzun filmden bahsedip, zaten işlenmiş olan ufacık olayı da spoiler niyetine vermek istemiyorum ama daha kaliteli süperkahraman filmleri olduğunu X-Men evreninin bu kadarcık bir filmle yeniden atağa geçmesinin kötü bir adım olduğunu düşünüyorum.

Belki ikinci filminde bu filmdeki eksiklikler giderilir ve daha yoğun bir olay akışı görürüz ancak bilemiyorum… Pek de kendimi vererek izleyemedim.

Umarım sizler beğenirsiniz. >.<

Fragaman:

Semiha Kaya

6 Haziran 1998 doğumlu, hayalleri yaşından çok olan ve hepsini bir bir gerçekleştirmek için acayip hırs dolu bir insanım.
Hırsımın yanı sıra, üşengeç ve unutkan da olduğum için tüm planlarımı sonsuza dek yaşayacakmışım gibi yaparım lakin genelde anın tadını çıkartırım.
Hem ne demiş James Dean?
"Sonsuza kadar yaşayacakmışsın gibi hayal kur. Bugün ölecekmişsin gibi yaşa."
Benim hayallerim zaten sonsuzluğa eriştiği için, şimdi yaşadığım her anı güzel kılmak için çabalıyorum çünkü bu dünyaya bir kez geliyoruz, tadını çıkarmadan veda etmek yakışmaz bana.
Öte yandan, yazmak ve okumakla fazla haşır neşirim. Öyle ki, Wattpad uygulamasında on milyona ulaşan mizah kitabım, şu an Epsilon Yayınları sayesinde raflardaki yerini aldı. Hâlâ daha aktif bir şekilde yazmaya devam ederken, üniversite okumaya da çalışıyorum. Bir garip İktisat öğrencisiyim ve mezun olduktan sonra bölümümle de ilgili çok büyük hayallerim var.
Size söyledim ya, hayallerim yaşımı aşıyor diye... Benim çok fazla hayalim var. Öyle ki, benden birkaç tane olmasını isterdim çünkü yapmak istediklerimin hepsini bir ömre sığdıramayacakmışım gibi hissediyorum.
Kısacası ben, çok düşünen, çok kuran, çok yazan, çok... çok... Diye giden bir sürü şeyle uğraşan bir insanım.
Bana, instagram: semihaakaya / wattpad: ianinprensesi kullanıcı adları üzerinden ulaşabilirsiniz!

Önerilen makaleler

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: