Yedi – Film Yorumu

Merhaba arkadaşlar!

Bu sefer de biraz eskilere gittim ve bir tavsiye üzerine not aldığım 1995 yapımı Yedi filmini izledim.

Polisiye türünü sevdiğimi az çok biliyorsunuzdur o yüzden hiç de uzatmadan hemencecik filmin yorumuna geçeceğim.

 

Yedi – Konusu:

Deneyimli bir cinayet masası dedektifi ve yeni ortağı, işlediği korkunç suçları Yedi Ölümcül Günah’a dayanan bir katili amansızca yakalamaya çalışır.

 

Yedi – Başroldekiler:

Brad Pitt – David Mills

Morgan Freeman – William Somerset

Gwyneth Paltrow – Tracy Mills

 

 

Yedi hakkındaki yorumuma gelecek olursak, en polisiye bir filmden ziyade kendimi gerilim filmi izliyormuşum gibi hissettim çünkü arka plandaki gerilim ve bir sonraki olacakları düşünme olayı o kadar gericiydi ki…

Açıkçası bütün bir akıcılıkta izleyemedim, bazı anlarda dikkatim dağıldı ve başka şeylere odaklandım fakat arka planda zihnimde hep o cinayetleri bir mantığa oturtmak ve katili bulmak vardı.

Bir noktadan sonra düşüncelerimi aktarmak, spoiler verme durumuna gireceği için daha fazla ne söyleyebileceğimden emin olamıyorum.

Sonuna kadar götüren, yani filmin sonunu size merak ettiren bir yapımdı. Kaldı ki ne zaman bir Morgan Freeman filmi izlesem, o filmi sonuna kadar götürmek isterken buluyorum kendimi. Sizlere de tavsiye edeceğim bir filmdir.

Tabii işlenen cinayetlerin biraz mide burktuğunu söylemem gerekiyor, o yüzden kan ve vahşet görmeye dayanamıyorsanız izlemenizi pek tavsiye etmem. Tabii polisiye seviyorsanız, aman canım kan da vahşet de neymiş diyorsanız tabii ki izlemenizi öneririm.

Filmin sonuna gelince, gerilimden olsa gerek ufacık bir baş ağrısı kaptım… Şu an bunları yazarken boğazımda yumruyla savaşıyorum.

Ağlamak istediğim bir sonu vardı ve söylersem spoiler olacağı için yine söyleyemiyorum o yüzden… Bir sonraki yazımda görüşmek üzere!

Aşağıya filmin fragmanını bırakıyorum. Ek olarak, izlediğimiz diğer filmlerin yorumlarını buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Kendinize iyi bakın, görüşmek üzere!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: