LUPIN – DİZİ YORUMU ( 2. SEZON )

Lupin_ikincikısım_efsunlublog

Lupin 2. kısım 5 aylık kısa bir bekleme süresinin ardından, karşımıza çıktı geçtiğimiz günlerde.

Birinci kısımı 5 bölümden oluşan dizinin ikinci kısımı da 5 bölüm ile bitirildi. Diğer dizilerden farklı olarak 2. kısım, 1. kısımın bittiği yerden aynen devam ediyor.

Louis Leterrier‘nin yönetmen koltuğuna oturduğu dizide Assane Diop, babasının ölümüyle ilgili adaleti sağlamak için planlar yapmaya devam ediyor. Yeni bölümler, Assane ve Claire’in kaçırılan oğulları Raoul’u bulma çabalarıyla devam ediyor. İki kısım arasında bir zaman atlaması yapılmaması, ne şekilde yayınlanırsa yayınlansınlar bu iki kısmın aslında aynı sezonun parçası olduğu düşüncemizi destekliyor.

 

Dizide Diop’un yaptığı her şeyin, Arsène Lupin’den ilham aldığını anlayan ilk isimlerden birisi dedektif Guedira, kendisi de kitaptaki Dedektif Justin Ganimard’ın karşılığı. Assane kaçırılan oğlu Raoul’u ararken Guedira ile yolları kesişiyor, Assane, onu tanıdığını belli etmeden devam ediyor.  Hatta bir noktada Assane, Guedira’ya kim olduğunu tam olarak bildiğini söyleyerek, kendisinin de Guedira’yı kendi Ganimard’ı olarak gördüğünü ima ediyor.

lupin_guedira_efsunlublog

2. kısımın ilk iki bölümü ve son bölümü hariç, benim için ilk kısım kadar iyi değildi. İkinci kısımdan o vibe’ı alamadım ne yazık ki 😀 Yine de o ilk bölüm inanılmaz heyecanlıydı, bazı karakterlere inanılmaz sinirlendiğimi hatırlıyorum. Ayrıca bu beş bölümde Assane’in yakın arkadaşı Benjamin’i ve onunla beraber geçmişte yaşadığı maceraları şuan yaşanılan olaylar sayesinde öğreniyoruz. Benim için izlemesi en keyifli ve merak uyandıran dizilerden bir tanesi şuan Lupin.

 

Son bölümde Assane’in intikam hikayesinin sonunu görüyoruz, hepimizin aslında ilk bölümlerden beri istediği bir olay gerçekleşiyor, derin bir oh çekiyoruz. Son kısımda ise Assane’in, Claire ve Raoul ile vedalaşmasını, onları her zaman uzaktan izleyeceğini dile getirdiği bir sahneye tanıklık ediyoruz.

 

İkinci kısımın üçüncü bölümünde Assane oğlu Raoul’a  Maurice Leblanc’ın bir kitabını bırakıyor. Kitap Arsène Lupine vs. Herlock Sholmes ile ilgili, kameranın bir süre bu kitaba odaklanması hepimizin aklında şunu canlandırmıştır, Sherlock diziye giriş mi yapıyor? Dizinin yaratıcılarından George Kay de daha önce verdiği demeçte böyle bir karakteri diziye dâhil etme fikrinin gündeme geldiğini söylemişti. Elbette dizide doğrudan Sherlock Holmes ya da Herlock Sholmes adından bir karakter olmayacaktır, ancak Assane Diop’un aslında bir Arsène Lupin temsili olması gibi modern dünyada Sherlock’un temsili olan bir karakteri de dizide görebileceğimiz ihtimali bulunmakta.

 

Lupin_herlock_sholmes_efsunlublog

 

E tabi diziyi bitiren herkesin aklında şu soru vardır; Devamı gelecek mi ????  Bu sorunun cevabı “evet”. Dizinin başrol oyuncusu Omar Sy. Lupin’in 3. kısımla geri döneceğini açıklarken, dizinin yaratıcısı George Kay de 3. sezon için hazırlıklara başlandığını doğruladı. 3. kısmın farklı bir yola girerek yeni bir maceraya odaklanacağını ifade etti.

 

SİZCE 3.  KISIMDA BİZİ NELER BEKLİYOR, NASIL BİR HİKAYE GÖRECEĞİZ  ?

 

 

Aybike Parlak

3 Mart 1998 doğumluyum, doğduğum andan itibaren hayvanlarla beraber büyüdüm, şuanda da 2 kedi, 1 köpek annesiyim. Hayal kurmayı, gezmeyi, arkadaşlarımı, kitap okuyup bir şeyler izlemeyi ve yazmayı küçüklüğümden beri çok seviyorum. Hayatta ki amacımı hala kestirebilmiş değilim ama şuanlık hayvanlarla ilgilenmeye çalışıyorum, çünkü onların bize ihtiyacı var. (Veteriner Teknikerliği öğrencisi oldum bu yazıyı yazdığımdan beri.
Genel olarak çok tembel birisiyim (blog işi tembelliğe karşı ama halledicez bir şekilde) Ortaokuldayken çok fazla deneme türü, hikaye yazıyordum fakat baya bir süredir yazmıyorum ayrıca şu sıralar kitap okumakta da zorlanıyorum ama kitaplara ve yazma işine tekrar odaklanmak istiyorum.
Kısaca deneyimlerim, sevdiğim şeyler, yorum yapmak istediğim şeyleri sizinle paylaşmak, fikrimi belirtmek istiyorum. Umarım sizin için de yararlı olur. Henüz insanlara kendimi anlatma konusunda yetersiz de olsam beni anladığınızı umuyorum ve zamanla geliştikçe her şey daha iyi olacak. Umarım yazılarımızı beğenirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: