Hello Monster – Dizi Yorumu

Merhaba arkadaşlar!

Tap taze, kokusu üstümden daha gitmemiş bir dizi yorumuyla birlikte geldim. Yoruma girmeden önce, nasılsınız iyi misiniz?

Yazılarımızı beğeniyor musunuz?

Bu gibi sorular sormak istedim… İnsanlar bazen, sebepsiz yere sohbet etmek ister ve sohbet edecek kimseyi bulamaz ya… Nedense öyle bir boşluğa düştüm ve siz sevgili okuyucularla sohbet etmek istedim.

Yorum bırakırsanız, bu sohbetimizin başlangıcını yapabiliriz. Öhm öhm, halinizi hatırınızı da sorduğuma göre çok da uzatmadan size beğenerek izlediğim Hello Monster, Kore dizisinin yorumunu yapayım…

 

Hello Monster | I Remember You

 

  • Hello Monster – Başroller:

Seo In-Guk (Lee Hyun), Jang Na-Ra (Cha Ji-An), Choi Won-Young (Lee Joon-Ho), Park Bo-Gum (Jung Sun-Ho), Lee Chun-Hee (Kang Eun-Hyeok), Do Kyung-Soo (Lee Joon-Young)

 

  • Hello Monster – Konusu:

Dizi, bir adamın (Seo In-Guk) ve ona bir davayı çözmek için gizlice yaklaşan bir kadının (Jang Na-Ra) etrafında dönmektedir. İkisinin de farklı nedenleri olmasına rağmen, birçok ortak yönleri vardır ve bu ortak yönleri yavaş yavaş gün yüzüne çıkarken, birlikte suç vakalarını çözmek için çalışmaya başlarlar. Aralarında Aşk-Nefret ilişkisi başlayan bu ikili gerçek duygularını gizlerken suç vakalarını çözer.

 

  • Hello Monster – Karakterleri:

Lee Hyun, suç psikolojisi üzerine eğitim almış olan bir suç profilcisidir. Onun karakteri, New York’ta bir suç soruşturmasında danışman olarak görev aldıktan sonra Kore’ye Özel Suç Soruşturma ekibine katılmak için geri döner. O, suç mahallini analiz etmekte yeteneklidir ve sadece tek bir bakışla bir kişinin profilini çıkarabilmektedir. Çok sevimli biri gibi gözükse de yalnız ve tehlikeli birisidir.

Cha Ji-An, Merkez Polis Teşkilatı’nın Özel Soruşturma ekibinin sorumlusudur. Onun fantezi görünümü ile belirlediği hedef, seçtiği kariyer ile kesinlikle uyuşmamaktadır.

Lee Joon-Ho, Kore’deki adli tıp takımlarının laboratuvarlarının çeşitli kimyasallarını kullanmada ve tüm makinelerin yönetiminde uzmanlaşmış olan yurtdışı kaynaklı bir şirkettin bilim adamıdır. Onun karakteri, emniyetle olan bağlantısı sayesinde özel delillere ve devam eden tüm suç soruşturmalarını görebilecek bir konumdadır. O son derece tuhaf biridir. Çünkü o, herhangi bir aileye veya arkadaşa sahip gibi gözükmemektedir.

Jung Sun-Ho, bir avukattır. Onun karakteri, güçlü bir savunmacıdır. Ancak müvekkilleri acımasız insanlardır. Çok nadiren de olsa bazen güçsüz suçlulara ve mahkûmlara da danışmanlık yapmaktadır.

Kang Eun-Hyeok, Özel Soruşturma ekibinin lideridir. Yurtdışı yerleşik memuru olarak çalıştıktan sonra Özel Soruşturma ekibinin lideri olarak atanmıştır. Onun karakteri, iyi bir ortamda iyi bir eğitim alarak büyümüş örnek bir öğrenciydi ve kendisini beğenmiş bir kişiliği vardır.

Lee Joon-Young, Lee Hyun’un anılarında yer alan babasının katildir. Onun karakteri, çok tehlikeli bir insandır ve Lee Hyun’un babasının profilidir. Lee Hyun onu net bir şekilde hatırlamaktadır.

 

  • Hello Monster – Dizi Yorumu:

Alt başlığı “I Remember You” olan Hello Monster dizisi, ilk iki bölümde biraz sıkıcı gibi geliyor olsa da, üçüncü bölümden sonra öyle bir sarıyor ki Hello Monster dizisini o gün içinde bitirmek isteyebilirsiniz!

Gerçi ben manyak gibi vizelerimden bir hafta önce Hello Monster dizisine başladığım için yavaş yavaş izlemek zorunda kaldım ki, izlemediğim anlarda da Hello Monster dizisini düşünmeden, ilerleyen bölümlerde neler olacağını tahmin etmeye çalışmayı bırakamıyordum…

Öncelikle Hello Monster dizisinin türü, aksiyon – gizem ve romantik kalıplarına giriyor. Öyle çok ahım şahım bir romantiklik olmasa da (hiç yok demiyorum! Çok tatlı sahneler gördü bu minnoş gözlerim ^^) aksiyon ve gizem ögelerini çok net bir şekilde barındırdığını söyleyebilirim. Bakın tekrar belirtmek istiyorum, hem aksiyon hem romantizm görmek istiyorsanız daha şimdiden “Hello Monster dizisini izlemelisiniz!” diyorum! Demedi demeyin, izleyince hem aksiyonun tadını alıp hem de romantizmi yaşadığınızda ‘Kız Seeem teşekkürler’ dersiniz. :3

Ayrıca, Hello Monster dizisinde muhtemelen adını birçok kez duyduğunuz veya birkaç dizide gördüğünüz birçok karakter vardı. Mesela, başrolümüz Seo In-Guk’u ben ilk kez, Shopaholic Louis dizisinde görmüştüm ayrıca Oh My Ghost dizisinin finaline yakın birkaç bölümünde de tipine yakışır bir egoistlik ile kendini göstermişti. (Bu arada, ben bu adamın gülüşüne düştüğümü söyleyebilir miyim? Ciddi anlam da bu adam gülümseyip de gözleri kısılıverdiğinde benim kalp alıp başını gidiyor!)

Min Sung-Wook, belki adını bilmiyorsunuzdur ama bu adam (bir alt satıra fotoğrafını koyacağım) izlediğim on Kore dizisinin yedisinde vardı! Yemin ediyorum, bir ara art arda izlediğim üç dizide de bu adamı görünce dedim ki: “Sen işini biliyorsun!” çünkü ciddi anlamda, ana karakterlerden daha çok aklımda kaldı hem de her seferinde!

efsunlublog-hellomonster-diziyorumu-minsungwook

Ayrıca, geçenlerde yorumunu girdiğim Age of Youth dizisinde favori karakterlerimden biri olan Son Seung-Won da bu dizide yer alıyordu…

Şimdi böyle geniş çaplı bir şekilde karakterlerden bahsettiğime göre artık Hello Monster dizisinin yorumuna gelebilirim!

Hello Monster dizisinin konusu, yukarıda da belirttiğim gibi Lee Hyun ve Cha Ji-An karakterleri arasında geçmektedir. Ana karakterimiz Lee Hyun, küçükken babasının ölümünü görmüş ve babasını kaybettiği aynı akşam erkek kardeşi Min’de kayıplara karışmıştır.

Babasının polis merkezinden alt kademelerdeki polis memuru Hyun Ji-Soo tarafından büyütülür ve Lee Hyun büyüdüğünde bir suç profilcisi olur. Uzun bir süre New York’ta yaşadıktan sonra aldığı bir mail sonucu Kore’ye döner ve Kore’ye döndüğünde, Hello Monster dizisinin asıl konusu işlenmeye başlar.

Cha Ji-An karakteri ise, Lee Joon-Young’ın hapishaneden kaçmasına yardım eden gardiyanın (?) kızıdır. Çocukluğunda, katilin kızı olarak birçok kez dışlanmış olmasına rağmen o hiç yılmadan güçlü bir şekilde ayakta durmuş ve cinayet soruşturmaları yapan bir polis memuru olmuştur.

Daha çocukluğundan bu zamana kadar, Lee Hyun’un stalker (sapığı) olmuştur. Onu takip etmiş, belki de Lee Joon-Young’la bir bağlantısı varsa babası hakkında bir ipucu bulabilir miyim diyerek peşinde dolanıp durmuş ve bu stalkerlık zamanlarında Lee Hyun’a karşı bir şeyler hissetmeye başlamıştır. Özlerinde, ikisi de babasını aynı katil tarafından kaybetmiştir.

Lee Hyun tekrar Kore’ye döndüğünde, Cha Ji-An ve ekibinin araştırması gereken bir cinayet mahallinde kendini gösterir ve ekiple kısa (sahte) bir tanışmanın ardından cinayet hakkında, katilin profili hakkında yorumlarda bulunur.

Olaylar genellikle, çözülmesi gereken cinayetler üstüne kurulu. Yani Hello Monster dizisini izlerken birçok kadavra gördüğünüzü hatta yıllanmış cesetler (ceset kalıntıları?) görebileceğinizi söyleyebilirim.

Tüm bu çözülmesi gereken cinayetlerin ardında minik bir sır perdesi vardır ve bu sır perdesi araladığında, Lee Hyun kardeşi Min ve yıllardır görüşmeyi beklediği Lee Joon-Young’ı bulacaktır. (ya da bulabilecek midir?)

Hello Monster dizisini, polisiye, gizem, aksiyon ve romantizm seviyorsanız izlemenizi tavsiye ederim. Ayrıca, yazımı bitirmeden önce belirtmeliyim ki Cha Ji-An karakterine bayıldım!

Normalde, Kore dizilerindeki kadın karakterlere pek ısınamıyorum. Nedense ya çok sinsi ya da çok saf/salak oluyorlar. Çok nadirdir kadın karakterleri sevdiğim ve Cha Ji-An da bu nadir karakterler arasında yer alıyor.

Birkaç kez ölümle burun buruna gelmiş, birçok kez saldırıya uğramış olmasına rağmen güçlü bir şekilde ayakta durabilmişti. Ayrıca çok da tatlıydı! Umarım siz de, Cha Ji-An karakterini benim gibi sevebilirsiniz! :3

Eveet, sona geldik mi?

Geldik.

Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim. Umarım yazımdan keyif almışsınızdır ve Hello Monster dizisini ‘İzlenmesi Gereken Kore Dizileri’ listesine eklemişsinizdir çünkü tür bakımından aksiyon, romantizm ve gizem seviyorsanız mutlaka bu diziyi izlemelisiniz.

Gerçekten eğleneceğinizi düşünüyorum.

Kendinize iyi bakın, bir sonraki yazımda görüşmek üzere!

 

Bize destek olmak için sitemizdeki reklamlara tıklamayı unutmayın 🙂

Semiha Kaya

6 Haziran 1998 doğumlu, hayalleri yaşından çok olan ve hepsini bir bir gerçekleştirmek için acayip hırs dolu bir insanım.
Hırsımın yanı sıra, üşengeç ve unutkan da olduğum için tüm planlarımı sonsuza dek yaşayacakmışım gibi yaparım lakin genelde anın tadını çıkartırım. Hem ne demiş James Dean?
"Sonsuza kadar yaşayacakmışsın gibi hayal kur. Bugün ölecekmişsin gibi yaşa."
İşte tam olarak ben de böyleyim. Sonsuz hayale sahibim ancak anımın da kıymetini biliyorum. Her anın tadını çıkartıyorum.
Size de anınız kıymetini bilmenizi tavsiye ederim, ne de olsa zaman geri dönmez. :)

Bana, instagram: semihaakaya kullanıcı adı üzerinden ulaşabilirsiniz!

Önerilen makaleler

5 Yorum

  1. Merhaba bana bu diziye benzeyen Kore dizileri önerebilir misiniz? 😊

  2. Merhaba, yakında dizi yorumları girmeye başlayacağım. Sayfamızı takipte kalırsanız, öneri listemizi yakalayabilirsiniz! :3

  3. […] bölümde konuk oyuncu olarak çok sevdiğim oyunculardan birisi olan Seo In-Guk vardı. Kendisini Hello Monster, Oh My Ghost ve Shopaholic Louis dizisinden biliyorum. Görünce dizinin demirbaşlarından birisi […]

  4. Merhabalar:) Eğer izlemediyseniz aksiyon ve romantizmin birleştiği benim için unutulmazlardan olan Healer dizisini öneririm 🙂 Blog yazılarınız için teşekkürler. 🙏

  5. Öneriniz için teşekkür ediyorum! En yakın zamanda izlemek için listeme ekledim. Ayrıca, rica ederim… ^^

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: