LOCKE & KEY DİZİ YORUMU (2. SEZON)

 

 

Se-laaaaam !

Çok enerjik bir şekilde geri döndüm, çok bekletmeden ikinci sezon hakkında konuşmam gerektiğini düşünüyorum. Çünkü ikinci sezonu izlerken birinci sezonun büyük bir kısmını unuttuğumu fark ettim !!! Yani Locke & Key aslında sadece, kabaca akılda kalıcı bir dizi mi ? Yoksaaa ben mi yaşlanıyorum 🙁 Ben kısaca ikinci sezonun konusuna değineyim, sonra sezon hakkında konuşmak istediğim tonla şey var…

 

  •     Locke & Key İkinci Sezon Konusu :

Dizinin ikinci sezonunda maceralar devam ediyor, Dodge kendine özel bir anahtar yaratmaya çalışıyor. Kinsey ve Tyler ,yıllardır kendi zihninde kaybolan Erin’i bulup ona hayat veriyorlar. Erin onlarla yaşamaya başlıyor ve bir şekilde amcaları Duncan’ın anılarını geri getirmek için uğraşıyorlar.

 

Yıllar önce Duncan’ın anahtar yaptığını öğrenirken, Dodge da onun hafızasını geri getirebilecek olan anahtarı aramalarına yardım ediyor. Dodge her şeyi çıkarı için düzenlerken, hepimizi çok şaşırtan bir hamle ile çıkıyor karşımıza. Aylarca Kinsey’e Gabe rolü yapan Dodge, Kinsey’e aşık mı oluyor ????

  •    Locke & Key İkinci Sezon Yorumum :

Ya bir kere olsun, bir kerecik sevdiğimiz karakterleri kaybetmeyelim ya. Gabe ya, neden Gabe !!!

Gabe’i bir yana koyacak olursak, sezonun ilerleyen bölümleri benim için ilk sezona göre daha tatmin edici oldu. Geçmişe dair, anahtarların çıkış noktasına dair baya bilgilendirici flashbackler yaptılar ama bence onların da ucu biraz açık kaldı.  Eden’ın olduğu son sahneye bakınca daha fazla flashback geleceğinden eminim ben. Her şeyin ucunu açık bırakarak seyirciyi devamlı merakta bırakmayı hedefliyorlar sanki.  Ayrıca Gabe’i çok kötü harcadılar, dönüp dolaşıp o yüzden sövüyorum, sonda bir güzellik de Gabe için yapsalardı her şey daha mutlu bitecekti.

 

 

Dodge’dan artık tamamen kurtulduk diyebilir miyiz ? Şahsen kurtulduğumuzu düşünüyorum. Bilirsiniz bazı ana karakterlerin başı beladan kurtulmaz, başka kötü maceralar gelecek yeni sezonda.

 

Ayrıca bir şeyi daha çok ucu açık bitirdiler, Josh ? Uzun bir süre sonra Nina kendini ergenler gibi hissediyorken, Josh’ın onu biraz kullandığını düşünüyorum.  Kesin geçmişten gelen adam onun büyük büyük büyük büyük dedesi falandır.

 

Yeni sezonu baya sabırsızlıkla bekliyorum ama her şey istediğim gibi, hayal ettiğim gibi olmadı. Hüsranım ile buraları terk ediyorum. Siz ne düşünüyorsunuz yeni sezon hakkında ? Ayrıca Gabe konusuna bu kadar çok üzülen bir tek ben mi varım ????? Asla cevaplanmamış bir soru olarak bıraktılar. Sizce Gabe de diğerleri gibi geri döner mi ? Bazı yabancı kaynaklarda Gabe’in aslında en başından beri Dodge’un yarattığı bir karakter olabileceğini söylüyorlar. Sizce ?

 

  •   İŞTE SİZLER İÇİN İKİNCİ SEZON FRAGMANI : 

 

 

Aybike Parlak

3 Mart 1998 doğumluyum, doğduğum andan itibaren hayvanlarla beraber büyüdüm, şuanda da 2 kedi, 1 köpek annesiyim. Hayal kurmayı, gezmeyi, arkadaşlarımı, kitap okuyup bir şeyler izlemeyi ve yazmayı küçüklüğümden beri çok seviyorum. Hayatta ki amacımı hala kestirebilmiş değilim ama şuanlık hayvanlarla ilgilenmeye çalışıyorum, çünkü onların bize ihtiyacı var. (Veteriner Teknikerliği öğrencisi oldum bu yazıyı yazdığımdan beri.
Genel olarak çok tembel birisiyim (blog işi tembelliğe karşı ama halledicez bir şekilde) Ortaokuldayken çok fazla deneme türü, hikaye yazıyordum fakat baya bir süredir yazmıyorum ayrıca şu sıralar kitap okumakta da zorlanıyorum ama kitaplara ve yazma işine tekrar odaklanmak istiyorum.
Kısaca deneyimlerim, sevdiğim şeyler, yorum yapmak istediğim şeyleri sizinle paylaşmak, fikrimi belirtmek istiyorum. Umarım sizin için de yararlı olur. Henüz insanlara kendimi anlatma konusunda yetersiz de olsam beni anladığınızı umuyorum ve zamanla geliştikçe her şey daha iyi olacak. Umarım yazılarımızı beğenirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: