CHILLING ADVENTURES OF SABRINA DİZİ YORUMU

Merhaba arkadaşlar bugün ki yorumumuz yine Netflix’in Archie Comics’in aynı isimli romanından uyarladığı 26 Ekim 2018 de yayınladığı Chilling Adventures of Sabrina isimli diziyle alakalıdır. Dizi Netflix’den 2 sezonluk onay almıştır. İlk sezon 10 bölümden oluşmakta, bölümlerin uzunluğu ise 49-63 dakikalar arasında değişmektedir.

 

Dizimiz Greendale kasabasında yaşayan 16 yaşına basmak üzere olan Sabrinamızla alakalıdır. Sabrina annesi ve babasının ölümünden sonra iki halası tarafından yetiştirilmiştir. Sabrina baba tarafından cadı olduğu için 16. yaş gününde bir yemin edecektir ve güçleri daha da kuvvetlenecektir. Lakin küçük cadımız kararsızdır çünkü törenden sonra normal hayatındaki arkadaşlarına ve erkek arkadaşı Harvey’e veda etmek zorundadır ayrıca Karanlık Lord’a kendini adamak zorundadır. Erkek arkadaşına olayı bir şekilde anlatmanın bir yolunu arar ve en sonunda itiraf eder ama küçük cadımız Sabrina beklediği tepkiyi alamayınca Harvey’in anılarını siler. Kafasındaki soruları yanıtlar ararken bir yandan sorunlarla mücadele etmektedir.

 

Ve 16. yaş günü gelip çatar küçük cadımız Sabrina hazırlanıp gece tören yerine gider, herkes oradadır ama Sabrina hala emin değildir. Eğer bu yemini ederse güçleri artacak ama aynı zamanda da Karanlık Lord’un hakimiyeti altına girip kendini ona adayacaktır. Sabrina ise bunun bir şekilde yanlış olduğunu düşünüp son anda vazgeçer.

 

Karanlık Lord Sabrina’yı bırakmak istemediği için bir süre aralarında mücadele geçer, en sonunda Sabrina ile bir anlaşmaya varırlar. Haftaiçi arkadaşlarıyla kendi lisesine giderken haftasonları da cadılık için akademiye gider ve orada da birçok sorunla baş etmek zorundadır ama hepsinin üstesinden gelir Sabrina.

 

Ayrıca her cadının 16. yaş günü töreni olduktan sonra birde evcil hayvanı bulunmaktadır, tören öncesi Sabrina bir büyü yoluyla kendine çok güçlü bir hayvan çağırmıştır bu hayvansa tahmin edileceği üzere bir kara kedidir ve Sabrina ona Salem adını vermişir.  Gerektiği zaman büyük bir yaratığa dönüşebilmektedir Salem. Sabrinanın yaşadığı olayların çoğunda Salem onun yardımına koşmakta ve böylece beraber sorunları atlatmaktadırlar.

 

Dizi genel olarak korku, gerilim, fantastik bir yapıdadır. İzlerken sıkılmadan rahatça izleyebilirsiniz.  Son zamanlarda doğaüstü güçleri konu alan diziler arasında en iyilerden birisi olduğunu söyleyebilirim ve herkese öneririm.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle, umarım sizin için yararlı bir tavsiye olmuştur, yorum yapmayı ve beğenmeyi unutmayın. Görüşmek dileğiyle, hoşçakalın 🙂

 

Bize destek olmak için reklamlara tıklamayı unutmayın 🙂

2 thoughts on “CHILLING ADVENTURES OF SABRINA DİZİ YORUMU

  1. dizi fena değil ama genel olarak satanizmdeki demonlar ve tanrılar yanlış anlatılmış. Mesela Lord Beelzebub bir sinek tanrısı değildir, bir hava prensidir ve daha çoğu.. Tanıtım bakımından yanlış tanıtılmış karakterler fakat fena değil eğlenceli

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: