CHILLING ADVENTURES OF SABRINA DİZİ YORUMU

chilling-adventures-of-sabrina-dizi-yorumu

Merhaba arkadaşlar bugün ki yorumumuz yine Netflix’in Archie Comics’in aynı isimli romanından uyarladığı 26 Ekim 2018 de yayınladığı Chilling Adventures of Sabrina isimli diziyle alakalıdır. Dizi Netflix’den 2 sezonluk onay almıştır. İlk sezon 10 bölümden oluşmakta, bölümlerin uzunluğu ise 49-63 dakikalar arasında değişmektedir.

 

Dizimiz Greendale kasabasında yaşayan 16 yaşına basmak üzere olan Sabrinamızla alakalıdır. Sabrina annesi ve babasının ölümünden sonra iki halası tarafından yetiştirilmiştir. Sabrina baba tarafından cadı olduğu için 16. yaş gününde bir yemin edecektir ve güçleri daha da kuvvetlenecektir. Lakin küçük cadımız kararsızdır çünkü törenden sonra normal hayatındaki arkadaşlarına ve erkek arkadaşı Harvey’e veda etmek zorundadır ayrıca Karanlık Lord’a kendini adamak zorundadır. Erkek arkadaşına olayı bir şekilde anlatmanın bir yolunu arar ve en sonunda itiraf eder ama küçük cadımız Sabrina beklediği tepkiyi alamayınca Harvey’in anılarını siler. Kafasındaki soruları yanıtlar ararken bir yandan sorunlarla mücadele etmektedir.

 

Ve 16. yaş günü gelip çatar küçük cadımız Sabrina hazırlanıp gece tören yerine gider, herkes oradadır ama Sabrina hala emin değildir. Eğer bu yemini ederse güçleri artacak ama aynı zamanda da Karanlık Lord’un hakimiyeti altına girip kendini ona adayacaktır. Sabrina ise bunun bir şekilde yanlış olduğunu düşünüp son anda vazgeçer.

 

Karanlık Lord Sabrina’yı bırakmak istemediği için bir süre aralarında mücadele geçer, en sonunda Sabrina ile bir anlaşmaya varırlar. Haftaiçi arkadaşlarıyla kendi lisesine giderken haftasonları da cadılık için akademiye gider ve orada da birçok sorunla baş etmek zorundadır ama hepsinin üstesinden gelir Sabrina.

 

Ayrıca her cadının 16. yaş günü töreni olduktan sonra birde evcil hayvanı bulunmaktadır, tören öncesi Sabrina bir büyü yoluyla kendine çok güçlü bir hayvan çağırmıştır bu hayvansa tahmin edileceği üzere bir kara kedidir ve Sabrina ona Salem adını vermişir.  Gerektiği zaman büyük bir yaratığa dönüşebilmektedir Salem. Sabrinanın yaşadığı olayların çoğunda Salem onun yardımına koşmakta ve böylece beraber sorunları atlatmaktadırlar.

 

Dizi genel olarak korku, gerilim, fantastik bir yapıdadır. İzlerken sıkılmadan rahatça izleyebilirsiniz.  Son zamanlarda doğaüstü güçleri konu alan diziler arasında en iyilerden birisi olduğunu söyleyebilirim ve herkese öneririm.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle, umarım sizin için yararlı bir tavsiye olmuştur, yorum yapmayı ve beğenmeyi unutmayın. Görüşmek dileğiyle, hoşçakalın 🙂

 

Bize destek olmak için reklamlara tıklamayı unutmayın 🙂

Aybike Parlak

3 Mart 1998 doğumluyum, doğduğum andan itibaren hayvanlarla beraber büyüdüm, şuanda da 2 kedi, 1 köpek annesiyim. Hayal kurmayı, gezmeyi, arkadaşlarımı, kitap okuyup bir şeyler izlemeyi ve yazmayı küçüklüğümden beri çok seviyorum. Hayatta ki amacımı hala kestirebilmiş değilim ama şuanlık hayvanlarla ilgilenmeye çalışıyorum, çünkü onların bize ihtiyacı var. (Veteriner Teknikerliği öğrencisi oldum bu yazıyı yazdığımdan beri.
Genel olarak çok tembel birisiyim (blog işi tembelliğe karşı ama halledicez bir şekilde) Ortaokuldayken çok fazla deneme türü, hikaye yazıyordum fakat baya bir süredir yazmıyorum ayrıca şu sıralar kitap okumakta da zorlanıyorum ama kitaplara ve yazma işine tekrar odaklanmak istiyorum.
Kısaca deneyimlerim, sevdiğim şeyler, yorum yapmak istediğim şeyleri sizinle paylaşmak, fikrimi belirtmek istiyorum. Umarım sizin için de yararlı olur. Henüz insanlara kendimi anlatma konusunda yetersiz de olsam beni anladığınızı umuyorum ve zamanla geliştikçe her şey daha iyi olacak. Umarım yazılarımızı beğenirsiniz.

Önerilen makaleler

2 Yorum

  1. Güzel dizi tavsiye ediyorum

  2. dizi fena değil ama genel olarak satanizmdeki demonlar ve tanrılar yanlış anlatılmış. Mesela Lord Beelzebub bir sinek tanrısı değildir, bir hava prensidir ve daha çoğu.. Tanıtım bakımından yanlış tanıtılmış karakterler fakat fena değil eğlenceli

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: