Supernatural – 3. Sezon

supernatural3.sezon-efsunlublogyorumu

Merhaba arkadaşlar!

Artık açıklama gereği duymuyorum, konuyu biliyorsunuz… Supernatural!

  • Supernatural – 3. Sezon

Supernatural Bölüm Sayısı: 16

Supernatural Konusu:

Dean, Sam’i kurtarmak için şeytanla anlaşma yaptığında şeytan Dean’e bir yıl vermiştir. Eğer Dean anlaşmayı bozacak bir şey yaparsa Sam ölecektir bu yüzden Dean’in eli kolu bağlıdır fakat Dean’in anlaşmasını öğrenen Sam bu işin peşini bırakmama konusunda ısrarcıdır.

 

Evet bu sezon, şeytanları bol bol gördüğümüz sezonlardan birisiydi.

Cehennemin kapıları açıldığında dünyaya birçok şeytan dağılmıştı ve bu şeytanların arasında yedi ölümcül günah vardır. Sezona yedi ölümcül günahın insanları öldürmesiyle ve en sonunda onların ölmesiyle başlıyoruz.

Birkaç bölüm şeytanlarla savaşarak geçiyor, tabii bu sırada Sam Dean’in onun için ruhunu sattığından habersiz bir şekilde iki kardeş Chevy Impala’yla birlikte yollara koyuluyor.

Tabii en sonunda Bobby dayanamayarak Sam’e gerçeği söylüyor ve Sam, Dean’i kurtarmak için elinden geleni yapmaya çalışıyor.

 

Bu sezonda aynı anda hem sevdiğim hem de sinir olduğum Bela karakterini tanıyoruz. Bela karakterini canlandıran oyuncu, The Walking Dead ve The Vampire Diaries’de de oynamıştı ki ben kendisini ilk kez The Vampire Diaries’in iki ya da üçüncü sezonunda görmüştüm ve orada çok sevmiştim.

Sanırım Supernatural’da sevmemin nedeni de The Vampire Diaries’de sevmiş olmamdı çünkü Supernatural’da aslında çok bencil bir karakter oluşu can sıkıcıydı. Ama fazla güzel olduğunu itiraf etmek gerek…

Aynı zamanda bu sezon Ruby, Lisa, Ben gibi ilerleyen sezonlarda çok önemli rollere sahip olacak karakterler gördük. Lisa, Dean’in eski çıktıklarından birisidir ve oğlu Ben, Dean’in küçük bir kopyasıdır. Dean, Ben’in babası olduğunu düşünürken aslında babasının başka birisi olduğunu öğreniyor ki bu da onu üzüyor.

Ruby ise esasında bir şeytan ama Azazel’in (sarı gözlü iblis) yönetiminden kurtulduğu için Sam ve Dean’e yardım edeceğini söyleyerek aralarına sızıyor. Tabii sezonun sonunda Dean kurtarılamıyor ve cehennem köpeklerine yem oluyor…

Sezon Dean’in cehenneme kapanmasıyla birlikte son buluyor.

En kısa ve öz olan sezonlardan birisiydi ve en sevdiğim sezonlar arasından ikincisi sanırım bu sezondu. Ciddi anlamda dördüncü sezondan sonra en sevdiğim sezonun üçüncü sezon olduğunu söyleyebilirim…

  1. sezon yorumunu okumak için buraya tıklayabilirsiniz.
  2. sezon yorumunu okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Semiha Kaya

6 Haziran 1998 doğumlu, hayalleri yaşından çok olan ve hepsini bir bir gerçekleştirmek için acayip hırs dolu bir insanım.
Hırsımın yanı sıra, üşengeç ve unutkan da olduğum için tüm planlarımı sonsuza dek yaşayacakmışım gibi yaparım lakin genelde anın tadını çıkartırım. Hem ne demiş James Dean?
"Sonsuza kadar yaşayacakmışsın gibi hayal kur. Bugün ölecekmişsin gibi yaşa."
İşte tam olarak ben de böyleyim. Sonsuz hayale sahibim ancak anımın da kıymetini biliyorum. Her anın tadını çıkartıyorum.
Size de anınız kıymetini bilmenizi tavsiye ederim, ne de olsa zaman geri dönmez. :)

Bana, instagram: semihaakaya kullanıcı adı üzerinden ulaşabilirsiniz!

Önerilen makaleler

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: