Strangers From Hell – Dizi Yorumu

Merhaba arkadaşlar!

Netflix önerileri serisi için gerilim dizilerine bakıyordum, iki tane izlemiştim ve sitede yorumlarını da girdim, o yüzden dedim ki bu sefer yayınlanmaya hazır bir liste oluştururken hepsinin yorumunu girdiğim bir liste olsun… Ben de gerilim – korku türündeki dizileri izlemeye karar verdim. Bundan dolayı, daha önceden Lee Dong-Wook’un başrollerinden birisi olduğu bu diziyi gözüme kestirdim.

Bir de az çok bilirsiniz beni, içinde yazar olan diziler genelde dikkatimi çeker. Asıl karakterimiz, gerilim romanı yazarı olunca ve etrafındaki insanların birer cehennem olduğunu düşününce epey ürkütücü bir hikaye bekledim. O yüzden hemencecik diziyi izledim.

Ayrıca birkaç araştırmanın sonunda fark ettim ki bu dizi de, Sweet Home gibi webtoon uyarlamasıymış. ^^

Şimdi sizlere, oyuncu kadrosundan, dizinin konusundan ve yorumlarımdan bahsedeceğim.

Strangers From Hell – Dizi Oyuncuları:

Im Si-Wan, dizide 20’li yaşlarında olan Yoon Jong-Woo karakterini canlandırmaktadır. Hayatı boyunca küçük bir kasabada yaşamıştır. Ancak Seul’deki küçük bir ofiste iş bulur. Bu yüzden Seul’e taşınır.

Lee Dong-Wook dizide bir diş doktoru olan Seo Moon-Jo karakterini canlandırmaktadır. Jong-Woo’nun yeni taşındığı apartmana yakın bir yerde kliniği vardır. Küçük bir kasabadan Seul’e yeni taşınan Jong-Woo’ya, Seul’deki hayata uyum sağlamasında yardımcı olur.

Lee Jung-Eun dizide Jong-Woo’nun yeni taşındığı, ucuz dairenin sahibi olan Eom Bok-Soon karakterini canlandırmaktadır. İlk başlarda nazik ve sıcakkanlı biri gibi görünmektedir. Ancak bazı garip davranışları, onun göründüğü gibi bir olmadığını göstermektedir.

Lee Hyun-Wook dizide 302 numaralı odada yaşayan Yoo Ki-Hyeok karakterini canlandırmaktadır. Önce Jong-Woo’ya bir ev arkadaşı olarak yaklaşsa da diğer herkes ondan korkmaktadır.

Park Jong-Hwan 306 numaralı odada yaşayan dizide Byeon Deuk-Jong karakterini canlandırmaktadır. Kekemedir ve aynı zamanda garip bir gülme sesi çıkarmaktadır.

Lee Joong-Ok 314 numaralı odada yaşayan dizide Hong Nam-Bok karakterini canlandırmaktadır. Gizli veya açık bir şekilde, her zaman Jong-Woo’yu izlemektedir.

Ahn Eun-Jin dizide Jong-Woo’nun yeni taşındığı apartmanın çevresindeki kedi ölümlerini araştırırken, daha büyük bir olayın olduğunu fark eden polis memuru So Jung-Hwa karakterini canlandırmaktadır.

Strangers From Hell – Dizi Konusu:

Dizi, birkaç kişi ile mutfağını ve banyosunu paylaşacağı bir daireye yeni taşınan Jong-Woo’nun etrafında dönmektedir. Taşındıktan bir süre sonra ev arkadaşlarının göründüğü kadar normal insanlar olmadığını anlar. Ayrıca evde tuhaf olaylar meydana gelmektedir.

Strangers From Hell – Dizi Yorumu:

Açıkçası dizinin ilk altı yedi bölümü beni pek sarmadı, çok yavaş boğucu bir ağırlığı vardı. Fakat son üç dört bölümde enerji o kadar yükseldi ki, izlerken yerimde kıpır kıpır “Woaah burada bir şeyler dönüyor. Oluyor, ulan dizinin sonuna bıraktınız bu heyecanı” diye diye izledim.

Eğer ilk altı bölümün yorucu havası devam etmiş olsaydı, şu an dizi hakkında çok kötü yorumlar girebilirdim ama son dört bölümüyle beni tamamen kendine bağladı ve peş peşe bölümlerini izledim.

Gerilimi, psikolojisi oldukça iyiydi. Güzel bir diziydi sadece başlangıcın sıkıcı olması biraz beni yordu, bunun dışında zaten Lee Dong-Wook vardı, ve karakteri için öyle bir tiplemeye girmişti ki… Ergen kız mooduna soktu beni diyebilirim. Simsiyah saçları, soluk teni… İnsanın gözünü gönlünü açan bir görüntü sergilemişti yani eheheh.

Zaten Goblin’den de izleyip sevdiğim bir oyuncu olduğu için devam ettim ve dizinin de sonunu merak ediyordum. Acaba havada mı kalacak, on bölümü boşuna mı izledim düşünceleri eşliğinde geçtim bölümleri ama boşuna gelmedi.

Hoşuma gitti. Sonu güzel bağlandı, ve açıkçası ana karaktere çok üzüldüm. Ne güzel pasparlak bir gençti ve parasızlığın sonucu bir süre kalmaya niyetlendiği o yerde çok kötü şeyler gördü…

Ah, bu dizide aslında üzüldüğüm birkaç karakter var. Öncelikle apartmana taşınan teni gence de üzülmüştüm… O da hak etmediği şeyler yaşadı.

Eğer gerilim seviyorsanız ve ağır ilerleyen konuları izleyebiliyorsanız, sizlere diziyi tavsiye ediyorum. Bu arada dizi ağır ilerliyordu dememe bakmayın, aslında her şey çok güzel yedirilmiş her şey yerli yerindeydi dizide ama ben hareketli şeyler seviyorum. Her an bir şey olduğunu göreyim istiyorum… O yüzden bana yavaş geliyor bu tip diziler. ^^

Fragmanı bırakmadan önce sizlere diziden birkaç alıntı bırakacağım. ^^

İnsanlara dikkat et, insanlardan korkuncu yoktur.

-Bunu neden yapıyorsun? +Bir sebebi yok, insanın doğası bu.

“Biliyordum bebeğim. Sen yarattığım en müthiş sanat eserisin.”

İşte o zaman anladım ki, cehennem ne apartman ne de şirketti. Cehennem çevremdeki insanlardı.

Semiha Kaya

6 Haziran 1998 doğumlu, hayalleri yaşından çok olan ve hepsini bir bir gerçekleştirmek için acayip hırs dolu bir insanım.
Hırsımın yanı sıra, üşengeç ve unutkan da olduğum için tüm planlarımı sonsuza dek yaşayacakmışım gibi yaparım lakin genelde anın tadını çıkartırım. Hem ne demiş James Dean?
"Sonsuza kadar yaşayacakmışsın gibi hayal kur. Bugün ölecekmişsin gibi yaşa."
İşte tam olarak ben de böyleyim. Sonsuz hayale sahibim ancak anımın da kıymetini biliyorum. Her anın tadını çıkartıyorum.
Size de anınız kıymetini bilmenizi tavsiye ederim, ne de olsa zaman geri dönmez. :)

Bana, instagram: semihaakaya kullanıcı adı üzerinden ulaşabilirsiniz!

Önerilen makaleler

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: