Call – Film Yorumu

Merhaba arkadaşlar!

Bir şeyler izlemeye doymuyorum… Bu aralar gerilim ve korku merakına kapıldığımı söyleyebilirim zira son üç dizi yazım da gerilim türüne giriyordu.

Hepsini de Netflix’ten izlediğim için Netflix’ten Öneriler (Kore dizi önerisi, anime önerisi) serime bir gerilim önerileri listesi oluştursam iyi olur. ^^

Tabii son dizi yorumum olan Strangers From Hell‘de de dediğim gibi, izleyip siteye yorumunu girdiğim dizilerden ve filmlerden öneri yapmayı düşünüyorum çünkü öneriler sayfasından yorum sayfasına geçerek hem hakkında daha çok şey öğrenmiş olursunuz, buna bağlı olarak sizin isteklerinizi karşılayıp karşılamadığını çözümlersiniz hem de bizim için güzel bir akış sağlanmış olur. >.<

Eh, çok fazla çene çalmadan sizlere Call film oyuncuları, filmin konusu ve yorumumu hemen yazıyorum!

Call – Film Oyuncuları:

Park Shin-Hye – Seo-Yeon karakterini canlandırmaktadır.
Jeon Jong-Seo – Young-Sook karakterini canlandırmaktadır.

Kim Sung-Ryoung / Seo-Yeon’un annesi

Lee El / Young-Sook’un annesi

Park Ho-San / Seo-Yeon’un babası

Oh Jung-Se / Sung-Ho

Lee Dong-Hwi / Baek Min-Hyun

Call – Film Konusu:

Film, bir telefon görüşmesi aracılığı ile farklı zamanlarda yaşayan iki kadının bağlantı kurmasını konu almaktadır.

2019 yılında yaşayan Seo-Yeon uzun süre sonra döndüğü evine eski bir telefon bağlar. Bir gün, telefon çalar ve telefondaki kişi, 1999 yılında yaşayan Young-Sook adlı bir yabancıdır. Daha sonra, Seo-Yeon yaşadığı şuanki evde, 20 yıl önce Young-Sook’un da yaşadığını öğrenir. Seo-Yeon ve Young-Sook yaptıkları bu telefon görüşmeleri sayesinde arkadaş olurlar.

“Bir insanın hayatını değiştiren, bunlar gibi küçük şeylerdir.”

Aradan zaman geçer, Seo-Yeon ve Young-Sook geleceklerini ve hayatlarını değiştirecek bir seçim yaparlar. Young-Sook, 20 yıl önce, hayatını kaybeden Seo-Yeon’un babasının hayatını kurtarır. Buna karşılık olarak, Seo-Yeon, Young-Sook’un 2019 yılındaki geleceğini araştırır ve Young-Sook’a söyler. Korkunç bir geleceğin onu beklediğini öğrenen Young-Sook, geleceğini düzeltebilmek için Seo-Yeon’u tehdit etmeye başlar.

“Geçmişinizi değiştirebilseydiniz, neyi değiştirirdiniz?”

Call – Film Hakkındaki Yorumum:

Açıkçası bu benim Kdrama maceramın ilk Park Shin-Hye seyrim. Daha önce nedenini bilmediğim bir şekilde bu oyuncuya (kesinlikle başarılı olduğunu kabul ediyorum ama onda sevmediğim bir şeyler var ve nedenini bilemiyorum) karşı içimde çok da samimi duygular oluşmadı.

Çoğu kişi oyunculuğunu takdir ediyor ve hakkını verdiğini söylüyor ama bilemiyorum. 2018’de çıkan dizisi, Memories of the Alhambra’ya başlamıştım mesela oradaki oyunculuğu pek dikkatimi çekmedi tuhaf bir yapaylık hissettim ve diziye devam edemeyip yarım bıraktım.

Ama bu film için geçerli olmadı bu durum.

Bu filmde, gerçekten de beni aldı sürükledi. Özellikle de o ağladığı sahnelerde, duyguyu o kadar net geçirdi ki… Bir süre bu filmi izlemekte geciktiğim için kendime kızdım ama görüyorsunuz ki, izledim. 🙂

Öncelikle, ben bu tarz kurguları severim. Zaman yolculuğu, zamanda değişiklik, geçmişle geleceği bağlayan durumlar vesaire. Mesela sırf bu tip kurguları sevdiğim için Deserving of The Name’i defalarca izledim. (Bu arada dizi, Live Up the Name adıyla Netflix’te var, izleyebilirsiniz.)

O yüzden hem time travel olayı hem de gerilimle iç içe oluşu beni epeyce sevindirdi ve bunun bu kadar güzel işlenmiş olması beni oldukça mutlu etti.

Şimdi, film iki saatlik bir filmdi ve büyük detaylar vermenin spoiler içereceğini bildiğim için sizlere sadece minicik bir tavsiye yazısı yazabilirim.

Oldukça güzel işlenmiş, oyunculuklar duyguları geçirecek seviyede gösterilmiş ve mutlaka izlenmesi gereken filmler listesinin başına yerleşmelidir.

Gerilim seviyorsanız, en yakın zamanda izleyin!

Eh, sizlere fragmanı bırakayım öyleyse. >.<

Semiha Kaya

6 Haziran 1998 doğumlu, hayalleri yaşından çok olan ve hepsini bir bir gerçekleştirmek için acayip hırs dolu bir insanım.
Hırsımın yanı sıra, üşengeç ve unutkan da olduğum için tüm planlarımı sonsuza dek yaşayacakmışım gibi yaparım lakin genelde anın tadını çıkartırım. Hem ne demiş James Dean?
"Sonsuza kadar yaşayacakmışsın gibi hayal kur. Bugün ölecekmişsin gibi yaşa."
İşte tam olarak ben de böyleyim. Sonsuz hayale sahibim ancak anımın da kıymetini biliyorum. Her anın tadını çıkartıyorum.
Size de anınız kıymetini bilmenizi tavsiye ederim, ne de olsa zaman geri dönmez. :)

Bana, instagram: semihaakaya kullanıcı adı üzerinden ulaşabilirsiniz!

Önerilen makaleler

1 Yorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: