My Holo Love – Dizi Yorumu

myhololove-efsunlublogyorumu
Merhabalar arkadaşlar! Yine bir dizi yorumuyla karşınızdayım! Öncelikle nasılsınız? Ben ikinci dönemin açılmasıyla birlikte derslerdi, özel günlerdi derken yine şehirler arası sürünmelere başlamış bulunmaktayım. (Bu yazıyı yazdığım tarih 4 Mart’tı… Şu an ise 25 Mart. Sürünmelerimi özleyeceğim bir şekilde eve kapandığıma inanamıyorum… :< ) Bu sürünmelerim sırasında da Netflix’ten dizi indirip yolda izliyorum. En azından yol daha hızlı geçiyor ve kaliteli değerlendiriyorum diyelim hehehe. My Holo Love’da bu dizilerden birisiydi. Öncelikle ara tatilde başlayıp ara ara izleyerek daha yeni bitirdiğim bir dizi oldu kendisi. Ayrıca çok da güzeldi ve sanırım başrol erkeğe düştüm… Her dizide başıma gelen bir şey değildir bu… Genelde izlerim geçerim ama Ko Nan-Do beni çok etkiledi yahu. Çocuğu sevesim daha ilk bölümden geldi… Evet şimdi bu kısmı uzatmadan size dizinin konusunu ve oyuncularını tanıttıktan sonra yorumuma geçeceğim. Lütfen yazının sonuna kadar gelin ve bize destek olmak isterseniz de sayfadaki reklamlardan birine sadece bir kez tıklayın. Çok seviniriz! 🖤  

My Holo Love – Konusu:

Dizi, yalnız bir kadının (Ko Sung-Hee) yapay zekâ ‘Holo’ (Yoon Hyun-Min) ile karşılaştıktan sonra meydana gelen olayları konu almaktadır.  

My Holo Love – Kadrosu:

Baş rolde, Holo ve Ko Nan-Do karakterlerini canlandıran Yoon Hyun-Min yer almaktadır. Kendisini daha önce izlediğim, Beautiful Mind dizisinde görmüştüm. Orada da oyunluğu çok iyiydi. Yine baş rolde yer alan Han So-Yeon karakterine can veren kişi ise Ko Sung-Hee‘dir. Kendisini daha önce Mother, While You Were Sleeping dizilerinde izlemiştim. Yan rollerden birini canlandıran, Hwang Chansung ise daha önce yarım bıraktığım Touch Your Heart dizisinde yer almış. (Bu diziyi de tekrar izleyip, yorumunu gireceğim orada neden yarım bıraktığımı anlatırım.) Choi Yeo-Jin, Ko Nan-Do’nun ablası rolünü canlandırmaktadır.  

My Holo Love – Karakterler:

Yoon Hyun-Min, dizide Ko Nan-Do ve Holo olmak üzere iki farklı karakteri canlandırmaktadır. Ko Nan-Do karakteri, bir IT araştırma şirketinin sahibidir. Dahi bir mucit olan Nan-Do şirketi kendisi kurdu ve şirketindeki her projeyi kendi elleriyle oluşturdu. Holo’nun da mucididir. Ancak insanlar, 10 yıl önce, büyük bir vakada hacker olan Nan-Do’nu, takip edildiği sırada öldüğü sanılmaktadır. Onun yaşadığını, sadece üvey kız kardeşi ve şirketin resmi CEO’su Ko Yoo-Jin (Choi Yeo-Jin) bilmektedir. Bir gün, insanların yüzlerini birbirinden ayırt edemeyen Han So-Yeon (Ko Sung-Hee) ile karşılaşır. Han So-Yeon’un bu özel durumunu, Holo’yu test etmek için kullanır. Holo karakteri, hologram bir yapay zekâdır. Ko Sung-Hee, dizide bir gözlük şirketinde müdür yardımcısı olarak çalışan Han So-Yeon karakterini canlandırmaktadır. Müşterilerle özenle ilgilenir ve işlerini titizlikle halleder. Ancak kişisel yaşamı söz konusu olduğunda, yalnız bir hayatı vardır. İnsanların yüzlerini birbirinden ayırt edemediği için her zaman insanlarla arasına belli bir mesafe koymaktadır.  

My Holo Love – Dizi Yorumum:

Yüzeysel olarak dizinin oyuncularından ve karakterlerinden bahsettiğimize göre benim yorumuma geçelim. Eskisi gibi tek oturuşta bir diziyi bitirecek potansiyelim kalmamış sanırım, çünkü artık izlediklerimi veyahut da okuduklarımı zamana yaymaya başladım. Haklarında bir yazı yazmak da keza öyle oluyor. Bu diziye ilk başladığımda, karakterlerin uyumuna ve işlenişlerine gerçekten hayran olduğumu ve çok sevdiğimi söyleyebilirim. Sonrasında ev ve yurt arasında git geller yaşarken diziye bir miktar ara vermiştim ve yurtta bir haftalık boşluğum olduğunda, hemen diziyi izleyip bitirmiştim. Açıkçası, olaylar biraz gözlüklerle alakalı olunca kendimi diziye fazla kaptırdım. Neden diye soracak olursanız, eh ben de bir gözlük taktığımda karşımda Holo gibi bir yapay zekanın belirmesini isterdim. Yalan yok. Kim istemezdi ki? Her neyse bu tür yorumları pas geçmeliyim, diziye dönmeliyim… Bu sefer aşk üçgeni, bir yapay zeka ve iki insan arasında oluşuyor arkadaşlar. Holo, Han So-Yeon ve Ko Nan-Do. İlk başta biraz klişeydi diyebilirim, Han So-Yeon, Holo’dan hoşlanıyor ama bir anda Ko Nan-Do da, Han So-Yeon’dan hoşlanmaya başlıyor ama tabii ki bunu belli etmiyor ve aksi bir davranış sergileyerek kadını kendinden uzaklaştırmaya çalışıyor falan filan… Ama işler yüzeyde göründüğü kadar sıradan olmuyor. İlerleyen bölümlerde karakterlerin birbirleriyle bağlantılarını görünce, “Vay be, güzel bir şey izledim,” diyorsunuz kendi kendinize. O yüzden, hazır karantina dönemindeyken, size bu diziyi tavsiye edebilirim. Gerçi çekik gözlülerin dizilerini izlerken Çinlileri hatırlayıp sinirlenebilirsiniz ama :d Yine de güzel bir diziydi ve alt satıra da fragmanı bırakıyorum. Keyifli seyirler dilerim!   My Holo Love, fragman: https://www.youtube.com/watch?v=f60hs8bJI-g&feature=emb_logo

Semiha Kaya

6 Haziran 1998 doğumlu, hayalleri yaşından çok olan ve hepsini bir bir gerçekleştirmek için acayip hırs dolu bir insanım.
Hırsımın yanı sıra, üşengeç ve unutkan da olduğum için tüm planlarımı sonsuza dek yaşayacakmışım gibi yaparım lakin genelde anın tadını çıkartırım. Hem ne demiş James Dean?
"Sonsuza kadar yaşayacakmışsın gibi hayal kur. Bugün ölecekmişsin gibi yaşa."
İşte tam olarak ben de böyleyim. Sonsuz hayale sahibim ancak anımın da kıymetini biliyorum. Her anın tadını çıkartıyorum.
Size de anınız kıymetini bilmenizi tavsiye ederim, ne de olsa zaman geri dönmez. :)

Bana, instagram: semihaakaya kullanıcı adı üzerinden ulaşabilirsiniz!

Önerilen makaleler

4 Yorum

  1. Teşekkür ederim, diziyi izleyip de Holo istemeyen yoktur sanırım. Elbette bakarız.. 🥰

  2. Gerçekten güzel bir diziydi. Bir holo da bizde olsaydı keşke. Her işimizi görür bizi eglendirirdi haha yorumunuz çok güzeldi elinize saglik. Bende bloguma beklerim😊

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: