Mystic Pop-Up Bar – Dizi Yorumu

Merhaba arkadaşlar… Sanırım başladığım ve bölümleri az olmasına rağmen sindire sindire yavaş izlediğim tek diziyle karşınızdayım. 😀

Çok eğlenceli ve güzel bir diziydi. Biraz Hotel del Luna biraz da The Uncanny Counter tarzındaydı, sürükleyiciydi anlayacağınız. Epey severek izledim ancak derslerimdi, okumam gereken kitaplardı ve yazdığım bölümlerdi derken diziyi günde bir bölüm şeklinde falan izleyebildim ancak.

Ayrıca dizi hakkındaki yorumları araştırırken fark ettim ki, Sweet Home, Alice in Borderland, The Uncanny Counter gibi bu dizi de webtoon / manga uyarlamaymış.

Şimdi, çok da uzatmadan hemencecik size dizinin konusundan oyuncu kadrosundan ve yorumumdan bahsedeceğim.

Mystic Pop-Up Bar – Dizi Konusu:

Dizi, gizemli bir pojangmachada (yiyecek-içecek satılan seyyar tezgâh) gerçekleşen olayları konu almaktadır. ‘Ssanggab Cart Bar’ adlı bu pojangmachanın müşterileri sadece yaşayan insanlar değildir. Ölüler de ‘Ssanggab Cart Bar’ın müşterileridir. ‘Ssanggab Cart Bar’ın müşterileri, yemek yerken kendileri hakkında konuşur ve iç yaralarını iyileştirmeye çalışır.

Mystic Pop-Up Bar – Dizi Kadrosu:

Hwang Jung-Eum, dizide gizemli ‘Ssanggab Cart Bar’ı işleten Weol-Ju karakterini canlandırmaktadır. Ayrıca kendisi, Kill me Heal me, She Was Pretty dizilerinde de oynamış. Açıkçası, gördüğümde şaşırmıştım. Bu iki dizi benim ilk izlediğim Kore dizilerinden olduğu için oyuncularını biraz unutmuşum ama bu cırtlak ses bir yerlerden tanıdık geliyor diyordum kendime…

Yook Sung-Jae, dizide bir süpermarkette müşteri hizmetleri çalışanı olan Han Kang-Bae karakterini canlandırmaktadır. Ayrıca bu oyuncuyu daha önce Goblin’de aşırı severek izlemiştim. Aynı şekilde bu dizi de kendisini sevdirdi, şapşallık içeren bütün roller bu adama gidiyor bence…

Choi Won-Young, dizide Takım Lideri Gwi karakterini canlandırmaktadır. Kendisini daha önce While You Were Sleeping, The Heirs, Kill me Heal me, Hello Monster, Hwarang dizilerinde izlemiştim. Ayrıca, yakında izlemeyi planladığım Alice dizinde de rol alıyormuş.

Lee Joon-Hyuk / Bölüm Şefi Yeom

Jung Da-Eun / Yeo-Rin

Yum Hye-Ran / Ruhlar Diyarının başı, ayrıca bu oyuncuyu The Uncanny Counter‘da aşırı severek izlemiştim. Bahsetmek istedim o yüzden. İzlediğim diğer dizileri de, Deserving of the Name, Goblin, Hospital Playlist

Oh Young-Sil / Samsin

Park Eun-Hye / Shin Ji-Hye, Kraliçe

Kim Hee-Jung / Weol-Ju’nun annesi

Song Geon-Hee / Veliaht Prens Yi Hon

Na In-Woo / Kim Won-Hyung

Mystic Pop-Up Bar – Dizi Yorumum:

Evet, gelelim Mystic Pop-up Bar’ın yorumuna… Hem eğlenceli hem sürükleyici bir diziydi. Zaten bu yazının başında da bahsettiğim üzere sevdiğim dizilere az çok benzemesinden kaynaklı ve son izlediğim aşırı sıkıcı dizinin üstüne bu dizi, sımsıcak havada buz gibi bir su içmişim gibi beni ferahlattı diyebilirim.

Spoilersız bahsedecek olursak, dizinin başrolleri arasındaki uyumu sevdim. Weol-Ju ve Gwi’nin arasındaki uyum, onlarla tanışıp kendini normal hissetmeye başlayan Kang-Bae… Bence aşırı eğlenceli bir takım haline geldiler ve bu uyumlar her dizide yakalanmıyor biliyorsunuz.

Burada yakalandığını görmek ise, enfesti.

Kurgunun işleniş tarzı, Weol-Ju’nun gösterdiğinden farklı bir karaktere sahip olduğunu yavaş yavaş işlemeleri ve her birinin derin karakter hikâyelerine sahip olması beni izlerken oldukça içine çekti diyebilirim.

Oldukça güzel bir diziydi ve zamanınız varsa izlemenizi öneririm. Zaten on iki bölümlük bir dizi, çerezlik olduğunu varsayabilirsiniz. Çok düşündürmeden, sizi hem eğlendirerek hem de duygulandırarak ilerleyen hoş bir diziydi.

Ayrıca, otobüs durağında birkaç dizinin reklamını göstermişlerdi. Ek olarak, ürün yerleştirmeleri çok hoş bir şekilde yapmışlardı. Zoraki bir gösterim değil de aşırı doğaldı.

Şimdi sizlere dizinin fragmanını ve birkaç replik bırakıyorum.

İnsanlar eşit doğmaz.

Hepimiz bizi dinleyen birine ihtiyaç duyarız.

Herkesin canını yakan bir yarası vardır. Gizlediğin yarayı göstermek istediğin an, aynı yaraya sahip birini bulursun. “Biliyorum. Senin gibi acı çekiyorum. Yanımda ağlayabilirsin.” Ona gerçek benliğini gösterdiğinde, o da aynısını yaptığında, birbirinizi tanırsınız.

Hayat anlayış meselesidir. Korkuyorsan, başarılı olamazsın.

Semiha Kaya

6 Haziran 1998 doğumlu, hayalleri yaşından çok olan ve hepsini bir bir gerçekleştirmek için acayip hırs dolu bir insanım.
Hırsımın yanı sıra, üşengeç ve unutkan da olduğum için tüm planlarımı sonsuza dek yaşayacakmışım gibi yaparım lakin genelde anın tadını çıkartırım. Hem ne demiş James Dean?
"Sonsuza kadar yaşayacakmışsın gibi hayal kur. Bugün ölecekmişsin gibi yaşa."
İşte tam olarak ben de böyleyim. Sonsuz hayale sahibim ancak anımın da kıymetini biliyorum. Her anın tadını çıkartıyorum.
Size de anınız kıymetini bilmenizi tavsiye ederim, ne de olsa zaman geri dönmez. :)

Bana, instagram: semihaakaya kullanıcı adı üzerinden ulaşabilirsiniz!

Önerilen makaleler

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: