Hospital Playlist – Dizi Yorumu

hospitalplaylist-semihakaya-efsunlublog

Merhaba arkadaşlar! Bu sefer severek izlediğim bir dizinin yorumuyla geldim!

Hospital Playlist.

Netflix orijinal serisinden 2020’de çıkan ve beğenerek izlediğim Kore dizilerinden olan Hospital Playlist’in oyuncu kadrosunu, dizinin konusunu ve yorumumu yazacağım şimdi…

Hospital Playlist’in fragmanına da buradan ulaşabilirsiniz!

Hospital Playlist – Konusu:

Dizi, bir hastanedeki sağlık personellerinin ve hastaların etrafında dönecek. Onların umutsuzca verdikleri mücadeleyi konu almaktadır. 1999 yılında, aynı tıp fakültesinde okumaya başlayan 5 doktor, şimdi aynı hastanede beraber çalışmaktadır.

12 Bölümden oluşmaktadır.

efsunlublog-hospitalplaylist-semihakaya

Hospital Playlist – Oyuncuları:

Yoo Yeon-Seok dizide pediatri cerrahı olan Jung-Won karakterini canlandırmaktadır. Centilmen bir doktordur. Ancak, hastanenin dışında oldukça hassas bir insana dönüşmektedir.

Jung Kyoung-Ho dizide kalp ve damar cerrahı olan Joon-Wan karakterini canlandırmaktadır. Çok yetenekli bir cerrahtır. Ancak, insanlara karşı çok fazla iğneleyici sözler kullanmaktadır.

Jo Jung-Suk dizide genel cerrah olan Ik-Jun karakterini canlandırmaktadır. Oldukça sosyal ve dışadönük birisidir. Akademisyen olarak her zaman zirveye yerleşmektedir.

Kim Dae-Myung dizide kadın hastalıkları cerrahı olan Seok-Hyeong karakterini canlandırmaktadır. Sosyal bir insan değildir. Ancak, tam bir anne kuzusudur.

Jeon Mi-Do dizide beyin ve sinir cerrahı olan Song-Hwa karakterini canlandırmaktadır. 5 kişilik arkadaş grubunun içindeki tek kadındır ve grubun dayanak noktasıdır.

(Üstteki fotoğraftan karakterleri canlandıran oyuncuları aynı sırayla görebilirsiniz)

Hospital Playlist – Yorumum:

Dizinin adından da anlaşılacağı üzere, bölümlerin neredeyse tamamı hastanede geçiyordu. Hastaneden çıktıklarında ise ya yemek yiyor ya da grup bir araya gelerek, Seok-Hyeong’un evinde şarkı söylüyorlardı. Her bölümde mutlaka bir şarkı söyledikleri sahne oluyordu ve gerçekten de dizinin akışını renklendirdiğini söyleyebilirim.

Genel anlamda, izlediğim doktor dizileri arasında açık ara farkla en iyisiydi diyebilirim. Ayrıca sadece ana beşliye değil, hastanedeki diğer çalışanların da hayatına değindikleri için aslında sosyal bir mesaj görmek mümkündü. İnsanlar hastane çalışanlarına sürekli saldırırken, her şeye rağmen bu çalışanların insanlara yardım etmeye devam ettiğini gösteriyordu. Ayrıca, bir bölümde Joon-Wan şey demişti, “Eğer doktor hastasından umudunu keserse, hasta işte o zaman ölür.” Tuhaf bir şekilde içime işledi bu sözü.

Doktorlara ve hastane çalışanlarına karşı sempatimin arttığını söyleyebilirim.

İlk bölümde, Jung-Won’un babasının vefatının ardından hastanenin yönetiminin belirli bir kısmı Jung-Won’a kalıyordu ve Jung-Won da hastanenin VIP bölümünün sorumluluğunu alarak arkadaşlarını bu bölümlerden sorumlu doktorlar olarak YulJe hastanesinde çalışmaya davet ediyordu. Böylelikle 1999’da tanışmış olan beşli bir araya geliyordu ki Seok-Hyeong gruplarının bir araya gelmesine ek olarak müzik bandını da yeniden kurmayı teklif ediyor.

Böylece hem aynı hastanede çalışmaya başlıyorlar hem de müzik grupları bir araya geliyor.

Öte yandan, her birinin hikayesi tek tek işleniyor bununla birlikte de yan karakterleri tanımış oluyoruz.

Uzun uzun hikayelerinden bahsetmek, dizide izleyecek pek bir şey bırakmaz düşüncesi olduğum için sizleri diziyi izlemeye davet ediyorum!

Oldukça keyifli bir diziydi, umarım sizler de izlerken keyif alırsınız.

Aranızda bu diziyi izleyen var mı? Varsa, benzer diziler biliyor musunuz?

Benzer diziler deyince benim aklımda Deserving of The Name geliyor. Doktorlukları ve hastane sahneleri bu dizideki kadar gerçekçi gelmemiş olsa da bu da harika bir diziydi.

Ayrıca, eğer finali yarım kalmış hissederseniz merak etmeyin! Dizinin ikinci sezonu 2021’de gelecek. Tabii pandemiden dolayı bir sorun olmazsa…

Bir başka dizi yorumunda görüşmek üzere! Kendinize iyi bakın.

Lütfen bize destek olmak için sayfadaki reklamlardan birine tıklayın! Teşekkürler!

Ayrıca buraya da dizinin ost listesini bırakıyorum. Harika şarkılar vardı.

Semiha Kaya

6 Haziran 1998 doğumlu, hayalleri yaşından çok olan ve hepsini bir bir gerçekleştirmek için acayip hırs dolu bir insanım.
Hırsımın yanı sıra, üşengeç ve unutkan da olduğum için tüm planlarımı sonsuza dek yaşayacakmışım gibi yaparım lakin genelde anın tadını çıkartırım. Hem ne demiş James Dean?
"Sonsuza kadar yaşayacakmışsın gibi hayal kur. Bugün ölecekmişsin gibi yaşa."
İşte tam olarak ben de böyleyim. Sonsuz hayale sahibim ancak anımın da kıymetini biliyorum. Her anın tadını çıkartıyorum.
Size de anınız kıymetini bilmenizi tavsiye ederim, ne de olsa zaman geri dönmez. :)

Bana, instagram: semihaakaya kullanıcı adı üzerinden ulaşabilirsiniz!

Önerilen makaleler

1 Yorum

  1. wan to name engelesh pr doktor ishi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: