Mad for Each Other – Dizi Yorumu

Mad for Each Other – Kore Dizi Yorumu

Merhabalar! Bu gün izlemeyi bitirdiğim Mad for Each Other dizisinin yorumuyla karşınızdayım! Aşırı eğlendiğim bir dizi oldu ve oyuncularını gerçekten sevdiğimi itiraf etmeliyim. Aralarındaki enerji o kadar güzeldi ki… İzlerken hem eğlendim hem de pek çok konu hakkında uzun uzun düşündüm.

Şimdi, öncelikle dizinin konusundan oyuncularından bahsedeceğim sonrasında da dizi hakkındaki yorumumu uzun uzun gireceğim!

Mad for Each Other – Dizi Konusu:

Dizi, hayatları alt üst olmuş iki kişinin arasında ki romantik ilişkiyi konu almaktadır. No Whi-O (Jung Woo), yaşadığı bir olay sonrasında öfke kontrolünde sorunlar yaşamaya başlar ve ne kadar uğraşsa da öfkesini kontrol etmeyi başaramaz. Bu süre zarfında, çılgın biri olan Lee Min-Kyung (Oh Yeon-Seo) ile tanışır. Geçmişte yaşadıkları ilişkiler ile alakalı çok komplike ve yaralayıcı tecrübeler yaşamış olan ikili (No Hwi Oh ve Lee Min Kyung) kendi iyileşme süreçlerini yaşarken birbirlerine aşık olmaya başlarlar.

Mad for Each Other – Dizi Kadrosu:

Jung Woo, dizide bir dedektif olan No Whi-O karakterini canlandırmaktadır. Oldukça iyi bir hayata sahip olduğunu düşünürken yaşadığı bir olay sonucunda hayatı alt üst olur. Öfkesini kontrol edemeyen, her şeye sinirlenen çılgın bir adama dönüşür.

Oh Yeon-Seo, dizide bir kariyer kadını olan Lee Min-Kyung karakterini canlandırmaktadır. Sofistike bir görünümü ve iyi bir işi vardır. Yaşadığı bir olay sonucunda sıradan hayatı çöker ve artık kimseye güvenemez olur. Sanrılar görmeye ve kompülisif bozukluklar yaşamaya başlar.

Su-Hyun / Su-Hyun
Baek Ji-Won / In-Ja
Lee Hye-Eun / Sun-Young
Lee Yeon-Doo / Ju-Ri
Jung Seung-Gil / Takım Lideri Kim
An Woo-Yeon / Sang-Yeob

Mad for Each Other – Dizi Fragmanı:

Mad for Each Other – Dizi Yorumum:

Evet… Epeydir Kore dizilerine başlayıp başlayıp yarım bırakıyordum… Devam edilmeyi bekleyen yaklaşık 5 tane Kore dizisi varken ben bir anda bu diziye denk geldim. Önerilenler listemde çıktı karşıma…

Mad for Each Other, 21 Haziran’da Netflix’te yayınlanmış ve görünce, konusu da beni meraklandırdı tabii… Ee, dedim bir bakayım. Yine yarım kalacağını düşünüyordum, yanılmışım.

Kesinlikle, iyi ki bakmışım diyorum!

Dizinin ilk bölümleri çok kısaydı, 20-30 dakika arası değişiyordu. Sonlara doğru bölümler uzamaya başladı. 30-40 dakika arasında oldu. Yine öyle standart Kore dizisi bazında bir buçuk saatlik bölümleri olmadı hiç. Ayrıca, 13 bölümden oluşuyordu. Aşırı çerezlik bir dizi. Hatta romantik komedi denilebilir.

Ancak, o kadar ince noktalara değiniyor ki izlerken pek çok sahnede aşırı duygulandım ve karakterlerin arasındaki kimyaya, özellikle de oyuncuların uyumuna aşırı derecede bayıldım. Tam olarak, bu karakterleri oynamak için yaratılmış gibiydiler. Dizinin her sahnesinden, onları izlediğim her andan keyif aldım ve eğer çok vaktiniz yoksa, olan kısa vaktinizi de güzel şeylerle değerlendirmek istiyorsanız… Bu diziye bakmalısınız.

Asla bir şey kaybetmezsiniz aksine, kazanırsınız.

Dizide, kadına şiddet olaylarına, cinsel istismarcılara, rant problemlerine, cinsel kimlik tercihlerine, statülere, polis içindeki yolsuzlaşmaya varana değin pek çok günümüz problemine değiniliyor. Bu açıdan, çok takdir ettiğim bir dizi oldu çünkü karakterlerin duruşlarını koruma şekilleri hoşuma gitti.

Sizlerin de hoşuna gideceğini düşündüğüm için izlemeniz gerektiğini, gönül rahatlığıyla söyleyebilirim!

Yorumumu okuduğunuz için teşekkür ederim. Site içindeki reklamlara tıklayarak bize destek olabilirsiniz!

Semiha Kaya

6 Haziran 1998 doğumlu, hayalleri yaşından çok olan ve hepsini bir bir gerçekleştirmek için acayip hırs dolu bir insanım.
Hırsımın yanı sıra, üşengeç ve unutkan da olduğum için tüm planlarımı sonsuza dek yaşayacakmışım gibi yaparım lakin genelde anın tadını çıkartırım. Hem ne demiş James Dean?
"Sonsuza kadar yaşayacakmışsın gibi hayal kur. Bugün ölecekmişsin gibi yaşa."
İşte tam olarak ben de böyleyim. Sonsuz hayale sahibim ancak anımın da kıymetini biliyorum. Her anın tadını çıkartıyorum.
Size de anınız kıymetini bilmenizi tavsiye ederim, ne de olsa zaman geri dönmez. :)

Bana, instagram: semihaakaya kullanıcı adı üzerinden ulaşabilirsiniz!

Önerilen makaleler

1 Yorum

  1. Gülmekten izleyemedim çok tatlı 2 li olmuşlar oyuncular ❤️ kadın oyuncu daha çok netflix dizisinde olsa

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: