Abyss – Dizi Yorumu

abyss-efsunlublog-semihakaya

Oldukça eğlenceli ve yaratıcı bir diziyle karşınızdayım!

(reklamlara tıklayarak bize destek olabilirsiniz🖤)

Şöyle ki, bazı diziler klişedir. Hayaletler, ölümden dönmeler vesaire… Fakat bu dizide onun klişeliği yoktu… Eksikleri olsa da, klişeliklerden uzak eğlenceli bir diziydi bu Abyss.

Hemen oyunculardan ve karakterlerden kısaca bahsedeyim:

Abyss Konusu:

Dizi, ‘Abyss’ adlı gizemli yuvarlak bir nesnenin sayesinde, ruhlarının güzelliklerine göre dış görünüşleri değişen iki insanın etrafında dönmektedir. Cha-Min (An Se-Ha) bir kaza sonucunda hayatını kaybeder. Kazaya neden olan gizemli güçlere sahip bir varlık (Seo In-Guk), onu ‘Abyss’i kullanarak hayata döndürür. Cha-Min hiç çekici biri değilken oldukça yakışıklı birisi olarak başka bir bedende (Ahn Hyo-Seop) hayata döner. Ayrıca gizemli varlık, ‘Abyss’i ona verir. Ertesi gün Cha-Min, 20 yıldır arkadaşı olan Se-Yeon’un (Kim Sa-Rang) bir cinayete kurban gittiğini öğrenir. Dahası cinayetin bir numaralı zanlısı kendisidir. ‘Abyss’i kullanarak Se-Yeon’u tekrar hayata döndürür. Ancak Se-Yeon (Kim Sa-Rang) dillere destan bir güzelliğe sahipken sıradan görünüme sahip başka bir bedende (Park Bo-Young) hayata döner. İkili, Se-Yeon’un katilinin peşine düşer.

abyss-efsunlublog-semihakaya2

Abyss Karakterleri:

Park Bo-Young: dizide başarılı bir savcı olan Ko Se-Yeon karakterini canlandırmaktadır. Mükemmeliyetçi ve sert birisidir. Ölüp tekrar başka bir bedende hayata döndükten sonra, yeni bedenine tıpa tıp benzeyen birisinin kimliğini kullanarak bir hukuk firmasında avukat olarak çalışmaya başlar. Böylece katilinin peşine düşebilecektir.

Ahn Hyo-Seop: dizide Kore’nin en büyük kozmetik firmasının varisi olan Cha-Min karakterini canlandırmaktadır. Mütevazı ve iyi bir kalbe sahip birisidir. Ancak çekici ve yakışıklı bir görünüme sahip değildir. Ölüp tekrar başka bir bedende hayata döndükten sonra, bir hukuk firmasında Se-Yeon’un (Park Bo-Young) yardımcısı olarak çalışmaya başlar.

Lee Sung-Jae: dizide ikiyüzlü dahi bir doktor olan Oh Young-Cheol karakterini canlandırmaktadır.

Lee Si-Eon: dizide bir şiddet suçları dedektifi olan Park Dong-Cheol karakterini canlandırmaktadır. O, Avukat Ko Se-Yeon’a (Park Bo-Young) yardım etmektedir.

Han So-Hee: dizide Cha-Min’in (An Se-Ha) nişanlısı olan Jang Hee-Jin karakterini canlandırmaktadır. Güzel bir kadın olduğu kadar gizemli birisidir. Düğün gününde aniden ortadan kaybolur.

abyss-efsunlublog-semihakaya1

Abyss Yorumum:

Gelelim, dizi hakkındaki yorumlarıma…

Öncelikle, her şey iyi güzel, kurgu enfes ve polisiye yanı da oldukça dikkat çekiciydi.

Fakat polisiye yönünün eksi yanı, biz izleyiciler katili çok erken öğreniyoruz fakat karakterlerin bunu öğrenmesi çok uzun sürüyor. Keşke katili de bize hemen vermeselerdi ve izlerken, katille birlikte oldukları sırasında krizlere girmeseydik…

Bunun dışında, karakterlerin uyumu o kadar iyiydi ki izlerken kahkahalara boğulmadığım çok az sahne vardı. Ayrıca, ilk bölümde konuk oyuncu olarak çok sevdiğim oyunculardan birisi olan Seo In-Guk vardı. Kendisini Hello Monster, Oh My Ghost ve Shopaholic Louis dizisinden biliyorum. Görünce dizinin demirbaşlarından birisi sanıp heyecanlanmadım demem… Ayrıca, Seo In-Guk ve Park Bo-Young, Oh My Ghost dizisinde de birlikte rol almışlardı. Her ne kadar birbirleriyle çok sahneleri olmasa da…

Ayrıca başrol erkek oyuncusu olan Ahn Hyo-Seop’u daha önce Queen of Ring mini bir dizisinde izlemiştim. Orada da karakterini ve oyunculuğunu beğendiğim biriydi ve Abyss’de görmek hoşuma gitti.

Tabii, Park Bo-Young apayrı benim için. Çünkü her dizisini hep heyecanla izlemişimdir. Ayrıca ufak tefek olmasının yanı sıra acayip tatlı olduğu için kendisine karşı epey büyük bir sempatim var. Diziyi izlerken, tatlış tatlış baktığı sahneleri her gördüğümde, “Ya seni yerim kadın,” moduna soktu beni…

Ayrıca, yine izlediğim her dizide kendisini gösteren Lee Si-On, kendisi benim gözümde ikinci bir Min Sung-Wook, Player dizisinde önemli yan rollerden biriydi. Ek olarak kendisini Hotel del Luna ‘da konuk oyuncu, W – Two World yan karakter ve Man to Man ‘de yan karakter olarak görmüştüm.

Eh, oyunculardan da uzun uzun bahsettiğime göre Abyss hakkındaki yorumlarıma geleyim!

Yazının girişinde de dile getirdiğim gibi dizi üç-dört türün bir araya gelmesi diyebilirim. Polisiye, komedi, romantik ve fantastik.

Cha Min yeniden dirilip Abyss’le birlikte birkaç kişiyi hayata döndürmeye başlıyor hayata döndürdüklerinden birisi sevdiği kız olan Ko Se-Yeon ve diğeri de seri katil Oh Young-Cheol. Bir de eski nişanlısı, Han So-Hee var.

Benim eksik bulduğum noktalardan birisi, Abyss’in nasıl kullanıldığını tam olarak göstermediler. Final bölümünde Cha Min’in yaşadıklarını tam açıklamadılar. Öte yandan, Ko Se-Yeon’un eski meslektaşı Le Mi-Do’ya tıpatıp benzer bir şekilde yeniden doğmasını es geçersek Allah aşkına, nasıl bir estetik, bir insanı olduğundan bambaşka biri haline getirir?

Bari, Le Mi-Do olan karakter için, Park Bo-Young’a benzer bir kızı oynatsaydınız… Bambaşka bir oyuncuyu oynatacağınıza… O kısım o kadar saçmaydı ki… Her defasında, acayip saçma olmuş diye düşünmekten başıma ağrılar girmişti…

Her neyse, bu tür ince ayrıntılara girmezsek, dizi oldukça eğlenceli ve güzeldi. Ben beğenerek izledim ve aynı şekilde de beğenerek öneriyorum.

Umarım sizler de keyif alarak izlersiniz! Eğer diziyi izlediyseniz, yorum bırakmanızı rica ediciğim. Eğer ki benzer diziler biliyorsanız da yorumlarda görmekten keyif alırım.

Kendinize iyi bakın, sonraki yazılarda görüşmek üzere!

Semiha Kaya

6 Haziran 1998 doğumlu, hayalleri yaşından çok olan ve hepsini bir bir gerçekleştirmek için acayip hırs dolu bir insanım.
Hırsımın yanı sıra, üşengeç ve unutkan da olduğum için tüm planlarımı sonsuza dek yaşayacakmışım gibi yaparım lakin genelde anın tadını çıkartırım. Hem ne demiş James Dean?
"Sonsuza kadar yaşayacakmışsın gibi hayal kur. Bugün ölecekmişsin gibi yaşa."
İşte tam olarak ben de böyleyim. Sonsuz hayale sahibim ancak anımın da kıymetini biliyorum. Her anın tadını çıkartıyorum.
Size de anınız kıymetini bilmenizi tavsiye ederim, ne de olsa zaman geri dönmez. :)

Bana, instagram: semihaakaya kullanıcı adı üzerinden ulaşabilirsiniz!

Önerilen makaleler

3 Yorum

  1. Great content! Super high-quality! Keep it up! 🙂

  2. Ben bu şimdi bitirdim diziyi ve çok sevdim. Eksik yanlarını aynen sizin gibi düşünüyorum. Neden Abyss’le ilgili detallı bilgi verilmedi? Se yeon neden meslektaşı gibi görünüyordu? Ayrıca katilin babası ile Park Gi manın ilişkisine de ışık tutmamışlardı. Ayrıca Seo Ji uk (Katil olan savcı) küçükken nasıl oldu da babasını seçti? Bunu açıklmışlardı gerçi ama tam tatmin etmedi beni. Aslında eksik yönleri fazlaydı, bütün bunlarla birlikte izlenmesi muhteşem dizi idi.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: