Charlotte – Anime Yorumu

charlotte-anime-yorumu-efsunlublog

Çok beğenerek izlediğim ve yakın zamanda Wattpad‘de başladığım yeni kurguma ufak da olsa ilham kaynağı  sağlayan Charlotte anime yorumuyla karşınızdayım!

(Reklamlara tıklayarak bize ufak da olsa destekte bulunursanız çok memnun oluruz!)

Charlotte – Konusu:

Hikâyemiz, bir grup ergenlik çağındaki kız ve erkeğin arasında görülen özel yetenekleri konu almaktadır. Yuu Otosaka gücünü kimseye bir şey belli etmeden kullanıp, normal, sıradan bir okul hayatı yaşamaktadır. Birdenbire karşısına Nao Tomori adında bir kız çıkar. Onunla karşılaşmasından dolayı, özel güç kullanıcılarının kaderi açığa çıkacaktır.

Anime Türü: Okul, Süper Güçler, Dram

Charlotte – Yorumu:

Yine çizimleri oldukça güzel olan animelerden birisiydi. Daha önceki anime yorumlarımda da dile getirdiğim gibi, çizimlere fazlasıyla dikkat ediyorum çünkü bu çizimler sayesinde dikkatim dağılmadan oldukça gerçekçi bir şekilde animeleri izleyebiliyorum.

Charlotte’un çizimleri de çok güzeldi… Böylece hiç dikkatim dağılmadan rahatlıkla izleyebildim. Ben yine bu animeyi netflixte izledim ama Türkanime sayfasından siz de bölümlerine ulaşabilirsiniz… Benim animeleri netflixten izleme sebebim, indirip yurtta izleyebiliyor olmam… Malum, KYK yurt internetlerine kota geldi bu yüzden yurttayken bir şeyler indirmek de izlemek de çok can sıkıcı bir durum.

Konuyu daha fazla dağıtmadan, animeyle ilgili yorumuma geliyorum.

Yuu Otosaka, kız kardeşi Ayumi Otosaka’yla birlikte yaşamaktadır ve Yuu’nun özel bir yeteneği vardır. O, beş saniyeliğine insanların yerine geçebilmektedir. Bu sayede, gitmek istediği en iyi okula hiç çalışmadan girebilmiştir.

Tabii, bu durum özel yeteneklileri keşfetmekle görevli olan Nao Tomori tarafından fark edilmiş ve Yuu’yu kendi okullarına transfer ederek onu ekibe almışlardır. Böylelikle, özel yetenekli olan bu grup, diğer özel yeteneklileri bulup yeteneklerini halka açık bir şekilde kullanmamaları için onları uyarmak ve hatta onları tehdit ederek gizlemelerini ister. Çünkü Nao Tomori, özel yeteneklilerin ele geçirildiği bir hastaneden kaçmış ve o hastanede ağabeyinin delirdiğini görmüştür.

Bunun gibi durumlar daha fazla yaşanmasın istediği için özel yeteneklileri bir araya toplamak veyahut da onların yeteneklerini kullanmalarını saklamak için üstün bir çaba sarf etmişlerdir. Tabii ki, olaylar sadece yeteneklileri bulmakla geçmiyor… İlerleyen bölümlerde işler dallanıp budaklanıyor.

Gerisini anlatırsam sanırım animeyi izlemek için sizlere sebep bırakmamış olacağım… O yüzden, burada bırakıyorum. Oldukça güzel çizilmiş, işlenmiş ve eğlenceli bir animeydi. Duyguları güzelce aktardıklarını söyleyebilirim. Hem ergenlerin hem de genç yetişkinlerin keyifle izleyebileceği bir animeydi…

charlotte-anime-yorumu-efsunlublog1

Bir sonraki anime yorumunda görüşmek üzere, kendinize iyi bakın!

Semiha Kaya

6 Haziran 1998 doğumlu, hayalleri yaşından çok olan ve hepsini bir bir gerçekleştirmek için acayip hırs dolu bir insanım.
Hırsımın yanı sıra, üşengeç ve unutkan da olduğum için tüm planlarımı sonsuza dek yaşayacakmışım gibi yaparım lakin genelde anın tadını çıkartırım. Hem ne demiş James Dean?
"Sonsuza kadar yaşayacakmışsın gibi hayal kur. Bugün ölecekmişsin gibi yaşa."
İşte tam olarak ben de böyleyim. Sonsuz hayale sahibim ancak anımın da kıymetini biliyorum. Her anın tadını çıkartıyorum.
Size de anınız kıymetini bilmenizi tavsiye ederim, ne de olsa zaman geri dönmez. :)

Bana, instagram: semihaakaya kullanıcı adı üzerinden ulaşabilirsiniz!

Önerilen makaleler

2 Yorum

  1. Great content! Super high-quality! Keep it up! 🙂

  2. […] Charlotte (Ayrıntılı yorum için buraya […]

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: