Netflix’ten İzleyebileceğiniz Animeler #1

Merhabalar!

Daha önce Yeni Başlayanlar İçin Anime Önerileri 123 başlıkları altında, sizlere anime önerilerinde bulunmuştum. Şimdi de, benim gibi vaktinizin çoğunu Netflix’te geçiriyorsanız, sizlere Netflix’ten izleyebileceğiniz animeleri önermeye geldim! Kısacası, bir Netflix Önerileri serisi başlatmayı düşünüyorum. ^^

Anime önerileri, mini dizi önerileri, türlere göre ayrı ayrı öneriler, film önerileri tarzında haftalık bir şekilde paylaşmayı umuyorum. ^^

Başlamadan önce, sayfa içindeki reklamlara bir tık yaparak sitemize destek olursanız, sevinirim! >.<

1- Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Fullmetal-Alchemist-semihakaya-efsunlublog

Evet, en başa hemencecik “Fullmetal Alchemist: Brotherhood” animesini koyuyorum. Önceki sürümü olan (manga henüz yarımken çekildiği için, sonları farklı bir kurguyla eviriliyor) Fullmetal Alchemist‘i de izleyebilirsiniz. Zira ben Brotherhood’u devam animesi sandığım için ilk önce Fullmetal Alchemist‘i sonra da Fullmetal Alchemist: Brotherhood‘u izlemeye başladım…

Yine de, karakterleri o kadar çok seviyorum ki art arda izlemek benim için sorun olmadı, ayrıca Fullmetal Alchemist: Brotherhood‘un işleniş tarzı çok daha iyi ve orjinal mangaya uygun olduğu için onu izlemenizi tavsiye ederim.

Kısaca Fullmetal Alchemist: Brotherhood‘un konusundan bahsedecek olursak:

Elric kardeşler Edward ve Alphonse ölen annelerini diriltmek için simyaya başvururlar. Ama insan ruhu ile değiş-tokuş yapılacak eş değerde bir şey bulunmamaktadır.

Deney sırasında büyük kardeş Edward bacağını, küçük kardeş Alphonse ise bedenini kaybeder. Edward elindeki son çareyi kullanıp Al’ın ruhunu bir zırha bağlamayı başarır ama bu esnada da kolunu kaybeder. İki kardeş annelerini diriltmenin imkansız olduğu büyük kayıplardan sonra anlar.

Automail sayesinde mekanik uzuvlarına kavuşan Ed, kardeşine olanların kendi suçu olduğuna inanır. Al’ın bedenini geri almak ve simyayı daha da iyi öğrenmek için Elric kardeşler evlerini yakıp bir yolcuğa çıkarlar.

5 Sezon, toplamda 64 bölümden oluşuyor.

2- Violet Evergarden

Gelelim ikinci önerime! Violet Evergarden! Daha önce siteye yorumunu girdiğim, her bir bölümünde gözyaşlarına boğulduğum harika ötesi bu animeyi, mutlaka izlemenizi öneririm. Anime izlemeyen arkadaşım bile, Violet’in hikayesini izleyerek gözyaşlarına boğulup, animelere saygı duymaya başladı! >.<

Violet Evergarden‘ın konusuna gelecek olursak:

Oto anı oyuncakları, kişilerin konuşmalarını ve duygularını kaydetmesi gereken mekanik oyuncaklardır. İlk olarak Dr. Orlando’nun eşini mutlu etmek için yaptığı bu oyuncaklar, çalışma mekanizması öğrenildikten sonra şirketler tarafından halka satılır. Zamanla çeşitli gruplar otomatik anı oyuncaklarına askeri operasyonlarda kullanılabilecek fonksiyonlar da yükler. İşte Violet Evergarden da bu oyuncaklardan birisidir. Büyüleyici güzelliğiyle Violet, hızla en popüler oto anı oyuncağı haline gelir.

1 Sezon, 13 Bölüm, 1 Ova ve 1 Filmden oluşan bir seri. Hepsine Netflix’ten ulaşabilirsiniz.

3- Angel Beats!

Yakın zamanda eğlenerek izlediğim bir kısa anime dizisidir Angel Beats!. Aslında dramatik bir yönü olmakla birlikte, müzikal açıdan doyurucu bir animeydi, gerçekten severek izledim. ^^ Sizlere de gönül rahatlığıyla tavsiye edebiliyorum bu sayede. ^^

Angel Beats‘in yorumunu girmemişim ancak boş bir zamanımda girmeyi düşünüyorum, o zaman bu sayfaya da linkini bırakırım. >.< Kısaca, Angel Beats‘in konusunu anlatacak olursak:

Ölümden sonraki hayatta geçen hikâyede, makul olmayan hayatlar sürmek zorunda kalan insanlar, öldükleri zaman kaderleri yüzünden Tanrı’ya isyan ederler. Yurippe adlı bir kız tarafından yönetilen isyancıların hepsi SSS’e (Shinda Sekai Sensen/Dead World Battlefront) aittir ve Tanrı’ya isyanlarında meleklere karşı olan savaşları anlatılır.

1 Sezon, 14 Bölümden oluşmaktadır.

4- Charlotte

charlotte-anime-yorumu-efsunlublog1

Daha öne bu sevimli animenin yorumunu sitede paylaşmıştım. Charlotte linke tıklayarak yorumuma göz atabilirsiniz.

Severek izlediğim Charlotte‘yi de zamanında Netflix’ten izlemiştim, hatta o sırada okullar açıktı ve şehirlerarası geçiş yaparken telefonuma indirip izlemiştim. >.< Kısaca Charlotte‘un konusundan bahsedecek olursak:

Hikâyemiz, bir grup ergenlik çağındaki kız ve erkeğin arasında görülen özel yetenekleri konu almaktadır. Yuu Otosaka gücünü kimseye bir şey belli etmeden kullanıp, normal, sıradan bir okul hayatı yaşamaktadır. Birdenbire karşısına Nao Tomori adında bir kız çıkar. Onunla karşılaşmasından dolayı, özel güç kullanıcılarının kaderi açığa çıkacaktır.

1 Sezon, 13 Bölüm ve 1 Ova’dan oluşmaktadır.

Şimdilik anime önerisini kısa tutacağım, biliyorsunuz daha önce Yeni Başlayanlar İçin Anime Önerileri 123 başlığı altında da seri bir şekilde paylaşım yapmıştım. Netflix’te olanları da genel olarak izlediklerim üzerinden önermeyi düşünüyorum, bu sıralar bol bol anime izlediğim için de sizlere güzel bir seri çıkartabileceğimi umuyorum.

Yorumlarınızla ve site içindeki reklamlara tıklayarak bizlere destek olabilirsiniz.

Teşekkürler. >.<

Semiha Kaya

6 Haziran 1998 doğumlu, hayalleri yaşından çok olan ve hepsini bir bir gerçekleştirmek için acayip hırs dolu bir insanım.
Hırsımın yanı sıra, üşengeç ve unutkan da olduğum için tüm planlarımı sonsuza dek yaşayacakmışım gibi yaparım lakin genelde anın tadını çıkartırım. Hem ne demiş James Dean?
"Sonsuza kadar yaşayacakmışsın gibi hayal kur. Bugün ölecekmişsin gibi yaşa."
İşte tam olarak ben de böyleyim. Sonsuz hayale sahibim ancak anımın da kıymetini biliyorum. Her anın tadını çıkartıyorum.
Size de anınız kıymetini bilmenizi tavsiye ederim, ne de olsa zaman geri dönmez. :)

Bana, instagram: semihaakaya kullanıcı adı üzerinden ulaşabilirsiniz!

Önerilen makaleler

5 Yorum

  1. […] Netflix önerileri serisi için gerilim dizilerine bakıyordum, iki tane izlemiştim ve sitede yorumlarını da girdim, o yüzden dedim ki bu sefer yayınlanmaya hazır bir liste oluştururken hepsinin yorumunu girdiğim bir liste olsun… Ben de gerilim – korku türündeki dizileri izlemeye karar verdim. Bundan dolayı, daha önceden Lee Dong-Wook’un başrollerinden birisi olduğu bu diziyi gözüme kestirdim. […]

  2. […] Netflix 1 – Anime Önerileri […]

  3. Elinize sağlık güzel paylaşım

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: