Netflix’ten İzleyebileceğiniz Kore Dizileri #1 – (Netflix Önerileri #2)

Eh, arkadaşlar… Animeler’den başladıysak Kore dizileriyle devam edelim dedim.

Biliyorsunuz, genel olarak anime ve Kore dizisi izleyen birisi olduğum için yorumlarım genel anlamda bu tip öneriler üzerinde oluyor ama merak etmeyin, Netflix Önerileri serimde farklı türler ve dillerden dizi önerilerinde bulunmaya devam edeceğim.

Şimdi, sizlere Netflix’ten izleyebileceğiniz Kore dizilerini şöyle kısa kısa önerivereceğim!

1- Hotel Del Luna

Yine severek izlediğim bir diziyle, Netflix’ten önerilerime başlıyorum. Daha önce yorumunu uzun uzun girdiğim Hotel Del Luna dizisinin konusuna değinecek olursak:

Dizi, Seul’un şehir merkezinde bulunan ve müşterilerinin yalnızca hayaletlerin olduğu ‘Hotel del Luna’ adlı gizemli bir otelde geçmektedir. Bu otelin CEO’su yaptığı büyük bir hatadan dolayı lanetlenerek 1000 yıldan fazladır, bu otelde yaşamak zorunda kalmıştır. Bir gün, bir adam beklenmedik bir şekilde bu otelde yönetici olarak çalışmaya başlar.

2- Hello, My Twenties (Age of Youth)

age-of-youth-1ve2ncisezon-yorumları-efsunlublog

Eh, bayıla bayıla defalarca kez izlediğim ve her seferinde kızlarla birlikte hem güldüğüm hem hüzünlendiğim bu dizi Netflix’e geçmişken, tavsiye etmezsem içimde kalırdı. ^^ Ayrıca sitede Age of Youth için yazdığım yorumu da, linke tıklayarak okuyabilirsiniz. ^^

Kısaca konusuna değinecek olursak:

Dizi, bir evi paylaşan beş üniversite öğrencisi Yoon Jin-Myung, Jung Ye-Eun, Song Ji-Won, Kang Yi-Na ve Yoo Eun-Jae’nin hayatları etrafında dönmektedir. (1. Sezon)

Dizi, ilk sezonunun kaldığı yerden bir yıl sonra ‘Belle Epoque’ evini paylaşan, beş kızın: Yoon Jin-Myung, Jung Ye-Eun, Song Ji-Won, Yoo Eun-Jae, Jo Eun etrafında dönmektedir. (2. Sezon)

3- My Mister

Üçüncü sıraya yine bir IU dizisi koyuyorum, kendisini çok sevdiğim için onun dizilerini atlayamıyorum maalesef… >.< Gerçi diziyi henüz izlemedim ama dikkatimi çektiği için listeye ekledim.

My Mister’ın konusuna gelecek olursak:

Dizi, farklı jenerasyondaki insanların hayatları ile ilgili farklı değerleri tasvir edecek. 40’lı yaşlardaki bir adamın hayatındaki zorluklara katlanması ve ondan farklı bir hayat yaşamasına rağmen 20’li yaşlardaki bir kadının onun gibi hayatındaki zorluklara katlanmasını anlatmaktadır. Onlar birbirlerinin hayatlarına baktıklarında birbirlerine derman olur.

4- Suspicious Partner

Yine izleme listemde olan bir başka dizinin önerisini de ekleyeyim, diziyi izlediğimde yorumunu girecek olursam buraya linkini bırakırım. ^^

Dizi, üzerinde kalan katil damgasını temizleyebilmek için gerçek katilin peşine düşen Eun Bong-Hee ve ona yardım eden No Ji-Wook’un etrafında dönmektedir. Çok geçmeden ikili bu kovalamacanın içinde birbirine âşık olur.

5- Mystic Pop-up Bar

Yine izleme listemde olan bu diziyle, önerilerimi sonlandırıyorum.

Konusuna değinecek olursak:

Dizi, gizemli bir pojangmachada (yiyecek-içecek satılan seyyar tezgâh) gerçekleşen olayları konu almaktadır. ‘Ssanggab Cart Bar’ adlı bu pojangmachanın müşterileri sadece yaşayan insanlar değildir. Ölüler de ‘Ssanggab Cart Bar’ın müşterileridir. ‘Ssanggab Cart Bar’ın müşterileri, yemek yerken kendileri hakkında konuşur ve iç yaralarını iyileştirmeye çalışır.

 

Netflix önerileri serisi, hız kesmeden devam edecek. Her hafta bir yazının gelmesi için hazırlık yapıyorum umarım güzel önerilerle sizlere ulaşabilirim. Siz de yorumlarda dizi önerilerinde bulunarak bize destek olabilirsiniz.

Ayrıca site içerisindeki reklamlara bir tık yaparsanız, çok mutlu oluruz. Teşekkürler!

Semiha Kaya

6 Haziran 1998 doğumlu, hayalleri yaşından çok olan ve hepsini bir bir gerçekleştirmek için acayip hırs dolu bir insanım.
Hırsımın yanı sıra, üşengeç ve unutkan da olduğum için tüm planlarımı sonsuza dek yaşayacakmışım gibi yaparım lakin genelde anın tadını çıkartırım.
Hem ne demiş James Dean?
"Sonsuza kadar yaşayacakmışsın gibi hayal kur. Bugün ölecekmişsin gibi yaşa."
Benim hayallerim zaten sonsuzluğa eriştiği için, şimdi yaşadığım her anı güzel kılmak için çabalıyorum çünkü bu dünyaya bir kez geliyoruz, tadını çıkarmadan veda etmek yakışmaz bana.
Öte yandan, yazmak ve okumakla fazla haşır neşirim. Öyle ki, Wattpad uygulamasında on milyona ulaşan mizah kitabım, şu an Epsilon Yayınları sayesinde raflardaki yerini aldı. Hâlâ daha aktif bir şekilde yazmaya devam ederken, üniversite okumaya da çalışıyorum. Bir garip İktisat öğrencisiyim ve mezun olduktan sonra bölümümle de ilgili çok büyük hayallerim var.
Size söyledim ya, hayallerim yaşımı aşıyor diye... Benim çok fazla hayalim var. Öyle ki, benden birkaç tane olmasını isterdim çünkü yapmak istediklerimin hepsini bir ömre sığdıramayacakmışım gibi hissediyorum.
Kısacası ben, çok düşünen, çok kuran, çok yazan, çok... çok... Diye giden bir sürü şeyle uğraşan bir insanım.
Bana, instagram: semihaakaya / wattpad: ianinprensesi kullanıcı adları üzerinden ulaşabilirsiniz!

Önerilen makaleler

2 Yorum

  1. […] önerileri serisi için gerilim dizilerine bakıyordum, iki tane izlemiştim ve sitede yorumlarını da girdim, […]

  2. […] de Netflix’ten izlediğim için Netflix’ten Öneriler (Kore dizi önerisi, anime önerisi) serime bir gerilim önerileri listesi oluştursam iyi olur. […]

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: