Noragami – Anime Yorumu

Merhabalar! Favori animeme daha yeni izlemişken yorum girmezsem olmaz dedim… Biraz kalp kırıklığı yaratan bir yorum olacak çünkü animenin devam sezonu yaklaşık olarak 3-4 yıldır gelmiyor ve mangaka da neredeyse yılda bir cilt anca çıkartıyor bu yüzden ne mangadan sonunu görmek mümkün ne de animesinin devam edeceğine dair bir umudum var…

Devam etse harika olur ama… Gerçekten aşırı sürükleyici, çok güzel işlenmiş animelerden birisidir Norgami.

Evet, yorumuma geçmeden önce konusundan kısaca bahsedeceğim.

Noragami, birinci sezonun konusu:

Bu diyar ve diğer diyar arasındaki sınırda 8 milyon tanrı, tanrılara hizmet eden ölü ruh ve yardımcı diğer ruhlar insanların işlerine karışmaktadır. Tatlı bir orta okul öğrencisi olan ”Hiyori Iki” sınıf arkadaşlarının zorbalıklarına katlanmaktadır ve dinlenme odasına gidip tek başına ağlamaktadır. Tuvaletin duvarına karalanmış olan bir telefon numarası ve ”senin sorunlarını çözeceğim” şeklinde mesaj görür. Numarayı aradıktan, Karşısına eşofman giymiş evsiz kendine tanrı diyen bir çocuk çıkar. Yato isimli bu çocuk, kaba, huysuz, tembel, ve kimsenin isteklerini asla dinlememektedir. Fakat elinde tanrı olabilecek güç vardır ve kimse bunu bilmemektedir…

Yorumuma Gelecek Olursak:

Öncelikle, hem eğlenceli hem duygusal bir şey arıyorsanız sizlere kesinlikle Noragami’yi izlemenizi öneririm. Ayrıca, ilk sezon manganın ilk cildinden uyarlama. Bu minik detayı veriyorum çünkü üçüncü sezon için beklentilerimi havalara uçuran bir durum var.

Öncelikle, Yato… Mutlaka bilmeniz gereken ve hatta bence popüler animeler kadar abartılması gereken bir hikayenin ana karakteri. Yato esasında bir felaket tanrısıdır, ancak geçmişinin karanlık ve kanlarla dolu olmasından sıkılarak şans tanrılarından birisi olmayı kafasına koymuş tapınaksız bir tanrıdır.

Animede, Iki Hiyori gibi bir dost (umuyorum ki hayat arkadaşı) Yukine gibi harika bir shinkiye sahip olmasıyla birlikte başından geçenleri izliyoruz. Manga’da ise okuyoruz. ^^ Benim bunca yazımı okuduysanız, sevdiğim şeylerden bahsederken lafı kısa tutmayı ve “Hadi bakalım, gidin bunu izleyin” demeyi sevdiğimi de tahmin ediyorsunuzdur.

Bu konuda da aynısını diyeceğim çünkü her sezon 12 bölümden oluşuyor ve tek tek bölümlerden bahsedecek olursam, ki buna başlarsam son derece detaylı ilerlerim… Size izlenecek bir şey bırakmamış olurum.

O yüzden, başlayın. Aşağıya sizin için linkler bırakıyorum!

Noragami, ikinci sezonu yorumum:

Birinci sezon manganın ilk üç cildinden uyarlamaydı, ikinci sezon ise dördüncü ciltle dokuzuncu cilt arasında geçiyor. Türkiye’de 14’ncü cildine kadar yayınlandı ve Japonya’da ise 22nci cildi bu yılın 17 Haziran’ında yayınlanmış.

Yani henüz animeye uyarlanmamış 13 cilt var. Bunlardan da iki sezonu çok rahat çıkartabilirler ama henüz animenin yeni sezonu için yeşil ışık yakılabilmiş değil ve bu beni çok üzüyor… Çünkü cidden bu animeye/mangaya bayılıyorum.

Sizlerin de seveceğinizi umarak buraya izleme tavsiyesi olarak bırakıyorum.

Site içindeki reklamlara bir tık yaparak bizlere destek olabilirsiniz! >.<

Aşağıdaki linklerden manga ve animenin sayfalarına ulaşabilirsiniz!

Noragami mangalarına https://www.gerekliseyler.com.tr/arama/noragami bu siteden ulaşabilirsiniz.

Animeyi izlemek için de https://www.turkanime.net/anime/noragami bu siteye tıklayabilirsiniz.

Semiha Kaya

6 Haziran 1998 doğumlu, hayalleri yaşından çok olan ve hepsini bir bir gerçekleştirmek için acayip hırs dolu bir insanım.
Hırsımın yanı sıra, üşengeç ve unutkan da olduğum için tüm planlarımı sonsuza dek yaşayacakmışım gibi yaparım lakin genelde anın tadını çıkartırım. Hem ne demiş James Dean?
"Sonsuza kadar yaşayacakmışsın gibi hayal kur. Bugün ölecekmişsin gibi yaşa."
İşte tam olarak ben de böyleyim. Sonsuz hayale sahibim ancak anımın da kıymetini biliyorum. Her anın tadını çıkartıyorum.
Size de anınız kıymetini bilmenizi tavsiye ederim, ne de olsa zaman geri dönmez. :)

Bana, instagram: semihaakaya kullanıcı adı üzerinden ulaşabilirsiniz!

Önerilen makaleler

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: