91 Days – Anime Yorumu

Merhabalar! Bu aralar sürekli bir şeyler izlediğimi fark ettim…

Eh, izliyorken de hemen unutmadan yorumlarımı gireyim diyerekten siteye yöneliyorum ben de… ^^

Kısacık bir anime yorumuyla geldim şimdi sizlere…

91 Days.

Angelo. Avilio…

91 Days – Anime Konusu:

Hikâyemiz Amerika’nın Lawless şehrinde, İçki Yasağı’nın yürürlükte olduğu 1920’li yıllarda geçiyor. Baş karakterlerimizden olan Avilio, Vanetti mafyasına katılmak üzere bu şehre gelir. Ancak aklında farklı planları bulunan kahramanımızın esas amacı, daha önce bu grubun içerisinde yer almış olanlardan ailesini öldürenleri bulmak ve onlardan intikam almaktır.

91 Days – Anime Yorumum:

İlk başta polisiye sanıp başladığım, sonrasında entrikalarla dolu bir intikam planına kapılan ana karakterin öldürülen ailesinin intikam almasını izledim. Açıkçası, işlerin nasıl gelişeceği en sonunda Angelo’nun (Avilio’nun) nasıl bir şekilde yoluna devam edeceğini merak ederek izledim.

Anime 12 bölümden oluşuyordu, biliyorsunuz animeler 20-25dk aralığında olduğu için oldukça hızlı bitiyor. Ne kadar izlediğinizi, animenin sonuna gelene kadar fark etmiyorsunuz…

Ben de, hem bende uyandırdığı meraktan hem de hikâyenin çekici yanından dolayı soluksuz bir şekilde bitirdim.

İlk bölümde, Angelo’nun başından geçenleri ve sonrasındaki kaçışını yolunu kaybedişini izliyoruz ve sonrasında ona gelen bir mektupla, kendisine bir amaç ediniyor. İntikamına sarılıyor.

Bir bölümde şöyle bir repliği oldu.

“Eğer intikamdan vazgeçersem, yaşama sebebimi kaybederim.”

Kısacası, Angelo, Avilio kimliği ile kaçtığı Lawless şehrine geri döner ve ailesinin intikamını almak için, ailesini öldürenlerin arasına karışır.

Buraya kadar alışılageldik geldi değil mi? Bizim entrikalarla dolu Türk dizilerini aratmayan planlar dönüyorken Avilio’nun peşinde olduğu bir kişi daha vardır ve onu bulana kadar da intikamını alamayacağı için bir süre ailesinin katilleriyle vakit geçirir. Kapak fotoğrafında da gördüğünüz gibi, Nero, Avilio’nun ailesini öldürenlerden birisidir.

Angelo ilk önce Nero’ya yaklaşarak sonrasında diğer katilleri de teker teker öldürmeyi planladığı için tamamen Nero’ya sadık-mış gibi onunla birlikte vakit geçirdi. Son bölümlere doğru aralarındaki bu bromance olayı o kadar güçlendi ki kendimi “Nasıl olacak? Nasıl öldürecek?” derken buldum ve sonu benim ağzımı bir karış açık bırakacak şekilde ters köşeli bitti.

Açıkçası sonuna biraz da sinir olduğumu söylemem gerek, fazlasıyla açık uçlu bir son olmuş ve başka sitelerdeki yorumlara bakınca da herkesin benimle aynı düşünceye sahip olduğunu fark ettim. Birçok kişi finalin açık ucundan ve bazı detaylardan dolayı finali sinir bozucu bulmuş.

Yine de, güzel bir animeydi. Aşağıya fragmanını bırakıyorum. İntikam uğruna neler yapılabileceğini görmek istiyorsanız izlemenizi tavsiye ederim çünkü… Bir sahne vardı ki, benim kalbimi paramparça etti.

Bize destek olmak için sitedeki reklamlara bir tık atarsanız memnun oluruz! Teşekkürler. >.<

Fragman:

Buraya da birkaç alıntı bırakayım.

“İntikamımı alarak ve ailemin katillerine bunu ödeterek yaşamak için yeni bir neden bulacağımı düşünüyordum. Ama hiçbir şey kalmadı. Hepsi bir hiç içindi.”

“Yaşamak için bir nedene ihtiyacın yok. Sadece yaşarsın.”

Semiha Kaya

6 Haziran 1998 doğumlu, hayalleri yaşından çok olan ve hepsini bir bir gerçekleştirmek için acayip hırs dolu bir insanım.
Hırsımın yanı sıra, üşengeç ve unutkan da olduğum için tüm planlarımı sonsuza dek yaşayacakmışım gibi yaparım lakin genelde anın tadını çıkartırım. Hem ne demiş James Dean?
"Sonsuza kadar yaşayacakmışsın gibi hayal kur. Bugün ölecekmişsin gibi yaşa."
İşte tam olarak ben de böyleyim. Sonsuz hayale sahibim ancak anımın da kıymetini biliyorum. Her anın tadını çıkartıyorum.
Size de anınız kıymetini bilmenizi tavsiye ederim, ne de olsa zaman geri dönmez. :)

Bana, instagram: semihaakaya kullanıcı adı üzerinden ulaşabilirsiniz!

Önerilen makaleler

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: