Netflix’te Mini Diziler #1

Karşınızda, Netflix’ten öneriler serisinin ikinci öneri yazısıyla bulunmaktayım. Her şeyden önce, nasılsınız? Günleriniz nasıl geçiyor? 2020’nin sonlarına doğru, hayatınızda şansın yüzünüze güldüğü anlar gerçekleşiyor mu? Benim için açıkçası, bir şeyler değişiyor.

En önemlisi, burada yazmakla birlikte, kurgularıma da özenle yazmaya başladığım için açıkçası yumuduk bir rahatlığa ulaşmış bulunmaktayım. Beni tanıyanlar varsa (instagramdan bakabilirsiniz) kitap yazmakla haşır neşir olduğumu ve bir şeyler yazmadan geçirdiğim vakitlerde pek bir kendini kaybetmiş, sıradanlaşan biri haline geliyorum. >.< Neyse ki, bir şeyler değişti ve toparlamaya başladım. Artık hem buralarda hem de kitap yazma konusunda birkaç adım ilerlemeye başlıyorum.

Eh, bu sohbeti kısa kesmek ve gerekirse, karşınızda Netflix’te neredeyse bir günde bitirebileceğiniz mini dizilerden seçmelerle karşınızdayım.

1- The Queen’s Gambit

Sanırım bunu izlemeyen kalmamıştır, ancak hemen önerimin başına eklemek istedim çünkü hâlâ izlemediyseniz, bir ara mutlaka izlemenizi öneririm. (Dizinin ayrıntılı yorumuna ulaşmak için, buraya tıklayabilirsiniz.)

The Queen’s Gambit Konusu:

1950’lerde bir yetimhanede, küçük bir kız müthiş bir satranç yeteneği sergiler. Ancak yıldızlığa uzanan umulmadık yolculuğunda bağımlılıkla mücadele etmek zorunda kalır.

2- Love, Death and Robots

Yine severek izlediğim, sanki hemencecik bitmiş gibi gelen bir animasyon dizisinden öneri bırakıyorum. Bilim kurgu sever misiniz? Love, Death and Robots kesinlikle her bölümünde bambaşka alt metni olan, güzel mesajlar içeren harika bir mini diziydi. Mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.

Kısaca konusuna değinecek olursak:

Korkunç yaratıklar, uğursuz sürprizler ve kara komedi bir arada. Tim Miller ve David Fincher imzalı bu animasyon öykü antolojisi, iş yerinde izlenilmeyecek türden!

3- Valeria

valeria-netflix-efsunlublog-semihakaya

Ramazandayken başladığım için sadece iftarla sahur arası izleyebildiğim (cinsel içeriğinden dolayı… >.<) ama bir ara uyuya kalmamın ardından yarım kalan malum bir dizidir kendisi. En yakın zamanda diziyi bitirip, siteye de yorumunu girmeyi planlıyorum o yüzden öneri listeme ekledim. ^^

Kısaca konusuna değinecek olursak:

İşinde ve evliliğinde kriz yaşayan bir yazar, kendilerini keşfetmekte olan üç yakın dostuna sığınarak onlardan destek alır. Elisabeth Benavent’in romanlarından uyarlanmıştır.

4- I’m Not Okay With This

iamnotokaywiththis-diziyorumu-head

Daha önce sitede yorumunu girdiğim I’m Not Okay With This dizisi, hem kısa hem de sürükleyici bir mini dizi. İkinci sezonunu bekliyoruz bakalım.

Kısaca konusuna değinecek olursak:

Gergin bir tip olan Syd, filizlenen süper güçlerini kontrol etmeye çalışırken lisenin tuhaflıkları, aile draması ve en yakın dostuna duyduğu karşılıksız aşkla uğraşır.

5- Sick Note

Eh, henüz izlemediğim ama izleme listemde olan bir diğer dizi önerisini ekleyeyim buraya. ^^

Sick Note Konusu:

Aylak Daniel Glass’a yanlışlıkla kanser teşhisi konmasının ardından, söylediği yalanlarla kendini absürt bir sahtekarlık, şantaj, şüphe ve talihsizlikler ağında bulur.

 

Evet, önerileri yazarken fotoğraf kullandığım için liste kısa kalıyor ama yorumlarda, görselsiz bir şekilde sadece konularından bahsetmemi ayrıyeten fragman linklerini koymamı isterseniz, o şekilde daha çok öneriyle yazıların içeriğini genişletebilirim. Bunu belirtmeniz benim için yeterli olur. >.<

Gelecek hafta nasıl önerilerimiz olsun istersiniz?

Semiha Kaya

6 Haziran 1998 doğumlu, hayalleri yaşından çok olan ve hepsini bir bir gerçekleştirmek için acayip hırs dolu bir insanım.
Hırsımın yanı sıra, üşengeç ve unutkan da olduğum için tüm planlarımı sonsuza dek yaşayacakmışım gibi yaparım lakin genelde anın tadını çıkartırım. Hem ne demiş James Dean?
"Sonsuza kadar yaşayacakmışsın gibi hayal kur. Bugün ölecekmişsin gibi yaşa."
İşte tam olarak ben de böyleyim. Sonsuz hayale sahibim ancak anımın da kıymetini biliyorum. Her anın tadını çıkartıyorum.
Size de anınız kıymetini bilmenizi tavsiye ederim, ne de olsa zaman geri dönmez. :)

Bana, instagram: semihaakaya kullanıcı adı üzerinden ulaşabilirsiniz!

Önerilen makaleler

1 Yorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: