A Whisker Away – Anime Yorumu

Merhaba arkadaşlar! Aslında bu anime filmini izleyeli çok oldu. Netflix’te ilk çıktığında izlemiştim ancak aklıma geldi ve bu kadar sevimli bir animenin yorumunu yapmazsam ve blog takipçilerimize önermezsem içimde kalır diye düşündüm…

O yüzden, şimdi sizlere A Whisker Away’in konusundan bahsedeceğim ve sonrasında da yorumuma geçeceğim.

A Whisker Away – Konusu:

Miyo, ailesinin ayrılacağını öğrendiği akşam bir kedi ile anlaşma yapması sonucu istediği zaman kediye dönüşme yetkisini kazanır. Bu yeteneğini kullanarak sevdiği çocuğun yanına gitmeye başlayan Miyo, dışarıdan her ne kadar güler yüzlü gözükse de içten içe parçalanmakta olan bir kızdır. Kedi Taroya dönüşüp Hinodeye yaptığı ziyaretlerle kendi dünyasındaki sorunları görmezden kalkmaya çalışsa da bu sefer Hinode’nin sorunlarıyla yüzleşmesi gerekmektedir.

A Whisker Away – Yorumum:

Fantastik bir anime filmi olduğu zaten fragmanından da anlaşılıyordu ve açıkçası sevimli bir hikayesi olduğunu düşündüğüm için Netflix’te hatırlatıcıyı açmıştım ve film de yayınlanır yayınlanmaz ertesi gün izlemiştim.

Zaten hızlı akan bir filmdi, süresi de öyle çok uzun değildi. 1 saat 44 dakika sürüyordu.

Karakterler, zorluklar karşısında pes etmemeye çalışıyor daha doğrusu bir noktaya kadar pes edip en sonunda kendi hayatları için savaşmaya başlıyorlar. Hani olur ya, bir şey yaşarsınız ve hayatınızda bir dönüm noktası bulursunuz.

Şans kapınıza gelmiştir ve onu kullanmaya çalışırsınız. Kullandığınızda ise aslında şansınızın değil de, şanssızlığınızın döndüğünü görürsünüz ve o noktada tekrar eski hayatınıza dönmek için savaşırsınız…

İşte bu da öyle bir anime filmiydi. Çocukların bile rahatlıkla izleyebileceği, sevimli bir yapımdı.

Maske detayları bana kalbime çok derinden işlediği için Hotarubi no Mori E anime filmini hatırlatıyordu ama tabii pek alakaları olduğunu söyleyemem en azından bu biraz daha mutlu bir sona sahipti ama ikisi de fantastik ve Japon kültürüne değinen onların inançlarını resmeden güzel animelerdi.

Bu anime filmi, genç kitlenin zorluklara başa çıkmaya çalışırken tökezleyip düşmesinde bir sakınca olmadığını ve hayatları boyunca bu mücadeleyi verecekleri ama asla yalnız olmayacaklarını güzel bir dille anlatıyor…

Eğer bir gün iç ısıtan sevimli kısa soluklu bir anime izlemek isterseniz, sizlere A Whisker Away’i izlemenizi öneririm. ^^

Anime tavsiye listelerime ulaşmak isterseniz:

Yeni Başlayanlar İçin Anime Önerileri 1

Yeni Başlayanlar İçin Anime Önerileri 2

Yeni Başlayanlar İçin Anime Önerileri 3

Netflix’ten Öneriler Serisi: Anime Önerileri

Semiha Kaya

6 Haziran 1998 doğumlu, hayalleri yaşından çok olan ve hepsini bir bir gerçekleştirmek için acayip hırs dolu bir insanım.
Hırsımın yanı sıra, üşengeç ve unutkan da olduğum için tüm planlarımı sonsuza dek yaşayacakmışım gibi yaparım lakin genelde anın tadını çıkartırım. Hem ne demiş James Dean?
"Sonsuza kadar yaşayacakmışsın gibi hayal kur. Bugün ölecekmişsin gibi yaşa."
İşte tam olarak ben de böyleyim. Sonsuz hayale sahibim ancak anımın da kıymetini biliyorum. Her anın tadını çıkartıyorum.
Size de anınız kıymetini bilmenizi tavsiye ederim, ne de olsa zaman geri dönmez. :)

Bana, instagram: semihaakaya kullanıcı adı üzerinden ulaşabilirsiniz!

Önerilen makaleler

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: