LUPIN – DİZİ YORUMU ( 1. SEZON )

 

 

 

Netflix, 2021 yılına sağlam içeriklerle giriş yaptı, benim için aralarında en iyisi Arsen Lupen’in de içinde konu edindiği LUPIN isimli dizi. Yönetmenliğini Louis Leterrier’in üstlendiği ve başrolünde Omar Sy’ın yer aldığı dizinin şuan imdb puanı 7,4. Son zamanlarda izlediğim en akıcı dizi olarak nitelendirebilirim, ayrıca diziyi izlerken biraz Paris havası da alıyorsunuz.

 

Konusundan biraz bahsetmek istiyorum ;

 

Lupin, Paris’te gerçekleşen bir soygun hikâyesini anlatıyor

Dizi aslında bir intikam hikayesi üzerine kurulu. Dizide, ana karakter Assane Diop‘un babasının intikamı almak için mücadele etmesi anlatılıyor. Assane Diop‘un babası yıllar önce haksız yere hapis yatıyor, ölümüyle daha çok ufak yaşlarda alt üst olan Assane Diop ise 25 yıl sonrasının Paris’inde kendisini ”Arsène Lupin” olarak tanıtan Assane, babasının intikamını almak için ilham kaynağı olarak kullanıyor Kibar Hırsız’ımızı.

 

 

İlk sezon 5 bölümden oluşuyor, 18 – 20 bölümlük dizilere o kadar alışmışım ki dolu dolu 5 bölüm olmasına rağmen beni tatmin edemedi. Neyse ki 2. sezonu çabuk çıktı, yorumu bitirdikten sonra 2. sezona başlayacağım, sabırsızlıkla bekliyorum.

Güzel bir hikayesi olan ve bu sayede çok sevilen Lupin dizisi henüz yeni bir yapım olmasına rağmen Netflix’in Top 10 listesine girmeyi başarmış bulunmakta. Çıktığı andan itibaren çok ses getiren bu yapım suç ve dram türündeki izlenmesi gereken yapımlardan birisi kesinlikle.

 

Diziyi izledikten sonra o kadar büyük bir gaza geldim ki, Arsène Lupin kitaplarını aldım, henüz okuyamadım ama okuduktan sonra siteye onunla ilgili görüşlerimi de eklerim.

 

Fragman ; https://www.youtube.com/watch?v=ga0iTWXCGa0

 

.

 

Aybike Parlak

3 Mart 1998 doğumluyum, doğduğum andan itibaren hayvanlarla beraber büyüdüm, şuanda da 2 kedi, 1 köpek annesiyim. Hayal kurmayı, gezmeyi, arkadaşlarımı, kitap okuyup bir şeyler izlemeyi ve yazmayı küçüklüğümden beri çok seviyorum. Hayatta ki amacımı hala kestirebilmiş değilim ama şuanlık hayvanlarla ilgilenmeye çalışıyorum, çünkü onların bize ihtiyacı var. (Veteriner Teknikerliği öğrencisi oldum bu yazıyı yazdığımdan beri.
Genel olarak çok tembel birisiyim (blog işi tembelliğe karşı ama halledicez bir şekilde) Ortaokuldayken çok fazla deneme türü, hikaye yazıyordum fakat baya bir süredir yazmıyorum ayrıca şu sıralar kitap okumakta da zorlanıyorum ama kitaplara ve yazma işine tekrar odaklanmak istiyorum.
Kısaca deneyimlerim, sevdiğim şeyler, yorum yapmak istediğim şeyleri sizinle paylaşmak, fikrimi belirtmek istiyorum. Umarım sizin için de yararlı olur. Henüz insanlara kendimi anlatma konusunda yetersiz de olsam beni anladığınızı umuyorum ve zamanla geliştikçe her şey daha iyi olacak. Umarım yazılarımızı beğenirsiniz.

Önerilen makaleler

1 Yorum

  1. […] dizinin ikinci kısımı da 5 bölüm ile bitirildi. Diğer dizilerden farklı olarak 2. kısım, 1. kısımın bittiği yerden aynen devam […]

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: