Supernatural – 6. Sezon

supernatural6.sezon-efsunlublogyorumu

Merhaba arkadaşlar!

Bir Supernatural yorumuyla daha karşınızdayım!

  • Supernatural – 6. Sezon

Supernatural Bölüm Sayısı: 22

Supernatural Konusu:

Dean Winchester kardeşine söz verdiği için avcılığı bırakmış ve Lisa ile Ben’le birlikte yaşamaya başlamıştır fakat Dean’in geçmişi onun peşini bırakmamıştır!

Aynı zamanda, kafesten çıkartılan Sam ve onunla birlikte hayata döndürülen büyükbabası, Mary’nin babası, Samuel ile birlikte avlanmaktadır. Dean’in peşine düşen Cin’leri takip eden Sam ve büyükbaba Samuel, Sam ne kadar istemese de Dean’in karşısına çıkarlar.

Aylardır kafeste olduğunu sandığı kardeşini karşısında gören Dean ise Ben ve Lisa zarar görmeden önce Cin’leri avlamayı sonrasında da ne olduğunu öğrenmek için bu olayda Sam ve Samuel’e katılır.

 

Açıkçası bu sezon, biraz boş biraz da gereksiz gibi geldi.

Samuel’e, Dean ve Sam geçmişe gittiklerinde de sinir olmuştum ve şimdi tekrardan diriltildiğinde de aynı şekilde gıcık oldum. Ayrıca, Sam’i bencilliğinden dolayı pek sevmezdim ama bu sezon ondan nefret ettim!

Her ne kadar kafesten ruhsuz da çıkarılmış olsa, Sam, Sam’di ve yaptığı her şey, davranışları falan… Ondan gerçekten nefret ettim bu sezon.

Aynı zamanda Castiel’e de biraz sinir oldum. O kadar saf ki! Crowley’in oyunlarına çok kolay kanıyor ama Cass’e, Sam’e uyuz olduğum kadar uyuz olamıyorum çünkü adam saf, melek! Geçekten iyi bir şey yaptığını sandığı için büyük saçmalıklarda başrole geçiyor ama Sam öyle değil.

Sam kendisi için iyi bir şeyler yapmak uğruna tuhaf, saçma ve kötü şeyler yapıyor. Mesela şeytan kanına bağımlı olması, Dean’e karşı Ruby’i seçmesi vesaire…

Bu sezon sinirden kafamın tasının attığı sezonlardan birisiydi…

Sam ruhunu alana kadar zaten bölümleri, ölüm sıkıcılığı eşliğinde izliyordum. Sam ruhunu aldığında ise başta hiçbir şey hatırlamadığı için her şey pembeydi ve sonra hatırlamaya başlayınca, can sıkıcı bir boyuta ulaştı… Sonuç ise, sürekli kendini suçlayan mız mız bir Sam.

 

Yalnız, yazdıklarımı tekrar gözden geçirince, harbi harbi Sam’i fena halde gömdüğümü fark ettim #TeamSam olanlar varsa affetsin…

 

Öhm, yoruma gelecek olursak, dediğim gibi sinir kat sayımın fazla olduğu yine de komik sahnelerin olduğunu inkâr edemem! Mesela sezonun dokuzuncu bölümü! Dean periler tarafından kaçırılıyordu ve o müthiş ‘Fight the fairies!’ sahnesi ortaya çıkıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=2nVG5mn4YKM

Aslında bu sezon Sam’e ne kadar sinirlenmiş olsam da bölümlere şöyle kısaca bir baktığımda en komik bölümlerin de burada olduğunu fark ettim. Mesela Balthazar Dean ve Sam’i alternatif dünyaya gönderiyor, tüm yaratıkların annesi olan Eve prugatroy’den çıkartılıyor ve ejderhalar, yeni canavarlar ortaya çıkıyor.

Dean ve Sam vahşi batıya gidiyor ki Dean tam bir kovboy hastası!

Ayrıca bir bölümde Balthazar geçmişi değiştirip, Titanic’in batmasını engelliyordu ve bu sayede de ölmüş olan birkaç karakter geri dönüyordu. Tabii Kader işe karışıp, her şeyi eski normalliğine geri döndürünce sevdiğimiz karakterler tekrardan ölüyorlardı.

Sezon sonuysa, Cass’in aptallığı ile birlikte geliyor.

 

Tuhaf şeylerin, sinir bozucu anların ve komik sahnelerin bol bol bulunduğu bir sezondu.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, keyifli okumalar dilerim!

  1. sezon yorumunu okumak için buraya tıklayınız.
  2. sezon yorumunu okumak için buraya tıklayınız.
  3. sezon yorumunu okumak için buraya tıklayınız.
  4. sezon yorumunu okumak için buraya tıklayınız.
  5. sezon yorumunu okumak için buraya tıklayınız.

Semiha Kaya

6 Haziran 1998 doğumlu, hayalleri yaşından çok olan ve hepsini bir bir gerçekleştirmek için acayip hırs dolu bir insanım.
Hırsımın yanı sıra, üşengeç ve unutkan da olduğum için tüm planlarımı sonsuza dek yaşayacakmışım gibi yaparım lakin genelde anın tadını çıkartırım. Hem ne demiş James Dean?
"Sonsuza kadar yaşayacakmışsın gibi hayal kur. Bugün ölecekmişsin gibi yaşa."
İşte tam olarak ben de böyleyim. Sonsuz hayale sahibim ancak anımın da kıymetini biliyorum. Her anın tadını çıkartıyorum.
Size de anınız kıymetini bilmenizi tavsiye ederim, ne de olsa zaman geri dönmez. :)

Bana, instagram: semihaakaya kullanıcı adı üzerinden ulaşabilirsiniz!

Önerilen makaleler

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: