Control Z – Dizi Yorumu

http://efsunlublog.com/wp-content/uploads/2020/05/controlz-efsunlublog-diziyorumu-semihakaya.jpg

Merhabalar, Netflix’in en yeni yayınlanan ve şimdilerde Türkiye sıralamasında ilk 3’te yer alan Control Z dizisinin yorumuyla geldim!

8 bölümden oluşuyordu, bölümler ortalama 30-40dk arasıydı. Ben bir günde bitirdim, çünkü bir an önce bitsin de tezimi yazayım diye böyle davrandım ama zaten dizi de kendini bir anda izlettiriyordu…

Control Z – Konusu:

Bir hacker bir lisedeki tüm öğrencilerin sırlarını ifşa etmeye başladığında sosyal olmasa da gözlemci biri olan Sofia, bu hacker’ın kimliğini açığa çıkarmaya çalışır.

Control Z – Kadrosu:

İlk kez Meksika yapımı bir dizi izlediğim için oyuncuları daha önce herhangi bir dizi filmde gördüğümü hatırlamıyorum yine de cast listesini şöyle bırakacağım.

Ana Valeria Becerril – Sofia

Yankel Stevan – Raul

Mıchael Ronda – Javier

Andrés Baida – Pablo

Paty Maqueo – Rosita

Samantha Acuña – Alex

Rodrigo Cachero – Miguel

Control Z – Yorumum:

Dizi bana biraz 13 Reasons Why ve Elite havası verdi. Lisede geçiyordu, zorbalıklar ve benzeri şeyler havada uçuşuyordu ek olarak da, entrikalarla doluydu. Birini bulmaya çalışıyoruz…

Dizi akıcıydı, kendisini izlettiriyordu. Bir anda bitirdim, başlayınca sardı diyebilirim.

Genel bir yorum olacak ancak, ilk başta; yeni gelen popüler yakışıklı öğrenci okulun güzel ama ucubesi olarak anılan kızla arkadaş olur sonrasında da tuhaflıklar başlar havasını verdiler. Bu klişeyi yapmayan dizi kalmadı sanırım. Sonraki bölümlerde ise ufak tefek şaşırtmalar yaparak, beklenmedik sonlarla dikkat çekmeyi başardılar.

Ters köşeleri vardı, yine de dikkatli bir izleyicinin gözünden kaçmayacak kadar büyük ters köşeler değildi.

Dizide sadece bir kişi için üzüldüm, geri kalan herkes başlarına gelenleri hak ediyordu… 🙂

Güzel bir diziydi, çok yormuyordu kafayı. Biraz cinsellik vardı, kaldı ki netflix dizilerinin çoğu cinsellikten oluştuğu için bu ayrıntıyı vermeme gerek bile olmadığını düşünüyorum. Yine de uyarısını ekleyeyim.

Kısa, keyiflik izlenebilecek bir diziydi. Tavsiye ederim.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere, kendinize iyi bakın!

Aşağıya dizinin fragmanını bırakıyorum, izleyebilirsiniz!

Semiha Kaya

6 Haziran 1998 doğumlu, hayalleri yaşından çok olan ve hepsini bir bir gerçekleştirmek için acayip hırs dolu bir insanım.
Hırsımın yanı sıra, üşengeç ve unutkan da olduğum için tüm planlarımı sonsuza dek yaşayacakmışım gibi yaparım lakin genelde anın tadını çıkartırım.
Hem ne demiş James Dean?
"Sonsuza kadar yaşayacakmışsın gibi hayal kur. Bugün ölecekmişsin gibi yaşa."
Benim hayallerim zaten sonsuzluğa eriştiği için, şimdi yaşadığım her anı güzel kılmak için çabalıyorum çünkü bu dünyaya bir kez geliyoruz, tadını çıkarmadan veda etmek yakışmaz bana.
Öte yandan, yazmak ve okumakla fazla haşır neşirim. Öyle ki, Wattpad uygulamasında on milyona ulaşan mizah kitabım, şu an Epsilon Yayınları sayesinde raflardaki yerini aldı. Hâlâ daha aktif bir şekilde yazmaya devam ederken, üniversite okumaya da çalışıyorum. Bir garip İktisat öğrencisiyim ve mezun olduktan sonra bölümümle de ilgili çok büyük hayallerim var.
Size söyledim ya, hayallerim yaşımı aşıyor diye... Benim çok fazla hayalim var. Öyle ki, benden birkaç tane olmasını isterdim çünkü yapmak istediklerimin hepsini bir ömre sığdıramayacakmışım gibi hissediyorum.
Kısacası ben, çok düşünen, çok kuran, çok yazan, çok... çok... Diye giden bir sürü şeyle uğraşan bir insanım.
Bana, instagram: semihaakaya / wattpad: ianinprensesi kullanıcı adları üzerinden ulaşabilirsiniz!

Önerilen makaleler

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: