Control Z – Dizi Yorumu

Merhabalar, Netflix’in en yeni yayınlanan ve şimdilerde Türkiye sıralamasında ilk 3’te yer alan Control Z dizisinin yorumuyla geldim!

8 bölümden oluşuyordu, bölümler ortalama 30-40dk arasıydı. Ben bir günde bitirdim, çünkü bir an önce bitsin de tezimi yazayım diye böyle davrandım ama zaten dizi de kendini bir anda izlettiriyordu…

Control Z – Konusu:

Bir hacker bir lisedeki tüm öğrencilerin sırlarını ifşa etmeye başladığında sosyal olmasa da gözlemci biri olan Sofia, bu hacker’ın kimliğini açığa çıkarmaya çalışır.

Control Z – Kadrosu:

İlk kez Meksika yapımı bir dizi izlediğim için oyuncuları daha önce herhangi bir dizi filmde gördüğümü hatırlamıyorum yine de cast listesini şöyle bırakacağım.

Ana Valeria Becerril – Sofia

Yankel Stevan – Raul

Mıchael Ronda – Javier

Andrés Baida – Pablo

Paty Maqueo – Rosita

Samantha Acuña – Alex

Rodrigo Cachero – Miguel

Control Z – Yorumum:

Dizi bana biraz 13 Reasons Why ve Elite havası verdi. Lisede geçiyordu, zorbalıklar ve benzeri şeyler havada uçuşuyordu ek olarak da, entrikalarla doluydu. Birini bulmaya çalışıyoruz…

Dizi akıcıydı, kendisini izlettiriyordu. Bir anda bitirdim, başlayınca sardı diyebilirim.

Genel bir yorum olacak ancak, ilk başta; yeni gelen popüler yakışıklı öğrenci okulun güzel ama ucubesi olarak anılan kızla arkadaş olur sonrasında da tuhaflıklar başlar havasını verdiler. Bu klişeyi yapmayan dizi kalmadı sanırım. Sonraki bölümlerde ise ufak tefek şaşırtmalar yaparak, beklenmedik sonlarla dikkat çekmeyi başardılar.

Ters köşeleri vardı, yine de dikkatli bir izleyicinin gözünden kaçmayacak kadar büyük ters köşeler değildi.

Dizide sadece bir kişi için üzüldüm, geri kalan herkes başlarına gelenleri hak ediyordu… 🙂

Güzel bir diziydi, çok yormuyordu kafayı. Biraz cinsellik vardı, kaldı ki netflix dizilerinin çoğu cinsellikten oluştuğu için bu ayrıntıyı vermeme gerek bile olmadığını düşünüyorum. Yine de uyarısını ekleyeyim.

Kısa, keyiflik izlenebilecek bir diziydi. Tavsiye ederim.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere, kendinize iyi bakın!

Aşağıya dizinin fragmanını bırakıyorum, izleyebilirsiniz!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: