METRODA SIKILMAMAK İÇİN YAPILABİLECEK 5 AKTİVİTE

metroda-sıkılmamak-için-yapılabilecek-beş-aktivite

Merhaba arkadaşlar İstanbul ulaşımında artık metronun çok büyük bir yeri bulunmakta ve her gün binlerce insan işe, okula, arkadaşlarıyla buluşmaya giderken metroyu kullanabiliyor, ki bende haftada en az 4-5 defa kullanıyorum. Ben de dahil olmak üzere çoğu insanın, etrafı görmeme sebebiyle çok sıkıldığını düşünüyorum. Şahsen sıkıldığım için birkaç tane metroda sıkılmamak için yapılabilecek şeyleri listeledim sizin için.

 

  • İlk tavsiyem herkesin tahmin edeceği üzere metroda kitap okumak. İster roman, isterseniz de 50-60 sayfalık kitaplardan bulundurabilirsiniz yanınızda. Hem kısa olursa kitabı daha kısa sürede bitirir olay bütünlüğünü de kaybetmezsiniz. Ayrıca elektronikten biraz uzaklaşıp dinlenmiş de olursunuz kitap okuyarak.

 

  • Yok ben kitap okuyamam, sıkılırım diyorsanız da telefonunuza Netflix uygulamasını indirip üyelik yapın ve istediğiniz film veya dizinin bir iki bölümünü indirebilir, metroda izleyebilirsiniz. Hem ekstradan vakit harcamamış da olursunuz.

 

 

  • Başkalarının yanında izleyemem dikkatim dağılıyor başkası ekranıma bakarken diyorsanız da güzel bir playlist oluşturabilirsiniz, ister dinlendirici ister hareketli isterseniz de enstrümantal playlistiniz olsun. Metroda oluşturduğunuz bu playlsitleri dinleyebilirsiniz. Ama size önerim, sabahları uykunuzu açacak akşam dönüşte de dinlendirici müzikler dinlemeniz.

 

  • İnternetsiz güzel oyunlar var onları indirebilirsiniz! Telefonunuzda yeterli alanınız varsa metroda yada diğer toplu taşıma araçlarında oynayabileceğiniz çok güzel oyunlar bulunmakta. Ben şahsen öyle çok oyun meraklısı değilim telefondan ama nadiren de olsa oynuyorum ve zaman çok çabuk geçiyor.

 

 

  • Eğer bunların hiçbiri size uymuyorsa o zaman size önerebileceğim son bir şey kaldı, metroda UYUYABİLİRSİNİZ tabi eğer ayakta gitmiyorsanız. Uyuyun ama ineceğiniz durağı kaçırmamaya da dikkat edin sevgili okurlarım 🙂

 

Size verebileceğim aklıma gelen tavsiyeler bunlardı, eğer sizin aklınıza farklı şeyler geliyorsa yorumlar kısmından bizi bilgilendirebilirsiniz. Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim, bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle hoşçakalın ….

Aybike Parlak

3 Mart 1998 doğumluyum, doğduğum andan itibaren hayvanlarla beraber büyüdüm, şuanda da 2 kedi, 1 köpek annesiyim. Hayal kurmayı, gezmeyi, arkadaşlarımı, kitap okuyup bir şeyler izlemeyi ve yazmayı küçüklüğümden beri çok seviyorum. Hayatta ki amacımı hala kestirebilmiş değilim ama şuanlık hayvanlarla ilgilenmeye çalışıyorum, çünkü onların bize ihtiyacı var. (Veteriner Teknikerliği öğrencisi oldum bu yazıyı yazdığımdan beri.
Genel olarak çok tembel birisiyim (blog işi tembelliğe karşı ama halledicez bir şekilde) Ortaokuldayken çok fazla deneme türü, hikaye yazıyordum fakat baya bir süredir yazmıyorum ayrıca şu sıralar kitap okumakta da zorlanıyorum ama kitaplara ve yazma işine tekrar odaklanmak istiyorum.
Kısaca deneyimlerim, sevdiğim şeyler, yorum yapmak istediğim şeyleri sizinle paylaşmak, fikrimi belirtmek istiyorum. Umarım sizin için de yararlı olur. Henüz insanlara kendimi anlatma konusunda yetersiz de olsam beni anladığınızı umuyorum ve zamanla geliştikçe her şey daha iyi olacak. Umarım yazılarımızı beğenirsiniz.

Önerilen makaleler

4 Yorum

  1. Oo işte metroda bunları yapmak aklıma hiç gelmemişti

  2. Başka öneriniz varsa bizimle paylaşabilirsiniz 🙂

  3. Ben şahsen telefonda deli gibi oyun oynuyorum müzik + oyun favorim

  4. Playlistinizi bekleriz kedi bey

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: