PATRON BEBEK DİZİ YORUMU

Merhaba arkadaşlar, uzun bir aradan sonra karşınıza alışılmışın dışında bir tarzda dizi önerisi ile çıkmış bulunmaktayım. Geçtiğimiz günlerde uyurken, yemek yerken ya da oyun oynarken bile izlediğim dizi olan Patron Bebek’i önermek istiyorum size. Dizi bana göre her yaşa hitap edebilen bir dizi, isterseniz küçük bebek kardeşinizin yanında, isterseniz otobüste, isterseniz de ailenizle beraber izleyebilirsiniz bu diziyi.

 

Dizi şuanda 2 sezondan, her sezon 13 bölümden oluşmakta ve her bir bölüm yaklaşık olarak 20 dakika sürmektedir. Orijinal adı The Boss Baby’dir ve dizi Netflix yapımı bir dizidir. Ayrıca The Boss Baby’nin filmleri de bulunmaktadır.

Diziyi kısaca özetlemem gerekirse Patron Bebek bir Bebek şirketinde çalışmaktadır ve iki yakın bebek arkadaşı bulunmaktadır, bunlar Staci ve Jimbodur. Tabi bir de abisi Tim vardır. Patron Bebek, Staci, Jimbo ve Tim saha ekibi olarak problemleri çözmektedirler. Her ailede ve her kardeş arasında olduğu gibi Tim ve Patron Bebek arasında da zaman zaman bir çekişme bulunmaktadır fakat dizi çoğunlukla bir ailenin birbiri için her şeyi yapabileceğini ve birbirlerini sevmeleri gerektiğini  anlatmaktadır, bu yüzden aralarındaki bütün problemler çözüme kavuşmaktadır.

Genel olarak şirketin ve Patron Bebek’in amacı, dünyaya bebek sevgisini daha çok aşılatmaktır. İlk sezon kediler, ikinci sezonda ise yaşlılar ile bu konuda mücadele etmektedirler. İlk sezonda Bebek Şirketinin baş düşmanı kedilerin efendisi Calico ile mücadele etmektedirler, Caliconun ‘Altı Yerleştirme Kedi’ planını bozup Bebek Şirketini kurtarmaları ile son bulur bu sezon. İkinci sezonda ise yaşlılar takımından baş düşman Frederic Estes ile baş etmeye çalışırlar, içeriye casus sızmış olmasına ve Patron Bebek’in abisini de ele geçirmiş olmalarına ve Koku Savar Serum’u ele geçirmiş olmalarına rağmen yine her şeyin üstesinden gelip günü ve Bebek Şirketini kurtarırlar.

Benim de başlarda aklıma geldiği gibi sizinde aklınıza şu soru gelebilir, ‘Bu bebekler hiç mi büyümeyecekler ?’ tam olarak böyle düşünmüştüm fakat bu sorunun cevabını da dizide veriyorlar ki size spoiler vermek istemediğim için açıklamıyorum.

 

Patron Bebek’in ilk sezondaki başarıları ikinci sezonda da devam eder ve en sonunda Bebek Şirketinin Ceo’su olur. Ayrıca ikinci sezonda da büyükanne Gigi devreye girer ve Patron Bebek’in işleri bir tık daha zorlaşır ama her şeye rağmen o ve ekibi her şeyin üstesinden gelmeyi başarırlar. Açıkçası ben başlarda ön yargıyla başlamıştım diziye ama şuan gelecek sezonun çıkmasını bekliyorum 🙂 Bence şu aralar klişe Amerikan dizilerinin arasına sıkıştırılabilir çok hoş bir dizi.

 

Bize destek olmak isterseniz sitemizdeki reklamlara tıklayabilirsiniz 🙂

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: