ReLIFE – Anime Yorumu

Merhaba arkadaşlar! ReLIFE Anime yorumu ile geldim!

Burada olmayalı epey oldu sanki… Esasında, 1000k’da aktif bir şekilde kitap yorumları giriyordum ancak bilgisayar başındaki zamanım genellikle yazmakla ve işle geçince… Burayı boşlamak durumunda kaldım epeyce… Eh, güzel bir anime yorumuyla bunu telafi etmeye geldim desem yeridir.

Çünkü ReLIFE’ı izlemenizi kesinlikle tavsiye ederek geldim!

Özellikle de iş hayatına başladığım bu yeni günlerde açıkçası kafamı oldukça rahatlatan aşırı sevimli bir anime olduğunu itiraf etmem gerekir. Hemen size ReLIFE animesinin konusundan bahsedeceğim ve sonrasında hızlıca yorumuma geçeceğim.

ReLIFE – KONUSU:

Hikayemiz, 27 Yaşındaki Arata Kaizaki’nin başından geçiyor. İlk işinden sadece 3 Ay sonra istifa edip, bir daha hiçbir mülakatta geçemeyen tam bir işsiz. Hayatı, ReLIFE (Yeni Yaşam) Araştırma Laboratuvarından Ryo Yoake’nin ona verdiği, görünüşünü 17 yaşında dönüştüren bir ilaçla değişir. Artık bir yıl boyunca denek olarak liseye geri dönmesi gerekmektedir.

ReLIFE – KARAKTERLERİ:

Kaizaki Arata: 27 yaşında olan Kaizaki bir NEET’tir. (NEET, “Eğitimde, İstihdamda veya Öğrenimde Değil” anlamına gelen bir kısaltmadır. Japonların en büyük sorunlarından biri haline gelmektedir.) İlk işinden üç ayda çıkması sonucuyla, bir daha adam akıllı iş bulamamış olan Kaizaki ona teklif edilen “denek olma” işiyle, hayatında pek çok şeyin yeniden değişeceği bir ilk adımı atar.

Hishiro Chizuru: Sessiz ve içine kapanık bir karakteri olan Hishiro’nun duygusal nitelikleri neredeyse sıfır. İnsanlarla konuşurken aşırı resmi olması ve isimleri hatırlayamaması, gülümsemiyor oluşuyla birlikte neredeyse kimsenin yaklaşmadığı okul birincisi. Ancak, Aoba Lisesinde, 3-3’te bir şeyler değişmeye başlayacak ve bu değişim de Hishiro’yu etkileyecektir.

Kariu Rena: Rekabetçi ve hırslı olan bu kızımız, anime boyunca beni epey gerse de aslında çok sevdiğim karakterlerden birisiydi.

ReLIFE – YORUMUM:

Uzun zaman sonra izlemeye başladığım gibi bitirebildiğim bir anime oldu. Bunu kesinlikle söylemem gerekiyor çünkü yaklaşık üç aydır yazmak ve okumakla o kadar meşguldüm ki bir şeyler izleyecek halim kalmıyordu… ReLIFE’a başladığım anda bitirme isteğim hem animenin konusuna olan ilgimden hem de karakterlerin beni kendilerine çekişinden geldi.

Aşırı sevimliydi ve izlerken, sürekli ama sürekli gülümsemekten alamadım kendimi… Gerçekten, uzun zaman sonra aradığım tadı bulmuş gibi hissettim izlerken.

Açıkçası, biraz da heves etmedim desem yalan olur… ReLIFE fikri uzun zamandır aklımı kurcalayan ve üzerine yazmak istediğim bir konuydu ve animeyi izlerken hem pek çok fikir edindim hem de aşırı keyif aldım, bir şeyleri yeniden yaşamak ve o sevimli lise anılarına dönmek…

Çok keyif alarak izlediğim bir anime oldu ve ReLIFE’ın en çok, bütün karakterlerin üstünde durma yanını sevdim! Genel olarak konu ve odak, Arata’nın üzerinde kalır sanıyordum ama Arata’nın etrafına nasıl bir etkisi olduğunu göstermek için hem bütün karakterleri özenle işlediler hem de gerçekten, Arata’nın etkisini bize çok sevimli bir şekilde hissettirdiler.

Öte yandan, Arata’nın karakteri de gerçekten çok güzel tasarlanmıştı ve ona çok ilgi duydum. Yani, onun gibi birisiyle gerçekten karşılaşmayı isterdim. O kadar düşünceli aynı zamanda duygusal ki… Gerçekten çok sevimliydi.

Açıkçası, bu kadar zaman geçtikten sonra spoilersız bir yorumu nasıl yaparım? Unutmuşum… Ama kesinlikle, boş  vaktinizi değerlendirmeniz açısından bu animeyi izlemenizi öneririm.

Gerçekten, çok sevimliydi ve izlemeye değer! Herkese dolu dolu öneririm.

Eğer buna benzer animeler biliyorsanız, lütfen siz de yorumlarda bahsedin! Gerçekten, izleyip onlar hakkında da konuşmak isterim!

#SPOILERALANI#

Final aşırı güzel ve sevimli olsa da, beklediğim gibi değildi. En azından on üç bölüm bana yetmedi… İki tahminim vardı ve ikisinin de tutması açıkçası beni epey eğlendirdi, bu tarz konularda tahminlerimin tutması beni aşırı heyecanlandırıyor…

Eh, spoilerlı alanımız bitti!

Şimdi, aşağıdan animenin trailerına ulaşabilirsiniz! İzleyecek olursanız, sitemizi unutmazsanız buraya yorumunuzu bırakmanızı rica edeceğim! Eheheh.

Kendinize iyi bakın, bir sonraki yorumda görüşmek üzere!

Trailerını bulamadığım için, openingini ekliyorum. 🙂

Semiha Kaya

6 Haziran 1998 doğumlu, hayalleri yaşından çok olan ve hepsini bir bir gerçekleştirmek için acayip hırs dolu bir insanım.
Hırsımın yanı sıra, üşengeç ve unutkan da olduğum için tüm planlarımı sonsuza dek yaşayacakmışım gibi yaparım lakin genelde anın tadını çıkartırım. Hem ne demiş James Dean?
"Sonsuza kadar yaşayacakmışsın gibi hayal kur. Bugün ölecekmişsin gibi yaşa."
İşte tam olarak ben de böyleyim. Sonsuz hayale sahibim ancak anımın da kıymetini biliyorum. Her anın tadını çıkartıyorum.
Size de anınız kıymetini bilmenizi tavsiye ederim, ne de olsa zaman geri dönmez. :)

Bana, instagram: semihaakaya kullanıcı adı üzerinden ulaşabilirsiniz!

Önerilen makaleler

1 Yorum

  1. Kişisel düşüncem, ReLIFE’ın sadece eğlenceli bir anime veya manga olmaktan ziyade, izleyicisine yaşamın farklı yönleri hakkında derinlemesine düşündüren, duygusal ve düşündürücü bir yapıda olduğudur. Karakterlerin derinliği, hikayenin evreni ve işlenen temalar, ReLIFE’ı benzersiz ve unutulmaz kılar. Eğer gençlik, arkadaşlık ve kişisel gelişim gibi temalar ilginizi çekiyorsa, ReLIFE kesinlikle denemeniz gereken bir anime/manga serisidir.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: