Space Sweepers – Film Yorumu

Merhaba arkadaşlar, bugün de kahvaltı sırasında bir film izleyeyim dedim ve Space Sweepers Netflix listemde parlayarak gönlümü çaldı. 🙂

Hemencecik size konudan, oyunculardan bahsedip yorumuma geçeceğim.

Space Sweepers – Konusu:

Film, bir uzay gemisinde yer alan mürettebatın etrafında dönmektedir. Tae-Ho (Song Joong-Ki) para için her türlü işi yapmasına rağmen maddi durumu kötü olan bir pilottur. Sun-Jang (Kim Tae-Ri) tarafından yönetilen ve uzay çöplerini toplayarak geçimlerini sağlayan bir uzay gemisinin pilotu olarak çalışmaya başlar. Ancak bir gün, karşılarına tüm evrenin istediği bir robot çıkar.

Space Sweepers – Kadrosu:

Song Joong-Ki / Tae-Ho
Kim Tae-Ri / Sun-Jang
Jin Seon-Gyu / Kaplan Park
Yu Hae-Jin / Robot Eobdong
Park Ye-Rin / Dorothy
Richard Armitage / CEO James Sullivan
Kim Moo-Yul / Kang Hyun-Woo

Space Sweepers – Yorumum:

Açıkçası, biraz kıyamet sonrası bilim kurgusunu andıran bir yapısı vardı. Dünyadaki yaşamın solmasıyla birlikte, uzayda koloniler kuruluyor ve insanlar uzayda yaşamaya başlıyorlar. Tabii ki kolonilerin yaşamı kolay ancak orada bir hayat kurmak, uzayı kirletiyor. Uzayın kirlenmesi de zaten ölmekte olan dünyanın çok daha hızlı bir şekilde yok olmasına sebebiyet veriyor.

Kısacası böyle bir zamanda, uzay çöplerinin dünyaya çarpmasını engellemek için koloni vatandaşı olmayan kişiler, kendilerine “Uzay Çöpçüleri” diyorlar, dünyaya doğru savrulan çöpleri yakalıyorlar. Daha sonrasında bunları parçalayıp, satıyorlar ve para kazanıyorlar.

Bizim tayfamız da, yine bir gün bir uzay aracı yakalıyorlar ve bunu parçalamaya başladıklarında içinden çıkan ufak bir kızla olaylar farklı bir boyuta geçiyor.

Başta bana biraz Galaksinin Koruyucuları havasını vermişti, Yağmacılar ekibini anımsamıştım. Hatta bir sahne, bende bu hissi baya bir uyandırdı diyebilirim.

Yine de pek alakası yoktu, nasıl desem biraz Galaksinin Koruyucuları biraz post-apocalyptic kurgudaki filmlerden toplanmış ortaya biraz da duygusal bir film konulmuş.

Güzel filmdi, bana biraz uzun geldi ama eğlendim, duygulandım… Hoşuma gitti, zaten karakterleri de seviyordum, özellikle de Song Joong-ki daha önceden Descendants of the Sun dizisinde izlemiştim. Şimdilerde de bitse de Netflix’e gelse diye beklediğim Vincenzo dizisinde rol alıyor.

Eğer uzay ve bilim kurgu filmleri arıyorsanız, size tadında dramla biraz da eğlence verebilecek hoş bir filmdi.

Tavsiye ederim!

Semiha Kaya

6 Haziran 1998 doğumlu, hayalleri yaşından çok olan ve hepsini bir bir gerçekleştirmek için acayip hırs dolu bir insanım.
Hırsımın yanı sıra, üşengeç ve unutkan da olduğum için tüm planlarımı sonsuza dek yaşayacakmışım gibi yaparım lakin genelde anın tadını çıkartırım. Hem ne demiş James Dean?
"Sonsuza kadar yaşayacakmışsın gibi hayal kur. Bugün ölecekmişsin gibi yaşa."
İşte tam olarak ben de böyleyim. Sonsuz hayale sahibim ancak anımın da kıymetini biliyorum. Her anın tadını çıkartıyorum.
Size de anınız kıymetini bilmenizi tavsiye ederim, ne de olsa zaman geri dönmez. :)

Bana, instagram: semihaakaya kullanıcı adı üzerinden ulaşabilirsiniz!

Önerilen makaleler

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: