Biz Bu İşe Nasıl Giriştik?

bu-ise-nasil-giristik

Merhaba arkadaşlar!

Konum başlıktan da belli olduğu gibi, bu işe nasıl giriştiğimizle alakalı…

Biz bu işe nasıl giriştik?

Aslında, bu sorunun cevabı olarak size uzun uzun anlatabileceğim pek bir şey yok fakat yine de bir blog açmanın nereden çıktığını, bu iki kızın neden bir araya gelip böyle her şeyden bir parça bahsedecekleri bir sayfa açtığını merak ederseniz, o zaman burada yazacaklarımı okumak isteyeceksinizdir.

Biz bu işe nasıl giriştik?

Adını duymuşsunuzdur, Becca Fitzpatrick’in kaleme aldığı Hush Hush serisi biz ortaokuldayken oldukça popüler olan bir seriydi. Tabii, o zamanlar Pegasus Yayınları’nın fiyatları da şimdiki gibi cep yakmıyordu… (Neyse, bu cep yakan yayınevlerine isyanımı bir başka başlık altında uzun uzun dile getiririm, bu yazının konusu bu değil! :3)

Hush Hush serisinin ilk kitabını bizim okulda belki de ilk alıp okuyan kişi bendim, o kısmı çok hatırlamıyorum ama kitabı okur okumaz aynı benim gibi bir kitap kurdu olan Aybike’ye “Sen de okumalısın!” dediğimi hatırlıyorum.

Tabii o zamanlar Hush Hush serisinin ilk kitabı Fısıltı, daha yeni Türkçe’ye çevrilmiş ve ikinci kitap daha piyasada yok! Eh, biz de okuduk, heyecanlayız yana yıkıla ikinci kitabı bekliyoruz. Bu arayışlar içerisinde internette Fısıltı, Hush Hush serisi, Patch Cipriano, Nora Grey… Filanca aratmaları arasında kitap blogları falan gördük.

Böyle göre göre, bu kitap blogları acayip hoşumuza gitti biz de yapmak istedik ama daha altıncı sınıfa gidiyoruz! 12-13 yaşındayız, ne anlayacağız blog açmaktan.

O zamanlar, size samimiyetle söylüyorum bilgisayarda yaptığım tek şey Metin 2 oynamaktı… O zamanlardan bu zamana geldim işte…

Sonuç olarak, taa altıncı sınıftan kalma bir hayaldi bizim için blog açmak. Zaman geçti, tarihler 2013 Ağustos’unu gösterdi ve ben Wattpad’le tanıştım. İçimdeki blog açma hevesini bir miktar söndürmüştü, orada istediğimi yazıp belirli bir kitleye ulaşabiliyordum.

Bir nevi hayalimin bir kısmı gerçekleşmişti ki, çok değil bundan birkaç ay önce Aybike’yle gece gece bir yerden dönerken, sohbet arasında ortaya blog açma fikri çıktı. O sıralar ben yine blogları araştırıyordum, HTML olayı nedir, kod girmek nedir falan diye. İşin alt yapısını öğrenmeye hevesim vardı, tüm bunların üstüne Aybike de dedi ki: “Biz blog açmak istiyorduk hatırlıyor musun?”

Bu soru tam da beni blog açma hayallerim tekrardan canlanmışken yakalayınca, Aybike’ye yapıştım ve “Hatırlamam mı be kanka!” dedim.

İşte o gün yeniden bu ateşin içine düştük. O günden bu güne bazı aksilikler olsa da, en sonunda blog sayfamızı açabildik.

Bazı eksiklikleri, pek tabii kendini belli eden acemiliklerimizle artık biz de bu işin içindeyiz!

Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz, bir sonraki yazımda görüşmek üzere! Sevgiyle kalın. :’)

Semiha Kaya

6 Haziran 1998 doğumlu, hayalleri yaşından çok olan ve hepsini bir bir gerçekleştirmek için acayip hırs dolu bir insanım.
Hırsımın yanı sıra, üşengeç ve unutkan da olduğum için tüm planlarımı sonsuza dek yaşayacakmışım gibi yaparım lakin genelde anın tadını çıkartırım. Hem ne demiş James Dean?
"Sonsuza kadar yaşayacakmışsın gibi hayal kur. Bugün ölecekmişsin gibi yaşa."
İşte tam olarak ben de böyleyim. Sonsuz hayale sahibim ancak anımın da kıymetini biliyorum. Her anın tadını çıkartıyorum.
Size de anınız kıymetini bilmenizi tavsiye ederim, ne de olsa zaman geri dönmez. :)

Bana, instagram: semihaakaya kullanıcı adı üzerinden ulaşabilirsiniz!

Önerilen makaleler

2 Yorum

  1. tebrik ederim.. başarılarının devamını dilerim canım yazarım

  2. başarılar.. bu blogu kaydettim artık takip edeceğm

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: