Kakegurui – Anime Yorumu

Merhaba arkadaşlar!

Malumunuz, Eylül ayı geldi okul dönemi başladı… Ben de yaz boyunca izlemem izlemem ama okul açılınca izleyesim gelir.

Yine anime batağına düştüm, beni kurtarabilene anime cenneti nasip olsun! 😛

Velhasıl kelam, bunların hepsini geçecek olursak şurada okula dönmeme bir hafta kalmışken kendimi Netflix’in animeleri arasında buldum. Animeler diyorum, sakın animelerin dizileştirilmiş halinden bahsettiğimi sanmayın, bildiğiniz anime izliyorum.

Malum, netflix adaptation diye bir olay dönüyor instagramda o yüzden biraz bu konuda ayrıntılı davranmak gerekiyor.

Ehm, bu konuşmayı es geçersek, Kakegurui animesine gelelim. Ah bu arada, bu animenin dizisi yapılmış. Tanıtım fragmanını izlediğimde epey delice olduğunu ve izlemeyi planladığımı söylemeliyim. İzlediğimde, dizinin de yorumunu buraya fırlatıveririm.

Şimdi gelelim Kakegurui animesinin konusuna!

Kakegurui – Konusu:

Büyük kumarbaz Yumeko Jabami, öğrencilerin sadece kumar becerilerine göre değerlendirildiği Hyakkaou Özel Akademisinde vurgun yapmayı planlar.

Anime türü (anime türlerini bilmiyorsanız buraya tıklayarak yazımızdan türün içeriğini öğrenebilirsiniz): Oyun, Psikolojik, Gerilim, Shounen.

 

Kakegurui – Yorumu:

Evet, yorumuma gelecek olursak… Açıkçası kumarla ilgili zerre bilgim yoktur. Arkadaşlarımla pis yedili oynamayı yirmi yaşında anca öğrenmiş bir insanım, kartların isimleri nedir bilmem… Kendime eğlence aradığımdan oturduğum, bu animenin birinci sezonunu izledim.

Daha ilk bölümden, klasik taş-kağıt-makas oyununu kağıtlara dökerek oynamaya başladılar. Riskler, paralar havada uçuşuyor tabii… Eh, bu oyunda kaybetmek demek okuldaki herkesin ayakçısı olacağın anlamına geliyor o yüzden en eskiler, bir noktada kendilerine özel bir hile geliştirmişler.

Kısacası, bizim Yumeko Jabami, tüm hilelere rağmen girdiği her elde kazanıyor. Bazen bilerek kaybediyor çünkü kız kumar bağımlısı. Kaldı ki, ilk bölümde kendisiyle ve kumar arasındaki ilişkiyi oldukça açık bir şekilde “delilik” başlığı altında açıklıyor.

Eğlenceli bir animeydi fakat gereksiz cinsellik katıldığını düşünüyorum, o sahnelerde bana şöyle bir kal geldi, elim sürekli atlama tuşunda atlaya atlaya izledim diyebilirim.

Vakit öldürmek istiyorsanız ve cinsellikten öyle çok iğrenmiyorsanız (cinsellikten kastım manyak bir karakter vardı ölüm korkusu yaşayarak orgazm oluyordu…) bu tür sahneleri göz ardı edebiliyorsanız, izleyebilirsiniz.

Kumara ilginiz varsa ve biraz da deliliğe yatkınsanız, eğlenebilirsiniz de.

Animenin ikinci sezonu da gelmiş ama izlemedim sanırım izlemem de zaten vakit öldürmek için atlayarak izlediğim bir animeydi (kaldı ki yorumumdan da çok beğenmediğimi ve genel olarak tavsiyede bulunmadığımı anlayabilirsiniz) keyfinize göre sizler devam edebilir ya da etmeyebilirsiniz.

Tabii dizisini de merak ettiğim için izleyeceğim ve izlediğimde de yorumunu girmeyi planlıyorum.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere kendinize iyi bakın!

Diğer anime yorumları ve tavsiyelerine bakmak için buraya tıklayabilirsiniz!

Kakegurui animesinin fragmanına aşağıya bırakıyorum. İzlemek isterseniz bakabilirsiniz!

Semiha Kaya

6 Haziran 1998 doğumlu, hayalleri yaşından çok olan ve hepsini bir bir gerçekleştirmek için acayip hırs dolu bir insanım.
Hırsımın yanı sıra, üşengeç ve unutkan da olduğum için tüm planlarımı sonsuza dek yaşayacakmışım gibi yaparım lakin genelde anın tadını çıkartırım. Hem ne demiş James Dean?
"Sonsuza kadar yaşayacakmışsın gibi hayal kur. Bugün ölecekmişsin gibi yaşa."
İşte tam olarak ben de böyleyim. Sonsuz hayale sahibim ancak anımın da kıymetini biliyorum. Her anın tadını çıkartıyorum.
Size de anınız kıymetini bilmenizi tavsiye ederim, ne de olsa zaman geri dönmez. :)

Bana, instagram: semihaakaya kullanıcı adı üzerinden ulaşabilirsiniz!

Önerilen makaleler

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: