The Guilty – Film Yorumu

The Guilty – Film Yorumu

Merhaba arkadaşlar! Bu gün, sizlere The Guilty filminin yorumuyla geldim… Tek bir oyuncuyla bile bir filmin yürüyebileceğini gösteren on numara bir filmdi diyebilirim. Eksik hissettiğim yerler oldu ve eleştiriye açık pek çok yeri var ama bunların hepsini yorum kısmında açıklayacağım.

Şimdi size, ilk önce filmin konusundan ve kadrosundan bahsedeceğim.

The Guilty – Film Konusu:

Polis memuru olan Joe Bayler’ın rütbesi düşürülerek, acil durumlar için gelen telefonlara bakmakla görevlendirilir. Joe, bir gün bir gün kaçırıldığını söyleyen bir kadından telefon alır. Aldığı çağrıdan sonra Joe, kendisini büyük bir kaosun ortasında bulur.

The Guilty – Film Kadrosu:

Senarist: Nic Pizzolatto; Fikir Sahipleri: Gustav Möller, Emil Nygaard Albertsen

Jake Gyllenhaal – Joe Baylor

Riley Keough -Emily Lighton

Christina Vidal – Denise Wade

Adrian Martinez – Manny

Peter Sarsgaard – Henry Fisher

The Guilty – Film Yorumum:

Jake Gyllenhaal, ağırlıkta olarak gördüğümüz oyuncu olmakla birlikte filmin yapımcıları arasında da yer alıyordu ve inanın bana bir buçuk saat boyunca sadece Jake’i gördüğümüz halde, gerilimi çok yoğun bir şekilde hissedebiliyoruz…

Netflix‘te karşıma çıkan gerilim filmlerinden birisiydi ve Jake’i sevdiğimden filmin “Yakında Çıkacaklar” bildirimini aldığım anda hemen listeme eklemiştim ve dün akşam da filmi izlemeye karar verdim… İyi ki izlemişim diyeceğim filmlerden birisiydi. Ben bu tarz yapımları, yani ufacık bir alanda dönmesine rağmen sürükleyici olan Hush gibi, 12 Öfkeli Adam gibi yapımları severim. Az kişiyle bile, bize pek çok duyguyu hissettirebilen filmleri.

Bu filmde de, Jake’in ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu izlemiş olduk diyebilirim. Tepkileri, duyguyu geçirmesi, o andaki gerilimi hissettirmesi o kadar doğal ve kuvvetliydi ki izlerken Emily’e yardım edebilmeleri için benim bile bağırıp çağırasım gelmişti.

Bu yüzden, son derece takdir ettiğim bir film oldu.

Filmdeki ters köşe son derece iyiydi, gerçekten beklemiyordum ve uzun zamandır ters köşe yememiş birisi olarak, şok oldum diyebilirim. O sahneleri hayretle izledim ve senaristi tebrik etmek istedim.

Filmde beğenmediğim, eksik hissettiğim tek yer ise Joe’nun hikâyesiydi. Joe’nun neden acil yardım hattına geçtiğini biraz daha detaylı bir şekilde işleyebilirlerdi belki o sahneler için flashback sahneleri koyulabilirdi ama neredeyse hiçbir şey yoktu. Sadece Emily’i ikna etmeye çalışırken bahsettiği o kısa kısım haricinde, filmin sonunda üç beş yorumla dile getirilmişti.

Ben bu sahnenin biraz daha irdelenmesini ve filme biraz daha yedirilmesini beklerdim…

Bu yüzden bir tık eksikti film benim için.

Öte yandan, bence oldukça güzel bir filmdi ve herkese tavsiye ederim.

Filmde güzel bir replik vardı. “Broken peron, help to broken person,” diye.

Çaresizler, çaresizleri kurtarırmış.

Çok hoşuma gitmişti, sizinle de paylaşmak istedim. 🙂 Aşağıda, filmin fragmanı yer alıyor. Bir sonraki yorumda görüşmek üzere!

The Guilty – Film Fragmanı:

Semiha Kaya

6 Haziran 1998 doğumlu, hayalleri yaşından çok olan ve hepsini bir bir gerçekleştirmek için acayip hırs dolu bir insanım.
Hırsımın yanı sıra, üşengeç ve unutkan da olduğum için tüm planlarımı sonsuza dek yaşayacakmışım gibi yaparım lakin genelde anın tadını çıkartırım. Hem ne demiş James Dean?
"Sonsuza kadar yaşayacakmışsın gibi hayal kur. Bugün ölecekmişsin gibi yaşa."
İşte tam olarak ben de böyleyim. Sonsuz hayale sahibim ancak anımın da kıymetini biliyorum. Her anın tadını çıkartıyorum.
Size de anınız kıymetini bilmenizi tavsiye ederim, ne de olsa zaman geri dönmez. :)

Bana, instagram: semihaakaya kullanıcı adı üzerinden ulaşabilirsiniz!

Önerilen makaleler

2 Yorum

  1. Ne aradıklarını bilmiyorlardır, içerik ve çeşitliliğin son derece bol olduğu bir platform sonuçta. 🙂

  2. NETFLIX’te izleyecek bir şey bulamıyorum diyenleri anlayamıyorum. Muazzam bir içerik havuzuna sahipler. Married with Children olmasa da.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: