Hush – Film Yorumu

Hush – Film Yorumu

Merhaba arkadaşlar! Hush filminin konusuyla, yorumuyla karşınızdayım!

Ben bu aralar gerilim filmlerine doymuyorum gördüğünüz üzere ehehehe. Yine bir gerilim filminin yorumuyla karşınızdayım. Esasında bu filmi Countdown‘dan önce izlemiştim ve orada da ufaktan bu filme değinmiştim ancak bu sıralar ters çalışıyorum…

Ama hızlıca çok vakit geçirmeden Hush’ın (Sessizlik’in) yorumuyla geldim! Bundan sonra gelecek film yorumları da var ama günde bir atmaya çalışacağım… Malumunuz siteye bir anda yüklenmeyeyim diyorum eheh.

Öncelikle, her zaman olduğu gibi filmin konusundan, kadrosundan bahsedeceğim sonrasında ise yorumuma geçeceğim.

Hush – Film Konusu:

Sağır bir kadın olan Maddie, tek başına yaşamak için ormanın içinde bulunan bir eve yerleşir. Üzerinde çalıştığı kitabını bitirmeye çalışan Maddie, yeni hayatından oldukça mutludur. Fakat bir gün bilgisayar başındayken kendine gelen bir mesaj her şeyi altüst eder. Mesajda o anki halinin fotoğrafı vardır.

Hush – Film Kadrosu:

Hush, Mike Flanagan’ın yönettiği ve kurgusunu yaptığı, filmi Flanagan ile birlikte yazan Kate Siegel’in oynadığı 2016 yapımı bir Amerikan slasher filmidir. Filmde John Gallagher Jr., Michael Trucco, Samantha Sloyan ve Emilia “Emma” Graves rol alıyor.

  • Kate Siegel – Madison “Maddie” Young
  • John Gallagher – Jr. Adam
  • Michael Trucco – John Stanley
  • Samantha Sloyan – Sarah Greene
  • Emma Graves – Maddie’nin kız kardeşi Max

Hush – Film Yorumum:

Evet… Geldik, Hush filmimizin yorumuna.

Açıkçası filmi beğendim, uzun zaman sonra beni yeniden bir şeyler izlemeye teşvik eden gerilimi hissetmemi sağlayan güzel bir filmdi.

Bazı beğenmediğim yerler oldu ama genel olarak, o ana odaklanmış bir film olduğu için işleniş tarzını ve ilerleyişini çok beğendim. Bu yüzden film benim arada sırada tekrar açıp izleyeceğim, güzel filmler kategorisinde yer alabilir. İnanıyorum yani ehehe.

Şimdi, biraz detaylı bir şekilde bahsedeyim.

Sağır bir yazar olan Maddie, ormanın içinde kendi halinde yaşayan ve ikinci kitabını yazmaya çalışan bir genç kadındır. Bir gece, komşularından biri saldırıya uğrar ve koşarak Maddie’den yardım istemeye gider. Ancak Maddie sağır olduğu için, komşusu Sarah ne kadar kapıyı çalarsa çalsın Maddie duymamaktadır.

Katil de, Maddie’nin kapısının önünde Sarah’ı öldürür ve Maddie’nin onları duymadığını fark ederek kadınla oynamaya başlar.

Tek mekanda geçen bir hayatta kalma savaşı izliyoruz, ki ben hayatta kalma oyunlarını da severim sanırım bu yüzden de çok sevdim bu filmi. Ve yine eksik bulma nedenim de bu yüzden.

Olay tek mekanda geçiyordu, iki karakter arasında bir hayatta kalma oyunu gibiydi. Sadece katil kendini fazla küçümsüyordu ve yeterince korkutmuyordu. Evin etrafında dolanıp duruyor, ara sıra camı tıklatarak kendini hatırlatıyordu vesaire… Ben biraz daha sınırları zorlamasını beklerdim.

Açıkçası filmde, Maddie’nin savaşını izledik sadece. Katil, süs gibiydi… O yüzden bir tık beğenmedim ama genel olarak bakınca… İşleniş tarzı olsun senaryosu olsun… Oldukça güzel bir filmdi ve herkese tavsiye edebileceğim bir gerilim filmiydi.

Hem gereksiz ses yükselmeleri de yoktu. Benim filmlerde en nefret ettiğim şey de bu arkadaşlar. Oyuncuların sesini duymak için full sesle dinlediğim filmde aniden yüksek perdeden atılan çığlıkların, gerilim müziklerinin oluşu. Gerçekten hiç sevmiyorum, gerilmiyorum da aksine bildiğiniz sövüp kulaklığı kenara atıyorum çünkü başımı ağrıtıyorlar… 😀 Bu filmi de o yüzden sevdim. Ana karakter duymadığı için bazı sahneler tamamen sessizdi ve o sessizlik, öyle bir gerilim hissiyatı veriyordu ki… Enfesti!

Ben çok beğendim ve sizlere de öneririm.

Gitmeden önce, yine buraya filmin fragmanını ve Netflix öneriler listemi bırakayım.

Yakında Netflix önerilerime devam edeceğim de!

Hush – Fragman

Netflix 1 – Anime Önerileri

Netflix 2 – Kore Dizi Önerileri

Netflix 3 – Mini Dizi Önerileri

Netflix 4 – Yeni Yıl Film Önerileri

Netflix 5 – Bilim Kurgu Önerileri

Netflix 6 – Gerilim Önerileri

Semiha Kaya

6 Haziran 1998 doğumlu, hayalleri yaşından çok olan ve hepsini bir bir gerçekleştirmek için acayip hırs dolu bir insanım.
Hırsımın yanı sıra, üşengeç ve unutkan da olduğum için tüm planlarımı sonsuza dek yaşayacakmışım gibi yaparım lakin genelde anın tadını çıkartırım. Hem ne demiş James Dean?
"Sonsuza kadar yaşayacakmışsın gibi hayal kur. Bugün ölecekmişsin gibi yaşa."
İşte tam olarak ben de böyleyim. Sonsuz hayale sahibim ancak anımın da kıymetini biliyorum. Her anın tadını çıkartıyorum.
Size de anınız kıymetini bilmenizi tavsiye ederim, ne de olsa zaman geri dönmez. :)

Bana, instagram: semihaakaya kullanıcı adı üzerinden ulaşabilirsiniz!

Önerilen makaleler

2 Yorum

  1. […] korku/gerilim içeriklerine sarmış bulunmaktayım… Dün gece izlediğim Hush (buradan tıklayarak, film yorumuna ulaşabilirsiniz) filminden sonra, Countdown iyi gider diye […]

  2. […] birisiydi. Ben bu tarz yapımları, yani ufacık bir alanda dönmesine rağmen sürükleyici olan Hush gibi, 12 Öfkeli Adam gibi yapımları severim. Az kişiyle bile, bize pek çok duyguyu […]

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: