Netflix’te Gerilim! #1

Merhaba arkadaşlar! Bugün sizlerle, en sevdiğim türden önerilerle geldim… Hem de bu önerilerimin çoğunu da izledim. Anlayacağınız, hepsinin detaylı yorumuna sitemizden ulaşabileceksiniz. ^^

Çok uzatmadan önerilerime geçiyorum.

1- Alice in Borderland

Dizinin konusu, Amaçsız bir bilgisayar oyuncusu ve iki arkadaşı kendilerini paralel evrendeki Tokyo’da bulur. Burada hayatta kalmak için bir dizi acımasız oyuna katılmaları gerekir. … Mavinin içinden kör edici bir ışık onu bir gün yutar ve ardından Tokyo şehri Arisu ve iki arkadaşı dışında tüm sakinlerini kaybeder.

Dizi hakkındaki detaylı yoruma buradan ulaşabilirsiniz.

2- Re:Mind

11 lise öğrencisi uyandıklarında kendilerini daha önce görmedikleri bir yerde bulurlar. Üstelik ayaklarındaki prangalar yüzünden hiç bir yere gidememektedirler. Gizemli biri tarafından hapsedilen bu 11 öğrencinin kurtulmaları için tek gereken hatırlamaları.

3- Sweet Home

Dizinin konusu, izole edilmiş bir alanda, canavarlar ile mücadele eden bir grubun etrafında dönmektedir. Lise öğrencisi olan Cha Hyun-Soo, Babası, annesi ve küçük kardeşi ile birlikte yaşamaktadır. Ancak ailesi ile konuşmayacak kadar sessiz birisidir ve odasından nadiren çıkar.

Dizi hakkındaki detaylı yoruma buradan ulaşabilirsiniz.

4- Strangers From Hell

Stranger From Hell dizisinde Güney Kore’nin kırsal kesiminden Seul’e göç eden ve burada para kazanmaya başlayan Jong Woo’nun başına gelen gerilim dolu olaylar anlatılıyor. Genç adam henüz yeni geldiği Seul’de oturabilmek için bir ev arar.

Dizi hakkındaki detaylı yoruma buradan ulaşabilirsiniz.

5- Into the Night

Dünya değişir ve güneş artık insanlara zarar vermeye başlar. Gerilim dizileri listemizde yer alan Into the Night dizisi farklı milletlerden olan bir grup insan uçakla birlikte dünyanın karanlık tarafında kalmaya çalışırlar. Sebebi ise güneşin zararlı kozmik ışıklarıdır. Günün tamamını bir uçağın içinde geçiren insanlar zaman içerisinde birbirlerine düşer ve gerilim dolu dakikalar baş gösterir.

6- Call (Film)

Film, bir telefon görüşmesi aracılığı ile farklı zamanlarda yaşayan iki kadının bağlantı kurmasını konu almaktadır. 2019 yılında yaşayan Seo-Yeon (Park Shin-Hye) uzun süre sonra döndüğü evine eski bir telefon bağlar. … Daha sonra, Seo-Yeon yaşadığı şuanki evde, 20 yıl önce Young-Sook’un da yaşadığını öğrenir.

Film hakkındaki detaylı yoruma buradan ulaşabilirsiniz.

7-The Guest

The Guest‘in hikayesi; ortak trajik geçmişlerinin etkisiyle bir araya gelen bir medyum, bir rahip ve bir dedektifin kana susamış, kudretli bir ruhu alt etmek için güçlerini birleştirmesiyle gelişen gerilim ve korku yüklü olaylara odaklanıyor.

8- Bloodride

Netflix de bulunan ve gerilim dizileri arasında yer alan Bloodride adlı yapım son derece tüyler ürpertici sahnelere sahiptir. Korkutucu bir otobüsün talihsiz yolcuları amansız maceraya atılır. Tuhaf olayların meydana geldiği bir evrene geçiş yaparlar ve hayat onlar için ilginç bir hal alır.

9- Marianne

Doğduğu ve büyüdüğü yere geri dönen ünlü bir korku yazarının başından geçen paranormal olayları konu alan bir dizidir. Geceleri rüyalarına giren ve musallat bir ruhun aslında gerçek olduğu fark eden yazarın hayatı tamamen alt üst olur.

10- The Forest

2016 yılında izleyicilerle buluşan The Forest dizisinde genç bir kadın olan Sara, bir süredir kayıp olan kız kardeşini bulmak için oldukça korkutucu olan Aokigahara’ya doğru hareket etmektedir. Çevresinde bulunan kişilerin uyarısını dikkate almayan Sara kardeşinin başına gelenleri öğrenmeyi çok istese de bilmediği bir şey vardır. Orman bir sonraki misafirini öldürmek için kızgın ruhlarla doludur.

Bonus: Ozark

Dizinin başrol oyuncusu Marty, Meksika’nın en büyük uyuşturucu kartelin ile arasında geçen sorunları ele almaktadır. Marty, yaşanan sıkıntılardan dolayı ailesini korumak ister ve bütün aile fertleri ile beraber Güney Missouri’ye seyahat eder…

Evett, sayfamızdaki reklamlara tıklayarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yorum atarak da, hangi türden öneri istediğinizi bizimle paylaşabilirisiniz!

Netflix Önerileri serimizin, paylaşılan diğer yazıları:

Netflix Önerileri 1: Animeler

Netflix Önerileri 2: Kore Dizileri

Netflix Önerileri 3: Mini Dizler

Netflix Önerileri 4: Yeni Yıl Filmleri

Netflix Önerileri 5: Bilim-Kurgu

Semiha Kaya

6 Haziran 1998 doğumlu, hayalleri yaşından çok olan ve hepsini bir bir gerçekleştirmek için acayip hırs dolu bir insanım.
Hırsımın yanı sıra, üşengeç ve unutkan da olduğum için tüm planlarımı sonsuza dek yaşayacakmışım gibi yaparım lakin genelde anın tadını çıkartırım. Hem ne demiş James Dean?
"Sonsuza kadar yaşayacakmışsın gibi hayal kur. Bugün ölecekmişsin gibi yaşa."
İşte tam olarak ben de böyleyim. Sonsuz hayale sahibim ancak anımın da kıymetini biliyorum. Her anın tadını çıkartıyorum.
Size de anınız kıymetini bilmenizi tavsiye ederim, ne de olsa zaman geri dönmez. :)

Bana, instagram: semihaakaya kullanıcı adı üzerinden ulaşabilirsiniz!

Önerilen makaleler

1 Yorum

  1. […] Netflix 6 – Gerilim Önerileri […]

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: