Zacharius Usta Kitap Yorumu | Jules Verne

Selamlar herkese, uzun bir aradan sonra bir kitap yorumu girmek istedim. Zacharius Usta okuduğum ilk Jules Verne eseri oldu benim için ve kalemini çok beğendim yazarın. Kitap zaten yaklaşık olarak 50 sayfa falan olduğu için 1 saatte bitirebiliyorsunuz, bir de akıcı olması da katkı sağlıyor buna.

Kitabın konusuna değinecek olursam, Zacharius usta bir saat ustasıdır ve bütün saatleri o yapar. Bir gün yaptığı saatler teker teker bozulmaya başlar, saatlerin bozulmasıyla Zacharius usta da delirmeye başlar. Bozulan saatler birer birer iade gelir ustaya, fakat tek bir tanesi gelmez. Usta en sonunda ruhunun o saatin içine hapsolduğunu söyleyip delirmeye başlar iyice. Alıp başını saati almaya gider. Kızı ve müstakbel damadı da peşine düşerler. Sonunda ne olduğundan size bahsetmeyeceğim ki alıp kitabı okuyun, zaten 49 sayfa bir kitap ve 1 saatte çok rahatça bitirirsiniz. Ayrıca okuduğunuz için asla pişmanlık duymayacağınızı garanti ediyorum. Kibirle alakalı, harika bir ders çıkarabilirsiniz bu kitaptan. Asla kendinizi bir şeye çok adamamalı, her şeyi ben yaptım, ben icat ettim dememeli. Umarım tavsiyeme uyup kitabı okursunuz. Sağlıcakla kalın.

 

Ayrıca youtube kanalımda da bu kitap hakkında konuştuğum kısacık bir videom var, izlemeyi unutmayın. https://www.youtube.com/watch?v=UOakQC5pmtM

 

 

Aybike Parlak

3 Mart 1998 doğumluyum, doğduğum andan itibaren hayvanlarla beraber büyüdüm, şuanda da 2 kedi, 1 köpek annesiyim. Hayal kurmayı, gezmeyi, arkadaşlarımı, kitap okuyup bir şeyler izlemeyi ve yazmayı küçüklüğümden beri çok seviyorum. Hayatta ki amacımı hala kestirebilmiş değilim ama şuanlık hayvanlarla ilgilenmeye çalışıyorum, çünkü onların bize ihtiyacı var. (Veteriner Teknikerliği öğrencisi oldum bu yazıyı yazdığımdan beri.
Genel olarak çok tembel birisiyim (blog işi tembelliğe karşı ama halledicez bir şekilde) Ortaokuldayken çok fazla deneme türü, hikaye yazıyordum fakat baya bir süredir yazmıyorum ayrıca şu sıralar kitap okumakta da zorlanıyorum ama kitaplara ve yazma işine tekrar odaklanmak istiyorum.
Kısaca deneyimlerim, sevdiğim şeyler, yorum yapmak istediğim şeyleri sizinle paylaşmak, fikrimi belirtmek istiyorum. Umarım sizin için de yararlı olur. Henüz insanlara kendimi anlatma konusunda yetersiz de olsam beni anladığınızı umuyorum ve zamanla geliştikçe her şey daha iyi olacak. Umarım yazılarımızı beğenirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: